Komentarz przed sesją 30.08.2016

Za nami pierwsza sesja nowego tygodnia, która odbyła się w dniu kiedy Londyn miał wolne. To spowodowało,ze obroty w czasie tej sesji nie mogły nikogo powalić na nogi. Wykresy dzienne niezbyt się zmieniły za to te o niższych interwałach dają kolejne wskazówki. Zatem po minimalnym wzroście indeksu o 0.08% spójrzmy na te pierwsze tak tylko tradycyjnie a skupmy się na tych intra.

wig20

Mała biała szpulka cały czas w obszarze strefy wsparcia i zasięgu OB. Tu nic się nie zmieniło przez ostatnich kilka sesji co zapowiada jakiś mocniejszy ruch co najmniej jedno sesyjny.

fw20intra

Na wykresie intra kolejne świece z dolnymi cieniami odbijającymi się od dolnego zakresu strefy wsparcia, jednak tu najważniejszą kwestią jest to, że wczoraj została już domknięta luka z 02.08. Sam wykres tworzy wyraźny układ klina co teoretycznie powinno być zapisane jako „plus” dla byków, bo jak wiemy statystycznie z takich formacji mamy wybicie górą. Jeśli statystyka się potwierdzi to pierwszym ważnym poziomem będzie strefa na ok. 1795, jej wybicie da podstawy do oczekiwania na większy ruch wzrostowy który powinien być co najmniej korektą całego spadku ale z racji tego do jakich poziomów dotarł i gdzie ewentualnie wystąpi koniec to spokojnie możemy oczekiwać na nowy szczyt.

dax

Na DAX pojawiła się kolejna świeca wskazująca na to, iż strefa wsparcia jak i OB to poziom, którego byki nie mają zamiaru oddać. To zaś może wskazywać na przygotowanie do mocniejszego ruchu w górę i wyjścia na nowe poziomy szczytowe. Tu oprócz świecy z długim dolnym cieniem możemy powoli myśleć o formacji DB z linią szyi na poziomie strefy oporu w okolicach 10650.

daxfutureintra

Na wykresie intra, dojście do strefy wsparcia w okolicach 10460 , wywołało reakcję w postaci powstania Objęcia Hossy. Jest to już jednak 3 w krótkim czasie odbicie od tej strefy i należy być świadomym, ze z każdym kolejnym wzrasta prawdopodobieństwo wybicia i zejścia na niższe poziomy. Dlatego tak istotnym dla byków jest teraz wybicie strefy oporu na poziomie ok. 10650 a z racji powstałej wówczas formacji DB można byłoby zakładać kontynuację w okolice ostatniego szczytu z jego wybiciem łącznie. Jeśli natomiast padnie wspominana wcześniej strefa wsparcia to 200 pkt zamiast w górę  będzie ale w dół.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

18 Replies to “Komentarz przed sesją 30.08.2016

  1. Na 10 pkt czy może na 110 ? Jak perspektywa chociażby? Rozumiem że znowu bez SL bo jakby co to kiedyś wrócą i zamkniesz tak jak to zrobiłeś ostatnio?

   1. SL jest konieczny . W razie błędu SL będzie powyżej tegorocznego szczytu ale będę chciał zastopować na BE pewnie dadzą okazję, jeśli nie to jeszcze możliwy powrót do linii szyi.

    1. Czyli rozumiem że dalej mimo braku najmniejszego sygnału zmiany trendu i powrotu do spadków zajmujesz kolejną S i to nie na kilkadziesiąt pkt tylko na znacznie więcej. To jest po prostu śmieszne co piszesz bo albo należało to zrobić kiedy na oporze powstawał pin bar a na pewno nie teraz kiedy taka formacja powstała na wsparciu nie wybijając najmniejszego OB i nie zmieniając kierunku nawet w układzie dziennym. Nie wiem czym się kierujesz przy takich decyzjach ale są one na pewno wbrew logice i podstaw AT. Nie jest to nic innego jak hazardowe widzi mi się. No i jeszcze określenie „SL jest konieczne i będzie powyżej szczytu” ale gdzie na 10820 czy na 10950? Jedno i drugie jest nad szczytem. Naprawdę jestem coraz bardziej zmartwiony Twoimi wpisami a kiedyś pisałeś tak rzeczowo i konkretnie.

 1. Seweryn nie idź tą drogą, na DAX może zjadą jeszcze raz po stopy pod 10440, ale kierunek jest północny jak na razie. Wielki słoń cały czas jeszcze nie rozładował towaru nabranego na brexicie. Wg mnie po wybiciu z 9 sierpnia trwa kolejna reakumulacja, a efektem każdej reakumulacji są zawsze wyższe ceny. Nie mam pojęcia kiedy ona się zakończy, ale ten opór na 10650 już niebawem będzie wsparciem.
  No chyba że grasz na 100-200 punktów, to można zaryzykować.
  Ja tam wole czekać spokojnie na wybicie, które może nastąpić w każdej chwili.

  1. myslę że trzeba patrzeć na wycenę podwyżek stóp w USA wtedy słoń sie wypakuje z tym że jest problem bo jak podają ulica cały czas wychodzi z akcji a zawodowcy z Wallstreet cały czas kupują , ale wrzesien to statystycznie najgorszy miesiąc

   1. Powiem tylko tyle w 10 dni od podania na tacy na tym blogu analizy JSW kto skorzystał ma dzisiaj 40% do przodu. Qba niby znasz Elliotta a nie wiesz że największe obroty są na 3 fali impulsu. Te dzisiejsze obroty są potwierdzeniem , że najprawdopodobniej kreślona jest 3 fala w impulsie wzrostowym. Na spadek może zagrać teraz tylko hazardzista albo samobójca. Kolega Adam też ma odruch typowy dla tych którym coś uciekło i to znacząco więc teraz koniecznie widzą że to już pora na spadanie.

    1. od 14 sierpnia byłem na urlopie więc nic nie wiedziałem o twojej analizie , ja tylko podałem obrót i nic o graniu na spadek nie pisałem

 2. Darek a skoro największe obroty są na fali 3 impulsu to powiedz mi w której fali jest CDRED z tymi obrotami skoro tak znasz Elliota

 3. Moje pozycje na DAX zostały zamknięte po 10560. Teraz odnawiam 10690 SL powyżej szczytu . Technicznie jak to widzę napisze po weekendzie, brak czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *