Jak to jest z tą ropą?

Z powodu braku dwóch dziennych komentarzy i wywoływania przez Qbe do tablicy notowań ropy, postanowiłem zamieścić kilka wykresów i napisać kilka zdań obiektywnej oceny tego instrumentu.

[fumpBegin]

Na początek wykres tygodniowy.

OILWTIWeekly

Moim skromnym zdaniem mamy tu zakończoną strukturę impulsu spadkowego. Zwróciłbym uwagę również na fakt OB. Wybicie największej korekty zawsze musi rozpocząć branie pod uwagę zmiany trendu. Obecnie doszliśmy do istotnej strefy oporu i oczywiście tutaj mogą zacząć się „schody” a nawet powinny.

OILWTIDaily

Na powyższym wykresie dziennym widać wyraźnie, iż po pierwszej 5-ce wzrostowej nastąpiła korekta kończąca się w obszarze fali 4 pierwszego impulsu. Ten impuls może być falą 1 lub a, korekta natomiast 2 lub b. Rynek ponownie poszedł w górę tworząc mniejszą strukturę 5 fal a następnie czytelny (zwłaszcza w ujęciu 4H) układ 3,3,3, który możemy uznać za falę 2 lub b niższego rzędu.

OILWTIH4

Po oznaczonej korekcie pędzącej 1:1 rynek wykonał wzrost, który może być zakończeniem całego ruchu od najniższych notowań ropy ale tego nie można przyjąć za pewnik zwłaszcza pamiętając o wybitym OB z układu tygodniowego. Obecnie kolejny ruch wzrostowy w ujęciu 4H ponownie zbliża się do strefy oporu wyznaczonej z układu tygodniowego. Nawet jeśli dojdzie do odbicia i zmiany kierunku na południowy to dopiero wybicie 43$ da nam ewentualne potwierdzenie zakończenia całej korekty od dołka notowań. W przypadku wybicia strefy oporu znaczenia nabierze oznaczenie „czerwone” i będzie można przyjąć, iż ropa znajduje się w fali 3 w 3 lub 3 w c z układu tygodniowego i dziennego co będzie zwiastunem znacznie wyższych poziomów niż obecne.
Odbicie od strefy i zejście poniżej 43$ i dalej poniżej 42.5 może oznaczać ruch na całkiem nowe minima ale po wybiciu tygodniowego OB takie założenie nie będzie jedynie słusznym. W takim wypadku przyjąłbym za bardzo możliwe zejście ceny do ok. 35$ co wynika z układu szczytów i dołków.

[fumpEnd]

2 Replies to “Jak to jest z tą ropą?

  1. Proszę jeszcze spojrzeć na sc.f. Tam sytuacja jest inna, OB nawet jeszcze nie jest naruszony ( to co pokazał Pan na tygodniowym WTI )
    Trochę gryzą się te dwa instrumenty ( dołki 20-21.01.2016 i 10-11.02.2016 ) Sc.f jako pierwszy zrobił dołek.

  2. czy przy obrocie 333 mln na te godzine jakiś fundusz nie mógłby rzucić po stronie kupna z 50 mln i wzrościk pewny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *