Komentarz przed sesją 21.06.2016

Pierwsza sesja nowego tygodnia, w którym czeka nas najgłośniejsze wydarzenie ostatnich „leci” , przyniosła nam silne wzrosty na parkiecie giełdowym. Indeks WIG 20 poszybował w górę o 2.24% i zakończył ten dzień na poziomie 1794. Dzisiaj wiemy już, że takie zachowanie indeksu dokonało …..

[fumpBegin]

…. potwierdzenia formacji Harami tworząc dodatkową zaporę dla niedźwiedzi w postaci luki cenowej.

wig20

Kolejnym „orzechem do zgryzienia” dla byków jest teraz osiągnięta wczoraj strefa oporu i umiejscowiona tuż nad nią przyspieszona linia trendu. Wybicie tych poziomów byłoby kolejnym sygnałem mogącym świadczyć o zmianie trendu. Jednak do pełni szczęścia potrzeba oczywiście pokonania poziomu 1870. W przypadku cofnięcia wczorajszych zapędów popytu, najbliższym wsparciem jest wspomniana luka cenowa wzmocniona strefą cenową.

fw20intra

Oczywiście, podobnie zachował się rynek kontraktów co oznacza, iż najbliższe wsparcia są tak samo skonstruowane jak na indeksie (mniejsze występuje tuż pod wczorajszym zamknięciem i jest zaprezentowane w postaci strefy cenowej). Wczorajszy wzrost po luce cenowej stwarza sytuację, w której należy przyjąć, iż kształtuje się impuls wzrostowy. Na tym rynku najważniejszym obecnie poziomem dla byków jest rejon ok. 1830 gdzie mamy zasięg największej dotychczasowej korekty w trendzie spadkowym i bardzo ważną strefę oporu cenowego. To wszystko nachodzi się jeszcze dodatkowo z zniesieniem 50% całego spadku od końca marca.

dax

DAX również należał wczoraj do indeksów które wystrzeliły na północ. Po utworzeniu luki cenowej omijającej strefę oporu, wyraźna biała świeca stworzyła okazję do zmiany kierunku na tym rynku. Tu oczywiście potrzeba wybicia poziomu 10100 choć już teraz należy zwrócić uwagę na fakt, iż wczorajsza świeca weszła wyraźnie w obszar pierwszej fali spadkowej od szczytu na 10500. To zaś zdaje się przemawiać na korzyść stwierdzenia, iż spadek z ostatnich dwóch miesięcy ma bardziej znamiona korekty niż zadatku na impuls. Jeśli jednak DAX nie zdoła wybić 10100 a właśnie z tych rejonów ponownie skieruje się na południe to widmo dalszych spadków będzie miało uzasadnienie.

daxfutureintra

Kontrakty na DAX w ujęciu intra zdają się tworzyć impuls wzrostowy, który mimo wszystko powinien zaatakować poziom ok. 10100. W przypadku pomyślnie zakończonego dla byków takiego ataku będzie można wypatrywać tylko okazji do pozycji L. Wsparcia są wyraźnie zaznaczone więc nie będę się na ten temat rozpisywał.

[fumpEnd]

4 Replies to “Komentarz przed sesją 21.06.2016

  1. Witam, sadzę że dzisiaj podejdziemy na fv20 do okolic 1800 a na dax do wspomnianych w analizie 10100 i zaczniemy powolne osuwanie. Czym bliżej czwartku tym bardziej groźba Brexitu będzie negatywnie oddziaływać na rynki, wielu inwestorów będzie również chciała pozostać bez akcji do wyjaśnienia. Osobiście planuje pobrać S i zamknąć większość przed czwartkiem.

  2. Dla mnie referendum nie ma żadnego znaczenia, gram tak jakby go nie było. W średnim terminie obstawiam wybicie dołków ,w krótkim może rozbudowa korekty. Zamykam resztę L po 1984

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *