Komentarz przed sesją 27.04.2016

Wczorajsza sesja była kontynuacją spadku jaki towarzyszy nam od ostatniego czwartku. Indeks WIG 20 stracił na wartości kolejne -0.47% i zakończył dzień na poziomie 1916. Tym samym przybliżyliśmy się dość mocno do strefy wsparcia na ok. 1890, która to oparta jest na szczycie ostatniej korekty wzrostowej w trendzie spadkowym z ubiegłego roku a ostatnio potwierdzona dołkami notowań z 07.04 i 12.04.

[fumpBegin]

wig20

Biorąc pod uwagę jak kształtuje się wykres od szczytu na 2000 należy założyć, że jednak wspomniana strefa wsparcia “padnie” i indeks będzie zmierzał w okolice poziomu 1790 choć po drodze mógłby się zatrzymać na ok. 1870. Pytanie, czy stanie się to już dzisiaj czy jednak byki spróbują podnieść wartość indeksu tworząc jakąś korektę wzrostową? Powiem szczerze, że szansa taka jest na co może wskazywać wykres intra kontraktów.

fw20intra

Tu jak widzimy znajdujemy się już tuz nad strefą wsparcia 1900, która to odpowiada wymienionej wcześniej strefie na indeksie. Czyli szczyt korekty z końca grudnia 2015. To może wywołać chęć obrony i doprowadzić do jakiegoś wzrostu, który jednak raczej będzie mógł być tylko korektą po czterech ostatnich sesjach spadkowych. Gdyby tak się stało to okolice 1950 byłyby chyba szczytem możliwości.
Inaczej trochę będzie to chyba wyglądało gdyby rynek bez zastanowienia przejechał wspomnianą strefę wsparcia. Wówczas z dużym prawdopodobieństwem moglibyśmy oczekiwać szybkiego dojścia do 1885.

dax

Na DAX powstała kolejna czarna świeca z niższym zamknięciem od poprzedniej i to mimo otwarcia na wyraźnie wyższym poziomie od poprzedniego zamknięcia. Nie jest to raczej układ, który byki lubią najbardziej, ba jeśli dzisiaj się to powtórzy to będzie już naprawdę źle to wyglądało a tak może się stać. Oczywiście do uznania spadku za silniejszą falę potrzeba znacznie więcej tj. zejścia poniżej poziomu 9900 ale ewentualny układ trzech czarnych świec mógłby być dobrym początkiem dla takiej silniejszej fali spadkowej.

daxfutureintra

Jak widać na wykresie intra kontraktów na DAX, cena uporała się z OB, wybiła strefę wsparcia i obecnie mamy już “nowe OB” w ruchu spadkowym. Ewentualne dojście do poziomu 10350 czy nawet 10400 może okazać się dobrym miejscem do zagrania S w tym interwale. W pierwszym przypadku “korona” w drugim “1:1”. Dopiero wyjście nad strefę tuż nad 10400 i wybicie OB mogłoby stać się wskazaniem sytuacji w której należałoby myśleć o L w tym interwale czasowym.

[fumpEnd]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentarz giełdowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „Komentarz przed sesją 27.04.2016

 1. kj pisze:

  Tak, wig20 spadł, natomiast dolarowy ruszył w górę na razie powoli a na dniach chciałbym zobaczyć pion.

 2. tomekk pisze:

  Darek Napiszcie jak teraz widzicie europln??

 3. flyraf pisze:

  Wystarczy tego spadania … jedziemy UP

 4. S pisze:

  Sporo opinii, że 1891 na wig20 nie pęknie. Ja nadal na krótko. Ciekawe jak zakończą tydzień/miesiąc.

 5. Seweryn pisze:

  89% najlepszych klientów cmc posiada pozycje długie, krótkie 11%. Czyli gramy przeciw najlepszym klientom.

 6. Piotr pisze:

  Bardzo ładnie podawali.. L po 1891 – zapakowane.

 7. kj pisze:

  Jesli nic nadzwyczajnego sie na fed nie wydarzy to zostajemy na koniec miesiąca tu gdzie jesteśmy i potem maj bedzie u nas prawie tak dobry jak marzec. (byc moze z powodu 18 maja).

 8. V22 pisze:

  wsparcie na fw 1880-82 trzeszczy ….???? a ten poziom 1891 po prostu padł nie wiem po co Piotr się tam skusił na L no ale to już jego sprawa , póki co nic nie chce sie na ten moment pokazać zagranie w L no chyba że chce się zostać łapaczem dołków , niech każdy zrobi sobie sam statystykę takich zagrań i czy na tym zarabia, fakt można przesiedzieć na stracie ale to nie o to chodzi aby tak grać, widocznie coś jest nie tak ze swoimi strategiami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *