Komentarz przed sesją 19.08.2016

Wczorajszy dzień, przyniósł nam kontynuację spadku na warszawskim parkiecie. Indeks WIG 20 na koniec dnia stracił -0.19% i zamknął się na poziomie 1821. Najwyraźniej niedźwiedzie chcą spadkowego tygodnia tylko czy to im się uda?

wig20

Niekoniecznie. Jak widać na wykresie dziennym powstał wczoraj Pin Bar który wyraźnie odbił od pierwszej strefy wsparcia a więc od szczytu z 25.07. W trendzie wzrostowym jest to wstęp do wykonania najsilniejszego schematu ruchu w trendzie. Oczywiście potrzebny jest teraz ruch potwierdzający czyli biała świeca. Przyglądając się dokładniej miejscu gdzie wypadło wczorajsze minimum powinniśmy mieć i takie założenie,że rynek jeszcze raz może testować je np. dzisiaj aby dokładnie dotknąć OB i linii trendu. Może ale nie musi bo wczorajsza świeca jest taką która to zadanie mogłaby uznać za wykonane. Jeśli nie będzie potwierdzenia Pin Bara tylko rynek w cenach zamknięcia wybije wczorajsze minimum to będziemy mieli wskazanie na dalszy spadek w okolice 1760. Jednak wydaje się, że w obecnej sytuacji wczorajsza świeca będzie potwierdzana a nie negowana.

fw20intra

Kiedy spojrzymy na ostatni spadek na wykresie intra kontraktów terminowych to mamy nieodparte wrażenie, że ruch ten został wykonany jako impuls a nie jako korekta. I z tego tytułu ewentualny wzrost nie powinien dojść dalej niż poziom 1845 czy 1855. W ogóle o jakimkolwiek wzroście będzie można dopiero myśleć  kiedy byki wybiją strefę na ok. 1825 i tym samym potwierdzą Gwiazdę Wieczorną, która wypadła nie w przypadkowym miejscu. Jednak przed takim założeniem , czyli przed ruchem wzrostowym mającym być tylko i wyłącznie korektą ostatniego spadku , chciałbym ostrzec na podstawie szerszego spojrzenia na ten wykres. A to dlatego, że cały wzrost od poziomu 1753 do ostatniego szczytu na 1875 odbył się moim zdaniem w układzie 3 fal co wskazywałoby na to, iż był częścią większego układu korekcyjnego. Jeśli taka ocena jest ok. to teraz powinniśmy spodziewać się impulsu w górę który to powinien rozjechać ostatni szczyt bez jakiegokolwiek problemu. Musimy przecież pamiętać, że tu znajdujemy się w trendzie wzrostowym a poziom 1760 jest znacznie niżej niż wczorajszy dołek.
Jeśli jednak nie dojdzie dzisiaj do wybicia pierwszej strefy na ok. 1825 to możemy być świadkami testu 1800 i wówczas reakcja lub jej brak wskażą nam co dalej powinno się stać.

dax

Na DAX powstała wczoraj mała Doji i razem z poprzednim długim czarnym korpusem tworzy Inside Bar (nie chcę tu używać określenia Harami bo formacja nie miała po czym powstać). Zatem wybicie w cenach zamknięcia czarnego korpusu z środy powinno wskazać kierunek na kolejne dni.

daxfutureintra

W ujęciu intra, kontrakty na DAX powinny co najmniej testować strefę oporu na 10640. Piszę co najmniej ponieważ wczoraj wyrysowała się struktura Korony a po pierwszym odbiciu wybijającym ostatnie szczyty korekt w ruchu spadkowym , rynek wykonał zejście w czystej postaci korekty prostej a następnie po powstaniu Gwiazdy Porannej, potwierdził ją. Pamiętając , że jakby nie było jesteśmy w trendzie wzrostowym a spadek który miał miejsce przez ostatnie 3 dni może być tylko większą korektą. Tu oczywiście pomoże nam to ocenić właśnie zachowanie ceny przy strefie oporu na wspominanym 10640. Odbicie od niej to wskazanie na dalszy spadek w rejon 10400. Jeśli jednak rynek zdoła wybić strefę oporu to będziemy mieli zupełnie inne wskazanie bo na ruch do nowego szczytu choć w rejonach ok. 1750 będzie trzeba zachować ostrożność ze względu na możliwość powstania większej Korony na spadki. 

7 Replies to “Komentarz przed sesją 19.08.2016

     1. Też obstawiam dalsze spadki ale tu trzeba być konsekwentnym i zamknąć pozycję, która była zbyt wcześnie zajęta, a potem byłaby wybita SL-em.

     2. Raczej widziałbym tu tylko korektę abc po tej ostatniej 5-ce wzrostowej i kolejne 5 do góry.
      W sumie falę 5-3-5 wzrostową , ale to już za daleko wybiegam … jak zwykle 🙂 , a czy tworzy się jakiś ruch korekcyjny? zobaczymy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *