Komentarz przed sesją 19.08.2016

Wczorajszy dzień, przyniósł nam kontynuację spadku na warszawskim parkiecie. Indeks WIG 20 na koniec dnia stracił -0.19% i zamknął się na poziomie 1821. Najwyraźniej niedźwiedzie chcą spadkowego tygodnia tylko czy to im się uda?

[getall-lock id=”505″]

wig20

Niekoniecznie. Jak widać na wykresie dziennym powstał wczoraj Pin Bar który wyraźnie odbił od pierwszej strefy wsparcia a więc od szczytu z 25.07. W trendzie wzrostowym jest to wstęp do wykonania najsilniejszego schematu ruchu w trendzie. Oczywiście potrzebny jest teraz ruch potwierdzający czyli biała świeca. Przyglądając się dokładniej miejscu gdzie wypadło wczorajsze minimum powinniśmy mieć i takie założenie,że rynek jeszcze raz może testować je np. dzisiaj aby dokładnie dotknąć OB i linii trendu. Może ale nie musi bo wczorajsza świeca jest taką która to zadanie mogłaby uznać za wykonane. Jeśli nie będzie potwierdzenia Pin Bara tylko rynek w cenach zamknięcia wybije wczorajsze minimum to będziemy mieli wskazanie na dalszy spadek w okolice 1760. Jednak wydaje się, że w obecnej sytuacji wczorajsza świeca będzie potwierdzana a nie negowana.

fw20intra

Kiedy spojrzymy na ostatni spadek na wykresie intra kontraktów terminowych to mamy nieodparte wrażenie, że ruch ten został wykonany jako impuls a nie jako korekta. I z tego tytułu ewentualny wzrost nie powinien dojść dalej niż poziom 1845 czy 1855. W ogóle o jakimkolwiek wzroście będzie można dopiero myśleć  kiedy byki wybiją strefę na ok. 1825 i tym samym potwierdzą Gwiazdę Wieczorną, która wypadła nie w przypadkowym miejscu. Jednak przed takim założeniem , czyli przed ruchem wzrostowym mającym być tylko i wyłącznie korektą ostatniego spadku , chciałbym ostrzec na podstawie szerszego spojrzenia na ten wykres. A to dlatego, że cały wzrost od poziomu 1753 do ostatniego szczytu na 1875 odbył się moim zdaniem w układzie 3 fal co wskazywałoby na to, iż był częścią większego układu korekcyjnego. Jeśli taka ocena jest ok. to teraz powinniśmy spodziewać się impulsu w górę który to powinien rozjechać ostatni szczyt bez jakiegokolwiek problemu. Musimy przecież pamiętać, że tu znajdujemy się w trendzie wzrostowym a poziom 1760 jest znacznie niżej niż wczorajszy dołek.
Jeśli jednak nie dojdzie dzisiaj do wybicia pierwszej strefy na ok. 1825 to możemy być świadkami testu 1800 i wówczas reakcja lub jej brak wskażą nam co dalej powinno się stać.

dax

Na DAX powstała wczoraj mała Doji i razem z poprzednim długim czarnym korpusem tworzy Inside Bar (nie chcę tu używać określenia Harami bo formacja nie miała po czym powstać). Zatem wybicie w cenach zamknięcia czarnego korpusu z środy powinno wskazać kierunek na kolejne dni.

daxfutureintra

W ujęciu intra, kontrakty na DAX powinny co najmniej testować strefę oporu na 10640. Piszę co najmniej ponieważ wczoraj wyrysowała się struktura Korony a po pierwszym odbiciu wybijającym ostatnie szczyty korekt w ruchu spadkowym , rynek wykonał zejście w czystej postaci korekty prostej a następnie po powstaniu Gwiazdy Porannej, potwierdził ją. Pamiętając , że jakby nie było jesteśmy w trendzie wzrostowym a spadek który miał miejsce przez ostatnie 3 dni może być tylko większą korektą. Tu oczywiście pomoże nam to ocenić właśnie zachowanie ceny przy strefie oporu na wspominanym 10640. Odbicie od niej to wskazanie na dalszy spadek w rejon 10400. Jeśli jednak rynek zdoła wybić strefę oporu to będziemy mieli zupełnie inne wskazanie bo na ruch do nowego szczytu choć w rejonach ok. 1750 będzie trzeba zachować ostrożność ze względu na możliwość powstania większej Korony na spadki. [/getall-lock]

7 Replies to “Komentarz przed sesją 19.08.2016

     1. Też obstawiam dalsze spadki ale tu trzeba być konsekwentnym i zamknąć pozycję, która była zbyt wcześnie zajęta, a potem byłaby wybita SL-em.

     2. Raczej widziałbym tu tylko korektę abc po tej ostatniej 5-ce wzrostowej i kolejne 5 do góry.
      W sumie falę 5-3-5 wzrostową , ale to już za daleko wybiegam … jak zwykle 🙂 , a czy tworzy się jakiś ruch korekcyjny? zobaczymy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *