Komentarz przed sesją 21.09.2016

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksu WIG 20 o 0.33% do poziomu 1756. Tym samym w dalszym ciągu rynek stara się pokonać strefę oporu jaką jest linia szyi formacji RGR. Trzeba powiedzieć sobie też jasno, że …..

…. „starania” te nie wyglądają najlepiej a sam ruch powrotny do wybitej linii szyi ma charakter formacji flagi.

wig20

To oznacza, że jakby nie patrzeć, choć sama formacja RGR nie ma odpowiednich parametrów choćby takich jak kształtowanie się obrotu podczas jej tworzenia, to jednak kolejna próba zejścia w dół jest dalej bardziej prawdopodobna niż wybicie strefy oporu i zanegowanie RGR. Tak wygląda sytuacja od strony wykresu dziennego i dlatego byki nie maja w tej chwili podstaw aby przymierzać się do zajmowania L natomiast niedźwiedzie dostały takie wskazanie chociażby za sprawą poniedziałkowej świecy. Utarte powiedzenie brzmi „diabeł tkwi w szczegółach” więc spójrzmy jak wygląda wykres intra 1h, oczywiście w naszym przypadku kontraktów na indeks.

fw20intra

Tu choć rozpoczęty na poziomie 1702 ruch wzrostowy, odbił się wyraźnie od strefy oporu i na przeciw sobie stanęły Pin Bary, to jednak układ wzrostowy jest w dalszym ciągu zachowany. Powiem więcej, spadek który wyhamował wczoraj ok. południa, zatrzymał się na poziomie OB dając tym samym podstawy do poważnego brania pod uwagę ukształtowania się korekty pędzącej i tym samym kolejnego wzrostu na nowy poziom szczytowy.

Jak Wejść Na Poziom Osiągania Systematycznych Zysków Z Inwestycji?

Pytanie tylko czy rynek będzie chciał coś z tym faktem zrobić w obliczu dzisiejszego komunikatu FED na temat stóp procentowych w USA. To ostatnie wydarzenie może spowodować, iż dzisiejsza sesja nie będzie zbyt błyskotliwa.

dax

 Na DAX, pierwsza sesja po utworzeniu Harami, nie przyniosła żadnego rozstrzygnięcia. Powstała wczoraj świeca Pin Bar z maksimum cenowym w obrębie strefy oporu, ponownie straszy byki i daje przewagę tym z przeciwnej strony barykady. Możemy zatem stwierdzić, ze jedynym wyjściem jest oczekiwanie na wskazanie kierunku przez wybicie albo dołka i zanegowanie Harami albo strefy oporu opartej o poziom ok. 10500. Oczywiście z perspektywy kilku czy kilkunastu sesji należałoby brać uwagę na sygnał płynący z Pin Bara ale pamiętać należy o tym że w nieco dłuższej perspektywie jesteśmy w trendzie wzrostowym a obecny ruch spadkowy nie zdołał wybić nawet początku ostatniego impulsu w tym trendzie. To oznacza, że pozycje S powinny być mocno monitorowane. A co pokazuje wykres intra?

daxfutureintra

Tu podobnie jak i u Nas, jesteśmy w trendzie spadkowym z nieco szerszej perspektywy a ostatnie 2-3 sesje wskazują na jakiś ruch wzrostowy.

Zarabianie Na Akcjach Czy Walutach Nie Było Jeszcze Nigdy Tak Proste.

Z jednej strony nie został jeszcze złamany układ fal odpowiadający temu kierunkowi i w związku z tym można oczekiwać wyjścia na nowy wyższy poziom a z drugiej strony, dopóki nie zostanie wybity poziom 10500 dopóty nie ma podstaw aby ten ostatni ruch wzrostowy uznać za coś innego niż korektę. Przyglądając się już szczegółom to na strefie wsparcia odpowiadającej najsilniejszemu startowi do nowego impulsu wzrostowego, mamy próbę powstania formacji DB w której to ewentualny drugi dołek ukształtował się po przez świece z wyraźnym dolnym cieniem. Zatem traderzy grający w dość krótkim przedziale czasowym otrzymali sygnał kupna.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *