Komentarz przed sesją 25.08.2016

Za nami połowa tygodnia. Podczas ostatniej sesji indeks WIG 20 stracił kolejne -0.24% i zakończył dzień na poziomie 1786 choć w trakcie notowań wyznaczył minimum na 1774. Ta kwestia wydawać się może dość istotną. 

wig20

Taki obrót sesji spowodował, że na wykresie dziennym powstała świeca z wyraźnie dłuższym dolnym cieniem co po poprzedniej wskazuje na ważność obecnego poziomu (równość korekt). Dalej jednak nie mamy choćby najmniejszego wskazania, że ten poziom faktycznie zakończy spadek albo co najmniej doprowadzi do mocniejszego odbicia. No chyba, że weźmiemy na tapetę wykres intra. W naszym przypadku ze zrozumiałych względów będzie to wykres intra kontraktów na WIG 20 choć sam indeks wygląda niemal identycznie.

fw20intra

Na tym wykresie widzimy wyraźnego Pin Bara utworzonego na dołku, którego cień odbił od linii trendu na co wskazywałem już wczoraj. Patrząc na wykres w zakresie dwóch ostatnich sesji możemy dostrzec budującą się formację ORGR z linią szyi na poziomie najbliższej strefy oporu czyli ok. 1795. Jej ewentualne wybicie będzie stanowiło dość istotny sygnał potwierdzający możliwość zakończenia trendu spadkowego w tym interwale. Niestety są dwa elementy które mogą jeszcze raz sprowadzić cenę na nowe minimum choć myślę, że nie o wiele niższe niż to wczorajsze. Mianowicie jeśli rynek nie wybije linii szyi to może zejść w okolice 1773 aby całkowicie domknąć lukę z 02.08. Drugim elementem będzie to jaki wpływ na indeks wywrze „elektryzująca” wiadomość o zainteresowaniu KGHM przez ABW.

dax

Na DAX mamy wyższe zamknięcie od poprzedniego dnia , mamy większą białą świecę ale nie mamy efektu. Czyli w dalszym ciągu strefa oporu nie została wybita i choć prawdopodobieństwo takiego wybicia jest moim zdaniem większe od wybicia strefy wsparcia na ok. 10450 to jednak początek dzisiejszej sesji może mieć charakter spadkowy. Dlaczego? Spójrzmy na wykres intra kontraktów na DAX.

daxfutureintra

Brak wybicia strefy oporu, kilku godzinna walka przy niej doprowadziła do zainicjowania spadku. To przekłada się na bardziej prawdopodobny scenariusz w którym kontrakty zejdą w okolice 10520- 10550. Jedyną obroną przed tym jest natychmiastowe ruszenie w górę na bazie odbicia od zniesienia 61.8% ostatniego swingu wzrostowego. Wówczas rynek powinien wybić szczyt i tym samym zachować tendencje wzrostową na dłuższy okres czasu bo wybicie strefy na ok. 10650 byłoby silnym wskazaniem na ruch w kierunku szczytu na 10800 i wyżej.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

9
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
kjArekDariusz BartłomiejczakTom'as Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom'as
Gość
Tom'as

Witam.
Może nie powinienem tutaj tego pisać ale cieszę się że w końcu zaczęto zauważać że korekta abc może być też w dół liczona 🙂
comment image
na eur/usd widać że coś tam się buduje do wybicia
http://invst.ly/2axvt (wykres h1)
pozdro

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Ale wiesz że nie koniecznie?
http://www.bankfotek.pl/view/2018592

Tom'as
Gość
Tom'as

Na tą chwile widzę że budują 3 falę po dużym ABC , i myślałem że zejdą tą korektą na 1.120 – tyle że wtedy najdzie 4 na 1 🙁
na razie obserwuje, pewności nie mam
http://invst.ly/2ayna
dzięki za wykres , muszę go przetrawić 🙂

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Oczywiście ja nie mam pewności czy to co przedstawiłem będzie realizowane ale wiem jedno że bez względu na to w jakim interwale się poruszamy grając to zawsze trzeba mieć na uwadze wyższy interwał bo on jest ważniejszy. I w tym kontekście widzę że spadek może być kontynuowany o możliwości RGR nawet nie wspomnę. 🙂

Tom'as
Gość
Tom'as

Dwa zdania i jest światło 🙂 – teraz już widzę

Tom'as
Gość
Tom'as

Już wiem czemu tam jest taki opór, widziałem to duże ABC ale czemu nie pociągnąłem fibo od tego to już nie mam pojęcia 🙂
http://invst.ly/2b588
dzięki za pomoc
pozdrawiam

kj
Gość
kj

Podpowiem wam: Kto kupil o 15:30 wczoraj wagon PZU? Kto kupuje na dołku o 15:30? 🙂

kj
Gość
kj

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dywidendy-akcjonariusze-skarb-panstwa-budzet,185,0,2143161.html

A to od dawna wyczekiwany powód spadków u nas. Nie bzdety o TK ani polityczne pierdoły. Czyli każdy liczy, że kupi taniej i sprzedaje po dywidendzie, a chetnych na akcje i zarobek masa. Nadchodzi czas wystrzału, bedziecie sie zabijali o akcje żeby dostac dywidendę.