Komentarz przed sesją 25.08.2016

Za nami połowa tygodnia. Podczas ostatniej sesji indeks WIG 20 stracił kolejne -0.24% i zakończył dzień na poziomie 1786 choć w trakcie notowań wyznaczył minimum na 1774. Ta kwestia wydawać się może dość istotną. 

wig20

Taki obrót sesji spowodował, że na wykresie dziennym powstała świeca z wyraźnie dłuższym dolnym cieniem co po poprzedniej wskazuje na ważność obecnego poziomu (równość korekt). Dalej jednak nie mamy choćby najmniejszego wskazania, że ten poziom faktycznie zakończy spadek albo co najmniej doprowadzi do mocniejszego odbicia. No chyba, że weźmiemy na tapetę wykres intra. W naszym przypadku ze zrozumiałych względów będzie to wykres intra kontraktów na WIG 20 choć sam indeks wygląda niemal identycznie.

fw20intra

Na tym wykresie widzimy wyraźnego Pin Bara utworzonego na dołku, którego cień odbił od linii trendu na co wskazywałem już wczoraj. Patrząc na wykres w zakresie dwóch ostatnich sesji możemy dostrzec budującą się formację ORGR z linią szyi na poziomie najbliższej strefy oporu czyli ok. 1795. Jej ewentualne wybicie będzie stanowiło dość istotny sygnał potwierdzający możliwość zakończenia trendu spadkowego w tym interwale. Niestety są dwa elementy które mogą jeszcze raz sprowadzić cenę na nowe minimum choć myślę, że nie o wiele niższe niż to wczorajsze. Mianowicie jeśli rynek nie wybije linii szyi to może zejść w okolice 1773 aby całkowicie domknąć lukę z 02.08. Drugim elementem będzie to jaki wpływ na indeks wywrze “elektryzująca” wiadomość o zainteresowaniu KGHM przez ABW.

dax

Na DAX mamy wyższe zamknięcie od poprzedniego dnia , mamy większą białą świecę ale nie mamy efektu. Czyli w dalszym ciągu strefa oporu nie została wybita i choć prawdopodobieństwo takiego wybicia jest moim zdaniem większe od wybicia strefy wsparcia na ok. 10450 to jednak początek dzisiejszej sesji może mieć charakter spadkowy. Dlaczego? Spójrzmy na wykres intra kontraktów na DAX.

daxfutureintra

Brak wybicia strefy oporu, kilku godzinna walka przy niej doprowadziła do zainicjowania spadku. To przekłada się na bardziej prawdopodobny scenariusz w którym kontrakty zejdą w okolice 10520- 10550. Jedyną obroną przed tym jest natychmiastowe ruszenie w górę na bazie odbicia od zniesienia 61.8% ostatniego swingu wzrostowego. Wówczas rynek powinien wybić szczyt i tym samym zachować tendencje wzrostową na dłuższy okres czasu bo wybicie strefy na ok. 10650 byłoby silnym wskazaniem na ruch w kierunku szczytu na 10800 i wyżej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentarz giełdowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Komentarz przed sesją 25.08.2016

 1. Tom'as pisze:

  Witam.
  Może nie powinienem tutaj tego pisać ale cieszę się że w końcu zaczęto zauważać że korekta abc może być też w dół liczona 🙂
  http://stooq.pl/n/pic/?f=globtrex/3707.png
  na eur/usd widać że coś tam się buduje do wybicia
  http://invst.ly/2axvt (wykres h1)
  pozdro

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Ale wiesz że nie koniecznie?
   http://www.bankfotek.pl/view/2018592

   • Tom'as pisze:

    Na tą chwile widzę że budują 3 falę po dużym ABC , i myślałem że zejdą tą korektą na 1.120 – tyle że wtedy najdzie 4 na 1 🙁
    na razie obserwuje, pewności nie mam
    http://invst.ly/2ayna
    dzięki za wykres , muszę go przetrawić 🙂

    • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

     Oczywiście ja nie mam pewności czy to co przedstawiłem będzie realizowane ale wiem jedno że bez względu na to w jakim interwale się poruszamy grając to zawsze trzeba mieć na uwadze wyższy interwał bo on jest ważniejszy. I w tym kontekście widzę że spadek może być kontynuowany o możliwości RGR nawet nie wspomnę. 🙂

 2. kj pisze:

  Podpowiem wam: Kto kupil o 15:30 wczoraj wagon PZU? Kto kupuje na dołku o 15:30? 🙂

 3. kj pisze:

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dywidendy-akcjonariusze-skarb-panstwa-budzet,185,0,2143161.html

  A to od dawna wyczekiwany powód spadków u nas. Nie bzdety o TK ani polityczne pierdoły. Czyli każdy liczy, że kupi taniej i sprzedaje po dywidendzie, a chetnych na akcje i zarobek masa. Nadchodzi czas wystrzału, bedziecie sie zabijali o akcje żeby dostac dywidendę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *