Komentarz przed sesją 22.09.2016

Za nami kolejna sesja tygodnia, w której to lekką przewagę miał popyt. Indeks WIG 20 w oczekiwaniu na decyzje FED zyskał na wartości 0.16% i zakończył dzień na poziomie 1758. Tym samym nieznacznie bo nieznacznie ale „cena” indeksu zaczęła się dobierać do linii szyi RGR.

wig20

Jedno co możemy powiedzieć na pewno to , że luka cenowa z 12.09 została zamknięta i tak naprawdę to jeśli mamy spadać dalej, właśnie teraz powinno to nastąpić. Z drugiej strony musimy brać pod uwagę, że rynek po Brexit wykonał ruch w górę składający się z 5 fal a następnie spadł w 3 falach zatrzymując się na poziomie zniesienia 61.8 i pozostawiając w tym miejscu Pin Bara a więc formację odwracającą trend. Ta formacja już w wtorek została potwierdzona a wczoraj to potwierdzenie „było kontynuowane”.

Skuteczna strategia nie musi być skomplikowana.

Te elementy o których napisałem przed chwilą z głównym założeniem 5-3, przeważają moim zdaniem na korzyść scenariusza wzrostowego choć nigdy nie wiadomo czy nie dojdzie do re-testu dołka. Mimo wszystko w perspektywie dziennej już kilka dni temu można było wejść w pozycję L (jeszcze jako łapanie dołka ale nie bez podstaw) a teraz po prostu spokojnie czekać. Oczywiście zwolennicy S też znajdą tu swoje wskazania do takiej pozycji jednak po wczorajszej sesji ten kierunek jest już mocno zagrożony.

fw20intra

Wykres intra kontraktów, w dalszym ciągu utrzymuje układ trendu wzrostowego i obecnie to poziom ok. 1730 jest tym wsparciem, którego wybicie zmieni ten układ. Jednak z dotychczasowych pkt. zwrotnych wynika iż powinniśmy osiągnąć nowy szczyt w tym ruchu i bardzo prawdopodobne jest to, iż nastąpi to własnie dzisiaj.
Chcąc całą sytuację z naszym rynkiem, podsumować jednym zdaniem, możemy powiedzieć, że mamy sytuację patową z lekkim wskazaniem na północ.

dax

Na DAX powstała czarna świeca, która ponownie wskazała na uaktywniającą się podaż w strefie oporu, bez której wybicia trudno jest myśleć o nowych szczytach. Jednak zamknięcie wczorajszego dnia wypadło na takim poziomie, że mówienie o potwierdzeniu formacji Harami nie mija się z prawdą. To zaś oznacza, że właśnie dzisiaj rynek może skutecznie zaatakować strefę oporu i tym samym definitywnie powrócić do trendu wzrostowego jaki na tym rynku rozwija się od 24.06. A co jeśli tak się nie stanie? Brak wybicia wspomnianej strefy będzie raczej równoznaczny z dalszym spadkiem do poziomu ok. 10100.

daxfutureintra

Na wykresie intra kontraktów na DAX cały czas od dołka na 10251 , jesteśmy w trendzie wzrostowym i zbliżamy się ponownie do strefy oporu, której wybicie byłoby pierwszym wskazaniem na możliwość narodzin trendu w większym wymiarze czasowym i wypatrywania nowego szczytu w całym ruchu zapoczątkowanym 24.06.

Jak uzyskiwać 4%-12% miesięcznie z inwestycji giełdowych?

Zatem na dzisiaj najważniejsze jest to czy rynek ten zdoła wybić poziom ok. 10550. Brak takiego wybicia i niepokojące sygnały sprzedaży to wyraźne wskazanie na powrót do spadków i atak na nowe minima a więc na rejony poniżej 10250.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

40 Replies to “Komentarz przed sesją 22.09.2016

 1. Dzisiaj otwieram S-ki na S&P. Na razie zdejmuję stop z FW20 i przechodzę na sterowanie ręczne. Możliwe , że to tylko szum będzie.

  1. A Ty Seweryn znowu swoje bajki nam tu zasadzasz? Stawiasz SL teraz go zdejmujesz za chwile jak będzie trzeba to napiszesz że dobrałeś S a a jak będzie trzeba to napiszesz, że zamknąłeś S. Nie bądź śmieszny.

   1. Darek ja zamykam pozycję wtedy gdy powody dla których ją otworzyłem znikają. Na razie opór jak sam widzisz nie został przebity. więc nie ma podstaw aby zamykać pozycję. Teraz jeszcze biorę S na S&P po 2169

 2. S&P na 2155-60 dobre miejsce dla S , bliski top , 3 fale w góre i opór , Dax też 10560 dobre na S

  FED obniżył prognozy PKB a tutaj udają głupa , jen i euro pokazuje że powinny byc spadki

   1. Darek no przecież od 2100 chyba widac 3 fale w górę troche do równości 1do 1 brakuje , po co wykres , ostatni dołek spadku od 2190 też widać , co tu wklejac , przejdą 2160 L nie przejdą dadzą formacje w dół S , co będę co chwila wykresy robił i wkejał

     1. mnie to nie interesuje ja tylko patrzę wsparcie opór , wszystko inne to tylko dodatkowe dane , nowy szczyt to impuls reszta to korekta i na odwrót , nic więcej , do 2100 z większego interwału L , ale co innego L od 2100 a co innego po 2160 , bo RR inne , na wsparciach nie gram S an oporach nie gram L proste aż za bardzo ,

   1. Powiem szczerze że nie wiem czy to 4 czy może 2 (po całym impulsie) czy może 2 w 3 od samego dołka ale wiem że pisanie o szykowaniu się na S jest mało odpowiedzialne. Służy chyba tylko po to aby coś napisać i namieszać. Oczywiście to nie do Ciebie tylko … wiadomo do kogo.

     1. Ok. nie ma sprawy tylko problem polega na tym że wpisujesz się w retorykę Seweryna która na pewno nie dotyczy jakiś zagrań na M1 . Ty nigdy o takim interwale nie wspominałeś więc śmiem twierdzić że teraz nie do końca jesteś szczery ale to nie mój problem. Jednak to abyś takie swoje wpisy okraszał zakresem danej pozycji albo jakimś konkretniejszym interwałem to już jest moja sprawa. Bo gadać ot tak sobie to możesz na Bankierze czy gdzie tam indziej.

    1. Tam jest jeszcze jeden mały szczegół otóż tam gdzie 4 powstała formacja (o której pisał Pan Darek) na obrocie podobnym z tym zaraz po brexit-cie

    1. kazali mu powiedzieć bo luka była do zamknięcia. oraz fakt że ten tydzien nie może byc do nieba jeszcze to pierwsza świeczka dopiero nowej fali up.

   1. Zapomniałeś już o info nt podatku od kopalin od „niedobrej” zmiany? KGHM jest wart dziś mniej niż połowę tego co wtedy…

    1. Oj Qba jak Ty lubisz wprowadzać zamęt. Wypowiedź ministra i panika na spółkach energetycznych. Tam powstały obroty dzisiejszej sesji.Znowu leszcze oddały to co za kilka miesięcy przyniesie krocie. Ty niby propagatator AT mocno wyedukowany, uczestnik niezliczonej ilości trading room , wielbiciel sesji Live, propagator AT w zakresie trendu , jego zmian itp. a takie bzdury wypisujesz. Czy Ty masz wyznaczone zadanie robić zawieje na tym blogu?

    2. Całkowicie się z Tobą zgadzam Qba , jak wybije szczyt to wszyscy tak będą to rozliczać :).
     Jednak wygląda że tam idzie gra nie o tą 5-ke ale o zupełnie inną :
     http://fotodyl.pl/4403c1cdbf/
     a na tym skromnym blogu można się dowiedzieć jak się na tą falkę wbić 🙂

  1. Seweryn daj sobie spokój. Przecież to co Ty tu robisz a właściwie piszesz to strzelanie – raz trafisz raz nie. Zero merytoryki same bla bla. Chłopie opanuj się z tymi Twoimi wyskokami piszesz kurna o S na DAX czy S&P od kilku dobrych tygodni a w tym czasie co najmniej DAX musiał Ci dupsko przetrzepać bo spadków tyle co pies napłakał. Albo piszesz dlaczego i w jakim wymiarze albo się nie sil.

    1. Przeanalizuj dokładnie jego bla bla to zorientujesz się, że nie koniecznie dobre wyczucie kiedy daje rezultaty. jak coś rośnie i rośnie to w końcu można trafić aby wejść w spadek tylko już nie musi to być tak duży spadek który da zarobić.

 3. a po co sie meczyć z w20 i pochodnymi na to pie od pewnego czasu jest w 40 plus 15 spolek bijacych rekordy kupno i zapomnienie o korektach

    1. Darek nie wiem kiedy pisałeś żeby kupować ,ja na polskiej giełdzie nie gram od dawna , dopóki OFE nie zlikwiduja nikt mnie w to nie wciągnie a już w spółki bez płynności no way ale gratki za zyski z Mwigu

     1. Jak nie wiesz i Cie nic nie interesuje to co tu robisz? Po co się rozpisujesz na temat MWIG?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *