Komentarz przed sesją 28.07.2016

Środa na warszawskim parkiecie była kolejnym dniem spadkowym. Indeks WIG 20 stracił na wartości -0.35% i zamknął się na poziomie tuz pod psychologicznym 1800 a dokładniej na 1798. Mimo, iż sesja była “na minusie” to trzeba powiedzieć sobie jasno, że ta strata wartości indeksu była raczej kosmetyczna.

wig20

Jak widać na wykresie, byki nie pozostawały wczoraj bierne i w wyniku ich zaangażowania mała czarna szpulka “uzbrojona” jest w dolny wyraźny cień odbijający się od dwukrotnie testowanego poziomu. Dodatkowo wczoraj wystąpił skokowy wzrost obrotu choć to akurat zasługa jednej spółki – Pekao SA. W dalszym ciągu zatem przewaga jest po stronie popytu i z wyjątkiem korekty nie ma innego zagrożenia dla wzrostu w kierunku 1860. Aby takowe powstało, niedźwiedzie musiałyby się znacznie mocniej sprężyć.

fw20intra

Na wykresie intra kontraktów mamy co prawda pierwszą oznakę słabości w postaci wybicia kanału jednak jeszcze rynek nie zdołał wybić OB. Tu warto zauważyć, iż obecnie zawęziła się przestrzeń po której wybiciu będzie można wskazać dalszy prawdopodobny kierunek. Z jednej strony mamy bowiem wspomniane ograniczenie zasięgiem OB i strefą wsparcia, z drugiej zaś wyraźny pin bar na reteście wybitego dołka czyli na poziomie ok. 1810. Wybicie OB i strefy mogłoby zaowocować ruchem na kolejne 30-40 pkt a więc do strefy na 1760 na podstawie ewentualnej formacji RGR. Jeśli jednak byki zdołają zanegować pin bara to w dalszym ciągu “drzwi” otwarte są do 1860.

dax

DAX dołożył kolejną lukę hossy i dotarł tuż pod strefę oporu. Sama postać świeczki z wczorajszego dnia nie jest zbyt optymistyczna co może oznaczać, iż jeszcze dzisiaj nastąpi próba domknięcia luki. Wybicie OB o którym możemy już śmiało mówić sprawia, że w przypadku wspomnianej próby domknięcia luki i ewentualnego dalszego spadku własnie jego poziom czyli ok. 10110, będzie wsparciem. Tu tak naprawdę to byki są w miarę bezpieczne do poziomu 9800 i dopóki ten poziom nie zostanie wybity dopóty śmiało można myśleć o dalszych wzrostach.

daxfutureintra

Wykres intra kontraktów na DAX pokazuje cały czas trwający trend wzrostowy a cofnięcie jakie miało miejsce wczoraj w drugiej części sesji w żaden sposób tego nie zmieniło. Na horyzoncie pojawiły się co prawda zagrożenia do których należy możliwość ukształtowania małego RGR po którym cena mogłaby spaść o ok. 70 pkt ale nawet taki spadek nie zdołał by wybić najmniejszego OB i dolnego ograniczenia klina. “Pierwsze schody” dla byków mogłyby się zacząć dopiero gdy rynek wybije poziom ok. 10200. Jednak ostatnie świece godzinowe dają poważne sygnały wykreowania ruchu na nowy szczyt i tak powinno się stać. Jeśli nie będzie to miało miejsca to  rynek da nam ostrzeżenie.

2 Replies to “Komentarz przed sesją 28.07.2016

  1. dochodzimy na Dax do lini trendu , 10380-10520 to opory i linia trendu i zniesienia , zobaczymy czy czasem tutaj nie będzie nawrotki i na dół kanału spadkowego , akurat pod podwyżki FEDu

  2. Ja zdejmę stopa z S&P bo prawdopodobnie mi wybiją na ostatniej fali tam dobiorę S i przestawię SL wyżej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *