Komentarz przed sesją 29.07.2016

Przed nami ostatnia sesja tygodnia i miesiąca, za nami sesja podczas której indeks WIG 20 ponownie stracił choć ponownie niewiele. Dokładnie było to -0.51% z zamknięciem na poziomie 1789. Można powiedzieć, iż od kilku dni szykujemy się na jakiś bardziej zdecydowany ruch.

wig20

W dalszym ciągu utrzymany jest poziom wsparcia a wykres zdaje się pokazywać przygotowanie do kolejnego ataku na linię trendu. Właściwie to przez ostatnie dwie sesje nie zaszły jakieś zmiany w układzie technicznym więc raczej nie będę się powtarzał.

fw20intra

Na kontraktach, mimo wybicia dolnego ograniczenia kanału, cena nadal utrzymuje się nad pierwszą istotną strefą wsparcia. Ostatni spadek jest na tę chwilę odpowiadający zasięgowi OB więc w dalszym ciągu większe prawdopodobieństwo nowego szczytu powinno gościć w naszych “przekonaniach”.

dax

Na DAX pojawiła się świeca która może wnosić niepokój w serca byków. Typowy Pin Bar na strefie oporu. W tej chwili powinniśmy zaczekać na jego ewentualne potwierdzenie choć warto brać pod uwagę coś co może przeszkodzić w powstaniu takiego potwierdzenie. Jak widać wczorajsza świeca była “tylko” re-testem wybitej linii trendu. Jedno jest pewne nie ma powodów aby myśleć o spadku takie rozważania dopiero po ewentualnym potwierdzeniu formacji świecowej.

daxfutureintra

Na wykresie intra kontraktów również nie ma nic niepokojącego dla byków. Zgodnie z przewidywaniami mieliśmy wczoraj nowy szczyt a obecnie rynek wykonał korektę w okolice strefy wsparcia i odbił się od niej dość wyraźnie a co ważniejsze z kolejnym sygnałem na L. Na tę chwilę pierwsze problemy dla byków, w tym interwale czasowym, mogą zacząć się dopiero po zejściu pod poziom 10250. 

7 Replies to “Komentarz przed sesją 29.07.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *