Analiza weekendowa 18-22.07.2016

Zapraszam do obejrzenia „weekendowej”. Dzisiaj już wszystkie omawiane zazwyczaj rynki. W kwestii indeksów jest nawet spojrzenie intra, które może mieć duże znaczenie.

1. Indeksy giełdowe:

[youtube]https://youtu.be/8Bf3QYtForU[/youtube]

2. Spółki z indeksu WIG 20:

[youtube]https://youtu.be/zqLb_DiZj4Y[/youtube]

3. Rynek walutowy:

[youtube]https://youtu.be/3gZxOijR3vo[/youtube]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

9 Replies to “Analiza weekendowa 18-22.07.2016

  1. Ciekawy artykuł. Chyba ponad rok temu próbowałem tutaj poruszyć ten temat, to prawie zostałem zadeptany.
   Najśmieśnieszy tekst to chyba „Czy bobry wiedzą, że są na wsparciu?” LOL
   A najważniejszy to oczywiście ten: „Nauczenie się analizy technicznej jest banalnie proste,….Czy ktoś potrafi sobie wyobrazić, że po 2 tygodniach treningu jest w stanie ogrywać bankierów z City, czy Wall Street?”

  1. DAX od dołka zrobił 1000 pkt a my 100 pkt , więc o jakim tu przegrzaniu mowa , raczej o totalnym dnie naszej GPW i tak będzie bo potrzeba zabrać kasę z OFE , ale to pewnie dopiero przed wyborami 2018 rok no chyba że wcześniej zabraknie na 500 plus

 1. Ofe chyba się wyceniają na półrocze bo na pewno nie jest to siła popytu przy tych obrotach , raczej cofnięcie podaży ,

  jeszcze max 2 tygodnie statystycznie letniej hossy , a od września pewnie granie pod podwyzki FeDu , 5 ta fala jest faktem a potem powinna przyjśc bessa , 400% wzrostu z dołka za kase FEDu , ciekawe ile jeszcze to będzie trwać ,

 2. na DAX na wykresie tygodniowym mamy już za chwikę góre kanału spadkowego , więc wóz albo przewóz , albo go wybijemy górą albo zawrócimy na dół kanału ale wtedy 7000 by nas witało i nowe dołki

  1. I tak będzie qba – 7000 nas czeka, może nawet jeszcze w tym roku. Uważam, że na DAX na dużych interwałach mega dystrybucja trwa już drugi rok i może będzie z tego nawet niżej niż te 7000.
   Ale jak na razie na niższych interwałach mały byczek musi się wyhasać i rozładować towar nabrany na i po brexicie. Tak że ta linia kanału będzie przebita i atak na luke z 4 stycznia nas czeka, czyli okolice 10600-10700, co najmniej.

    1. Całkiem możliwe, to by oznaczało 2100 punktów od Brexitu, jednak przy takich wykresach długoterminowych Elki na tych poziomach to już będzie bardzo gorący towar.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *