Komentarz przed sesją 16.06.2016

Wczorajsza sesja zakończyła się niewielkim sukcesem byków. Indeks Wig 20 zyskał na wartości 0.58% i zamknął dzień na poziomie 1773. Znajdując się w bliskim sąsiedztwie dołka z 02.06 byki próbują nie dopuścic do jego wybicia.

[fumpBegin]

wig20

Jak widzimy na powyższym wykresie dziennym indeksu WIG 20, po wczorajszej sesji powstała biała świeca umiejscowiona idealnie w połowie czarnego korpusu świecy z dnia poprzedniego. Zatem w rejonie ostatniego dołka powstała formacja odwracająca Harami. Teraz “wystarczy tylko” jak byki ją potwierdzą wybijając jej szczyt, czyli wczorajsze maksimum, w cenie zamknięcia. Tylko czy tak się stanie? Pamiętajmy, jutro 3 piątek miesiąca czerwca.

fw20intra

Na wykresie kontraktów w ujęciu intra 1H możemy dostrzec, iż nie udało się do tej pory nic pokonac co przemawiałoby choc trochę na korzyśc byków. Powiediał bym wręcz przeciwnie, układ z ostatnich trzech sesji wraz z ostatnią świecą, bardziej wskazuje na powstanie korekty pędzącej i poważne zagrożenie dla dołków na ok. 1748. Jeśli podaż przyciśnie i zejdzie poniżej tego poziomu to możemy spodziewac się ruchu w kierunku 1720 czy też 1690. Wyjaśnieniem tego jest poniższy wykres intra kontraktów w szerszej perspektywie.

fw20intra1

Zwracam uwagę na zniesienia i strefy cenowe.

dax

 Na DAX mieliśmy wczoraj próbę odbicia, która zakończyła się niemal niczym. Po całym dniu powstał Pin Bar i bliżej nam z tym do dalszego spadku niż do zmiany kierunku. Nałożenie na siebie zniesień 61.8 i 161.8 oraz strefy cenowej, wydaje się dobrym magnesem dla ceny indeksu i dlatego zakładam, że może jeszcze w tym tygodniu powinniśmy się zameldowac na poziomie ok. 9350. Sytuacja mogłaby ulec zmianie gdyby popyt zdołał wyjśc nad strefę oporu czyli nad poziom 9800.

daxfutureintra

Również wykres intra kontraktów na DAX daje się wskazywac, iż to jeszcze nie koniec impulsu spadkowego. Nieudana próba pokonania najbliższej strefy oporu daje jeszcze dodatkowy argument za ustanowieniem nowego dołka na tym instrumencie. Innymi słowy test poziomu ok. 9470 jest chyba najbardziej prawdopodobnym scenariuszem a jego wybicie zachętą do zejścia w okolice 9350.

[fumpEnd]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentarz giełdowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Komentarz przed sesją 16.06.2016

 1. Qba pisze:

  A nie mówiłem ze żadnych wzrostów nie bedzie

 2. kj pisze:

  16 czerwca 9:30 PZU na dnie. Gra była pod CBA to juz wiemy. Teraz wieeele tyogodni spokoju i kierunek 39zł.

  • lingwista pisze:

   Dlaczego tylko 39,00, ja obstawiam 69,00.

  • adam pisze:

   Puknij się w głowę, najlepiej młotkiem… może ci przejdzie i coś pomoże.
   Dziwię się, że gospodarz pozwala, żeby tu cały czas takie szambo wybijało

  • Qba pisze:

   chłopie ty jesteś niereformowalny, tak samo jak w szczycie hossy kurs może lewitować w niebie tak samo w dołkach bessy kurs może lewitować tuż nad ziemią i nic tego nie zmieni bo rynek zawsze przereagowuje , trend jest twoim przyjacielem a ty widzę dalej swoje , popatrz na surowce , waluty i indeksy nie tylko nasze ,

   w USA bessa jest co 7 lat ale tym razem będzie inaczej bo Białek w Karpaczu dorwał stado baranów i im to wywrózył z fusów

  • Robert pisze:

   O PZU piszesz o rajdzie od 33-34 zł.
   Nie wiem jaki masz cel, że od kiedy tu piszesz to piszesz same brednie.
   Jeżeli ktoś cię posłuchał to stracił spore pieniądze być może.

   O KGHM czy PKOBP naganiałeś podobnie.

   Jaki jest Twój cel?
   Może pracujesz w funduszu i naganiasz na zakupy akcji?

 3. andy pisze:

  nowa seria i trzy cele wynikające z potencjalnych RGR-ów, 1/liniowy 1602, 2/ świecowy 1-1565, 3/ świecowy2- 1476

 4. tomekk pisze:

  może 1400 1500 w 20 kto wie???/

 5. Seweryn pisze:

  Ja zamykam dużą część S na S&P .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *