Komentarz przed sesją 22.04.2016

Wczorajsza sesja przebiegła raczej pod dyktando niedźwiedzi. Indeks WIG 20 stracił na wartości -0.64 % i zakończył dzień na poziomie 1950. Na wykresie dziennym indeksu powstała formacja odwracająca trend – Gwiazda Wieczorna.

[fumpBegin]

wig20

Mamy zatem formację odwracającą trend na oporze w postaci strefy cenowej jak i 61.8% zniesienia wewnętrznego. Dodatkowo strefę wzmacnia dolne ograniczenie kanału. Patrząc zatem od tej strony należałoby wyczekiwać na potwierdzenie formacji i szykować się na kolejny ruch w ramach większego spadku od szczytu na 2000. Jak dokładnie widać na powyższym wykresie, bardzo duże znaczenie ma potwierdzenie tej formacji a to za sprawą OB jaki prowadzi ruch od dołka na 1892. Innymi słowy popyt nie jest jeszcze na straconej pozycji co może się diametralnie zmienić właśnie w przypadku potwierdzenia formacji.

fw20intra

Również wykres intra pokazuje, że choć sytuacja nie jest łatwa to jednak nie można mówić o definitywnym zakończeniu ruchu wzrostowego. Wczorajsze zejście w dół było idealnym ruchem powrotnym do wybitej wcześniej linii trendu. Rozmiar spadku idealnie wpisał się w OB i właściwie od strony technicznej należało wczoraj wypatrywać sygnału do zajęcia L. Oczywiście dużym utrudnieniem mogło być to, iż decydujące chwile miały miejsce w samej końcówce sesji a to raczej nie sprzyja otwieraniu pozycji.

dax

Na DAX , tuż pod wyraźną strefą oporu powstała świeca, która z jednej strony pokazuje, że popyt nie odpuszcza jednak z drugiej strony, przy złej reakcji w dniu dzisiejszym może stać się częścią formacji odwracającej. Zatem nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwać na przebieg ostatniej sesji tego tygodnia choć oczywistym jest, że trend wzrostowy od dołka z lutego trwa i ma się na tę chwilę dobrze.

daxfutureintra

Patrząc zaś na wykres intra kontraktów na DAX widać wyraźnie, że dopóki nie zostanie wybity poziom ok. 10330 dopóty tu również trend wzrostowy nie jest zagrożony. Aby to w ogóle mogło mieć miejsce najpierw cena musi wybić w dół poziom 10400 który stanowi wyraźną strefę wsparcia. Patrząc zaś na sam układ fal w tym wzroście można chyba oczekiwać na jeszcze co najmniej jeden zdecydowany ruch w górę. Jak by nie spojrzeć, byki będą mogły zacząć się martwić gdy cena zejdzie pod 10330 a dopóki to nie ma miejsca trudno jest myśleć o czymś innym niz szukanie sposobności wejścia w L.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

22 Replies to “Komentarz przed sesją 22.04.2016

 1. Darek ty juz wczoraj zarabiałeś na L i jaki byłeś butny , jakie wykresy powklejales a widziałeś PLNa to może zrozumiesz kto sprzedaje, Białek juz tez zdziwiony ze złotówka leci ale to tez analityk Mylący sie non stop na korzyść swoich pracodawcow

  1. Zaneguj człowieku to co wczoraj pisałem o L tylko rzeczowo i konkretnie a jakimiś bzdurami jak te o złotym. Spójrz najpierw na wykres i potem się odzywaj no chyba że nie znasz się na tym wcale a tylko piszesz byle pisać co jest najbardziej prawdopodobne. Pokaż mi na tym wykresie EURPLN co jest nie tak? Tylko takie trole jak Ty panikują po to by namącić w głowach innych.
   http://www.bankfotek.pl/view/1991487

 2. Darek wklej wykres WIG 20 z okresu ostatnich 2 lat i pokaz ta hossę , gdzie te wyższe szczyty i dołki są bo ja ich nie mogę dostrzec może u ciebie zobaczę na wykresie

  1. Qba Ty jesteś okazem do zbadania. Równo co dwa trzy miesiące odbija Ci. Kto i gdzie wspominał o jakieś hossie u Nas chyba tylko Twój nie do końca czysty umysł.

 3. Rozmowa dwóch analityków:
  – Ty, dlaczego wczoraj spadło ?
  – Zaraz ci to wytłumaczę.
  – Wytłumaczyć to ja też potrafię.

  Stare, ale jare.

  1. Borawski cię pożegnał to gdzie teraz u Białka znów będziesz rządził ale Białek też cię wywalił wcześniej , gdzie teraz będziesz swoje analizy techniczne robił

  1. w maju to pewnie to 500 puści dołem , akurat pod obniżę rejtingu dla nas , wtedy może byc dobre wejście na panice na koniec 2 kwartału

  2. Do maja 5 sesji zostało – co to za drożdże chowają, że tak chlebuś wyrośnie?
   Do 2000 nie mogą wrócić a 2200 się nagle pokaże?

   18 V dopiero z bankami coś będą klarować może wtedy 2000 przebiją ale i to jest wątpliwe…

   1. Juz 2 tyg temu mówiłem że prognoza pomocnicza z 13-14 kweitnia jest nieaktualna – jest inny wariant. Ale prognoza ze stycznia mowiła że 2200 kwiecień/maj jest aktualna. Może miec racje że pod to jest grane.

    1. Wczoraj lub dziś miało być 2k, tak więc daj już sobie spokój bo zaczyna się to robić żenujące ( delikatnie powiedziane )

 4. BZWBK z tą rekomendacją Orlenu po takich złych wynikach to łądnie Kowalskiego chciało ubrać w ten shit , każdy wie że jak ropa drożeje to marże spadają , a tu wycena 85 zł ,hahahahha

  PIOTREK jak oddasz te swoje zapakowane po sufit L-ki to daj znać ,

 5. Zbyt silne przekonania mogą być na giełdzie zgubne , dlatego jak spodziewasz się spadku to miej respekt przed bykami , a jak spodziewasz się wzrostu to pamiętaj o niedźwiedziach. Takie bestie mogą się długo szarpać zanim padną. Wiem coś o tym bo sprzedawałem kontrakty miesiąc temu po tych cenach i dużo niżej nie chce być. Trzeba pamiętać o możliwości ataku na 2000 . Na razie brak średnioterminowego sygnału sprzedaży ,wczoraj by jedynie krótkoterminowy sygnał.

  1. Jeśli ktoś bije pianę to Ty. Chłopie coś Ci się raz na 100 udało i zaraz okrzyki radości? Wczoraj nie było żadnych podstaw do tego co mówiłeś chyba że wróżba z szklanej kuli.

 6. Merriman ostatnio napisał ,że MERKURY od 28.04 do 28.05 będzie w retrogradacji a to oznacza ,,Jak to wpłynie na rynki finansowe? Cóż, Zmienne oznacza brak trendu trwa bardzo długo. Byczy sentyment okazuje się niedźwiedzi sentymentu w krótkim czasie, jak co 1-3 tygodnie. Merkury wsteczny ma podobną dynamikę, ale tylko z krótszą żywotność. Oznacza to, że nastroje mogą zmieniać co 1-4 dni, jak rynki whipsaw tam iz powrotem pośród niespodziewanych wydarzeń i sprzecznych ogłoszeń przez przywódców politycznych i bankowych. Dodatkowo, wydaje się być okresem „fałszywych out”, za pomocą badań technicznych i wykresów, gdzie byczy sygnał jest następnie szybko przez niedźwiedzi sygnału i vice-versa. Poziomy oporu i cenę wsparcie może być uszkodzony, wspieranie złudzenie, że tendencja ta jest w mocy. To jeden z powodów, dlaczego Merkury jest często określane jako „The Trickster”./OSZUST/ To, co widzisz, nie jest tym, co otrzymujesz. Jednak w ciągu 1-4 dni, cena może nagle odwrócić i neguje ten sygnał kupna lub sprzedaży. To może być fantastyczne środowisko dla bardzo krótkoterminowego handlowców. Jednak kupcy pozycja musi być ostrożny, aby być whipsawed i wyjść z pozycji na straty. Wniosek ,czy w takim razie jesteśmy w budowanej fali 4 jako TR pozostawiam inwestorom.?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *