Komentarz przed sesją 26.08.2016

Czwartek był kolejnym dniem a dokładniej 9 sesją pod rząd, podczas której indeks WIG 20 tracił na wartości. Tym razem spadek wyniósł -0.26% i tym samym zamknięcie wypadło na poziomie 1782. Można byłoby powiedzieć, że w sytuacji technicznej nie zbyt wiele się zmieniło a właściwie prawie nic jednak ……?

Warto przyjrzeć się wykresom, zwłaszcza tym intra, choć oczywiście mały rzut oka na dzienne nie zaszkodzi.

wig20

Na dziennym mamy kolejną czarną małą świeczkę z wyraźnym dolnym cieniem a więc kolejne potwierdzenie ważności strefy w jakiej obecnie przebywamy. Przypomnę, że dolne cienie w obliczu poziomu OB to mimo wszystko duże prawdopodobieństwo bliskiego rozpoczęcia kontynuacji tendencji wzrostowej jaka na wykresie dziennym towarzyszy nam od czerwca.

fw20intra

Na wykresie intra kontraktów mamy w tej chwili dwa Pin Bary na jednym poziomie co zapewne może przynieść powstanie formacji cenowej DB. Dla zwolenników takiego własnie scenariusza trochę może niepokoić brak całkowitego domknięcia luki cenowej z 2.08. Zatem w dalszym ciągu dla byków najistotniejsze jest wybicie strefy oporu na ok. 1795.

dax

Choć wczorajsza sesja na DAX miała wynik ujemny to jednak sama świeca jaka powstała ujęta w kontekst ostatnich kilku sesji i poziomu strefy wsparcia, zdaje się wskazywać, iż to popyt raczej przepuści atak niż podaż i że to strefa oporu na ok. 10650 ustąpi a nie strefa wsparcia na ok. 10450. Takie rozwiązanie wydaje się być jeszcze bardziej realne kiedy spojrzymy na wykres intra kontraktów na DAX.

daxfutureintra

Wczorajsze zejście w dół do poziomu 10466 miało dość zdecydowany charakter. Wyhamowanie i odbicie które stworzyło silną formację Objęcia Bessy nie dojść, że wskazuje na przygotowanie pod ruch wzrostowy to jeszcze sama formacja jest niemal kopią tej jaka wygenerowała wzrost po prawej stronie obecnego najniższego dołka. To wskazuje że teraz ruch powinien być po stronie popytu i kolejna możliwość wybicia najistotniejszego oporu na poziomie ok. 10650 co w konsekwencji powinno zaowocować dojściem co najmniej w okolice 10800.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

6 Replies to “Komentarz przed sesją 26.08.2016

  1. Spójrzcie Koledzy wstecz. Wiarygodne dołki średnioterminowe były u nas zawsze skorelowane ze Stanami. A tam do takowego nawet na szybkich oscylatorach dziennych dalej niż bliżej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *