Komentarz przed sesją 20.07.2016

Wczorajsza sesja z trudem bo z trudem ale zakończyła się kolejnym wzrostem indeksu WIG 20, tym razem o 0.24%. Choć w trakcie sesji byliśmy na minusie to jednak zamknięcie wypadło na poziomie 1792 dając tym samym bykom „przepustkę” do dalszego wyścigu.

[fumpBegin]

wig20

Dzisiaj na pewno niewiadomą jest to czy wczorajszy cień świecy, penetrującej połowę białego korpusu z poniedziałku, jest już wystarczającym testem wybitej strefy oporu, która stała się teraz strefą wsparcia usytuowaną w okolicach 1760. Jednak dopóki ta strefa nie zostanie wybita do póty dalej są poważne szanse na dotarcie w okolice najważniejszej strefy oporu na obecną chwilę, mianowicie w okolice 1860.

fw20intra

Na wykresie intra również nie zaszły żadne zmiany, które mogłyby sygnalizować możliwość złamania obecnego trendu wzrostowego. Dalej poruszamy się w kanale a wyraźny Pin Bar na strefie wsparcia dał sygnał do odbicia od niej i do kolejnego ruchu w kierunku północnym. Cały czas czekamy na dojście w okolice 1810-1815 gdzie mogą zacząć się większe problemy dla byków. W tej chwili poziom wczorajszego minimum określa najbliższe wsparcie a w przypadku jego wybicia kolejne znajduje się w okolicy 1760.

dax

Na DAX, byki mogą być zaniepokojone wczorajszą czarną świecą, która jest efektem reakcji na poziom OB i strefę oporu. W przypadku kontynuacji tego odbicia od strefy, powinniśmy doświadczyć testu wybitej wcześniej linii szyi DB gdzie ewentualnie rozegrałaby się batalia o dalsze losy tego indeksu. Zwróciłbym jednak uwagę na dolny cień wczorajszej świecy a właściwie na jego minimum. Zbiega się ono z końcem jedno świecowej korekty z 13.07. Uważam to za wyraz siły rynku i mimo wszystko  spodziewałbym się bardziej ataku na ostatni szczyt niż dążenie do testu linii szyi.

daxfutureintra

Ta ostatnio opisana kwestia jeszcze bardziej widoczna jest na wykresie intra kontraktów. Tu po dojściu w najbliższe sąsiedztwo strefy wsparcia utworzyła się formacja Gwiazdy Porannej i nastąpiło wyraźne odbicie od tych poziomów. Oczywiście, jeszcze jest zbyt wcześnie by mówić już o pewnym powrocie do wzrostów, bo jakby nie było wybity został OB całego trendu wzrostowego a odbicie od wspomnianej strefy wsparcia nie zdołało wybić pierwszej „zapory podażowej” na poziomie ok. 9990. Jeśli cena zdoła wyjść nad ten poziom a następnie pokonać 10010 co byłoby również równoznaczne z wybicie OB ostatniego ruchu spadkowego, to mielibyśmy swojego rodzaju potwierdzenie, że właśnie korekta spadkowa dobiegła końca i oczekiwania na nowy szczyt są jak najbardziej uprawomocnione. Jeśli jednak rynek nie upora się z pierwszą strefą oporu i przystąpi do dalszego spadku to oczekiwałbym na nieco większe „walki” w rejonie 9830 gdzie strefa zniesień pokrywa się z strefą wsparcia cenowego i stanowi dobry poziom do zakończenia ewentualnej korekty nieregularnej mogącej nam towarzyszyć od 12.07. Ostatecznym dowodem na to czy obecnie trwa korekta czy może rozpoczęła się jakaś większa fala spadkowa, będzie ruch wzrostowy a konkretnie poziom do jakiego dojdzie tzn czy zdoła on wybić ostatni szczyt czy zakończy swój bieg wcześniej co będzie wskazaniem na rozpoczęty już większy ruch spadkowy. Osobiście uważam, że najbardziej prawdopodobne są dwa pierwsze warianty a więc zakończona korekta pędząca lub bliski koniec korekty nieregularnej.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

3 Replies to “Komentarz przed sesją 20.07.2016

  1. cały ten cyrk robiony koszami i to od wielu dni , także na oporze gram S bo wiem jak to się skonczy , nabiorą koszy akcji i potem będą robić zyski w kontraktach ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *