Komentarz przed ….

Dzisiaj z wiadomych przyczyn (referendum) nie będę analizował sytuacji bo nie ma to najmniejszego sensu. Najpierw musi opaść kurz. W tym tygodniu będzie jeszcze weekendowa natomiast przez cały najbliższy tydzień i w następny weekend, nie będzie komentarzy i analizy. Wieloletni czytelnicy na pewno domyślają się, że powodem jest mój wyjazd, jak każdego roku zaraz po zakończeniu roku szkolnego, do „głuszy na ryby” bez internetu i nawet prawie bez dostępu do telefonu.
Co do samej giełdy to zanosi się na Brexit zatem jest okazja do pełnego oczyszczenia rynków. Czy stare powiedzenie „kupuj plotki sprzedawaj fakty” znowu się spełni?

24 Replies to “Komentarz przed ….

  1. Seweryn można Ci pogratulować oczywiście pod warunkiem, że zrobiłeś to i wytrzymałeś bo S&P był dobrych kilka pkt. wyżej niż Twoja cena wejścia i trudno może być co niektórym uwierzyć, że bez SL zostawiałeś na noc albo że ryzykowałeś jakimś dużym znacznie większym niż 10 pkt SL.

   1. Darek tak jak pisałem wczoraj , po 2106,5 otworzyłem pierwsze krótkie pozycje , następne ustawiłem co 10pkt wyżej . Średnia wyszła mi 2118. Z założenia otwierałem by zostać z pozycjami do końca, a stopem było pobicie linii szczytu na indeksie nie na kontraktach,wiesz, że nie obserwuję ogona , tam było 2125. Zakładałem też , że nie wybijemy szczytu i to niezależnie od wiadomości . Szczyt był blisko więc można było otworzyć bardzo duże pozycje z minimalnym ryzykiem. No i do tego ten tłum kupujący w owczym pędzie plotki i sondaże. Takich okazji nie wolno przepuszczać. Zresztą wykresy wskazywały spadek już wcześniej i ja grałem pod wykresy nie pod wynik referendum. Pozamykałem S&P i Daxa. FW20 też zamknięte.

 1. W wszystkie pozycje pozamykane teraz to już tylko pozostaje przejść na przyspieszona emeryturę. Seweryn miał rację z tym złotym strzałem

 2. Geometrie zadziałały niemal idealnie. Piękna panika i można powoli przymierzać się do właściwego startu na północ. Oczywiście po zamknięciu tych wszystkich złotych strzałów na S, których jak się okazuje było wczoraj co niemiara.

   1. Śmiała teza. Zwłaszcza z tym „na dłużej” . Pytanie też co to ma oznaczać to „dłużej”? Dłużej niż dzisiaj?

    1. Witam, sadze że na dłużej oznacza większą korektę niż ten jednodniowy spadek. Też uważam że czekają nas większe spadki, Sp 500 powinien zejść poniżej 1800 i liczę że to będzie koniec sierpnia lub początek września. Negacja założenia- trwałe przebicie szczytów.

   1. A dlaczego? Wystarczy przeczytać dokładnie co piszą aby mieć pewne wątpliwości. Np. Seweryn pisze że bierze S&P po 2106 a tu nagle na drugi dzień okazuje się, że zapakował cały wagon od 2106 i wyżej co ileś tam pkt. Ja nie pisałem nic tylko wziąłem wieczorem duże S na funcie i dzisiaj Karaiby. Papier jest cierpliwy a to co ktoś myśli a co robi to nie zawsze jest to samo. Kiedyś Qba pisał nie raz aby jak ktoś podaje to niech to zrobi dokładniej czyli po ile gdzie SL i chociaż na jaki mniej więcej ruch liczy (to ostatnie aby nie było złudzeń o jakich pozycjach mówimy czy na godziny czy na dni). Wówczas nie ma sprawy bo nie ma podstaw aby nie ufać komuś kto już tak dokładnie określił a tak jak ktoś wyskakuje ni z gruszki ni z pietruszki, że coś bierze a za dzień okazuje się że to była tylko namiastka tego co wziął i SL nie podał ale oczywiście miał gdzieś tam nad szczytem to niestety ale trudno jest to przyjąć za prawdę zwłaszcza w dzisiejszych czasach kiedy tak dużo osób pisze co mu tylko ślina na język przyniesie.

    1. Darek jeżeli piszę dzień wcześniej o „złotym strzale” to chyba raczej nie na jedną czy kilka pozycji. Poza tym otwierałem S na trzech indeksach. Najbardziej czytelnym było S&P i WIG20. Wielkość zleceń rosła w miarę zbliżania się do linii szczytu S&P bo wtedy ryzyko malało. Od linii szczytu należało się spodziewać przynajmniej cofnięcia co pozwoliłoby w najgorszym wypadku wyjść na zero, po przekroczeniu linii szczytu natychmiastowe zamknięcie. Przy średniej 2118 ryzykowałem 8 pkt. na pozycji. Oczywiście przy takim ruchu indeksu, a nie kontraktów, które jak wiadomo są lżejsze i bardziej podatne na szumy i owczy pęd .
     Ostatni wzrost miał wszelkie znamiona korekty, która nie wybije szczytu, analiza techniczna i psychologiczna to potwierdzały . W uproszczeniu wygląda to tak.

     http://www.bankfotek.pl/view/2005559

    2. Jest prosty sposób – pokazać historię transakcji. Inaczej takie teksty można sobie między bajki wsadzić. A jak napisze że nie musi niczego udowadniać itp to tym bardziej między bajki, bo nie widzę nic złego w pokazaniu transakcji z poziomami wejścia/wyjscia. Tym bardziej jeśli ktoś chce być uznawany za super tradera

     1. A TY CO, ADWOKAT ??? NIC NIE MA NAPISANEGO O TWOJEJ OSOBIE W POWYŻSZYCH ROZMOWACH.

 3. Proszę. Ja dawałem wczoraj dwie opcje, a przecież da sie zrobić obie naraz! 🙂 Więc 1640 (jeszcze 1595 możliwe kto wie) ALE zamkniecie miesiaca w okolicach 1800. Kapitał wszedł, papier jest odbierany, tempo wzrasta na maxa, więc wszystko sie uda zdążyć.

 4. No moje kreski tez pokazały idealnie na daxie sygnał. Wprawdzie po 22.00 wyszli poza kreski, ale wtedy instrument nie był kwotowany. Niestety ja w przeciwieństwie do niektorych hardkorów tutaj, wolałem nie zostawiac na noc.
  Niezłą czystkę zrobili, nie ma co.

  1. Nie pociągną. Klasyczne przejęcie od Roberto Panikale i jego braci na wyprzedanym rynku i skokowym obrocie. Po raz drugi!

   1. Przychylam sie. Ale jeszcze do końca mies szaleństwa nie bedzie (kwartalny). Pobuja, kurz opadnie i lipiec bedzie lepszy kak marzec!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *