Komentarz przed sesją 23.08.2016

Pierwsza sesja nowego tygodnia zakończyła się dla indeksu WIG 20 niemal na tym samym poziomie co sesja piątkowa. Dokładnie indeks zyskał 0.01%. Jednak sam jej przebieg może dać ciekawe spostrzeżenia.

wig20

Po pierwsze zrealizowany został zasięg mniejszego OB i tym samym indeks zatrzymał się na strefie wsparcia. Równocześnie jednak naruszył linię trendu i górny cień wczorajszej świecy można uznać za re-test linii trendu. Zatem znaleźliśmy się w miejscu, w którym każda ze stron rynku ma jakieś konkretne argumenty a to oznacza, że trzeba zaczekać na to kiedy jedna ze stron uzyska przewagę.

fw20intra

Na wykresie intra kontraktów mamy wyraźną reakcję na strefę wsparcia w postaci długiej białej świecy z wyraźnym dolnym cieniem i następnie po odbiciu od pierwszej strefy oporu, ponowne zejście na minima. Tu zatem również należy chyba poczekać z decyzjami do wybicia jednego z poziomów czyli strefy na 1795 lub strefy na 1815.

dax

Na DAX powstała czarna świeca z cieniami po obu stronach korpusu. To wskazuje na wyższy poziom emocji i większe spięcie podaży i popytu. Minimum wczorajszego dnia pokryło się z mniejszym OB i strefa wsparcia, maksimum z strefą oporu. W dalszy ciągu wykres dzienny pokazuje iż byki są w lepszej sytuacji ale nie wiemy co przyniesie kolejna sesja i jak będzie przedstawiał się obraz po niej.

daxfutureintra

Bardzo wyraźna i silna reakcja na poziom OB połączony ze strefą wsparcia i zniesieniem 61.8% może świadczyć o chęci zakończenia spadku będącego korektą po wcześniejszych wzrostach. Mimo wszystko ponowne zejście w pobliże wczorajszego minimum wydaje się chyba najbardziej prawdopodobne. Jeśli takowe będzie miało miejsce to wówczas reakcja jak i zasięg ewentualnego kolejnego odbicia pokaże czy to już pora na L czy jednak dalej w tym interwale powinniśmy szukać S.

7 Replies to “Komentarz przed sesją 23.08.2016

  1. Zbtytnia zachłanność na Gbppln zaowocowała niestety tym ,że musiałem oddać cześć zysku z L-ek na tej parze i co gorsza nie widzę teraz możliwość na ponowne bezpieczne wejście w pozycję długie .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *