Komentarz przed sesją 19.04.2016

Choć początek pierwszej sesji nowego tygodnia nie był zbyt łaskawy dla byków to jednak ich determinacja doprowadziła do tego, iż indeks WIG 20 zyskał na wartości 0.33% i zakończył dzień na poziomie 1946. Taki przebieg notowań pokazał jeszcze raz, że …..

[fumpBegin]

….. byki dalej maja zamiar wynieść indeks na nowe szczyty i ta sztuka może się udać już w najbliższych dniach.

wig20

Strefa wsparcia na ok. 1930 została ponownie wybroniona i dolny cień wczorajszej białej świecy wskazuje, że rynek mimo wszystko ma zamiar wejść ponownie w obszar kanału jaki opuścił 8 sesji wcześniej. W dalszym ciągu najistotniejszą strefą wsparcia są poziomy ok. 1900 a opór, który może utrudniać ruch na nowe szczyty znajduje się w strefie ok. 1970. Pamiętając jednak o trwającym od stycznia trendzie wzrostowym i braku na obecną chwilę jakichkolwiek sygnałów jego zmiany (no może działająca jeszcze Harami jest takim jedynym wstępnym sygnałem do zmiany kierunku) powinniśmy zakładać, że podążać będziemy na nowy szczyt i z tego powodu znaczenie oporów jest znacznie mniejsze niż wsparć.

fw20intra

Na wykresie intra po zrealizowaniu korekty osiągającej 61.8% zniesienia wewnętrznego nastąpił odwrót a w ostatniej godzinie sesji wyraźne przyspieszenie. To powoduje, że zakładamy, iż kontrakty weszły w fazę fali 3 w 3 co powinno zaowocować silniejszym ruchem wzrostowym. Geometria wskazuje, że dojście do poziomu 1980 powinno być formalnością , dojście do ok. 1995 mocno prawdopodobnym a dojście ceny do poziomu ok. 2020 nie byłoby zaskoczeniem. Po drodze na poziomie w strefie 1955-1960 może ujawnić się podaż, która zechce bronić strefy oporu jednak prędzej czy później powinna zostać wchłonięta i cena powinna dalej zmierzać na północ.

dax

DAX mimo również gorszego otwarcia wykonał wyraźny ruch w górę tworząc białą świecę, która może okazać się przygotowaniem do dzisiejszego wybicia poziomu ostatniego szczytu. pamiętamy o układzie świec z poprzednich trzech sesji. Istotne dla sytuacji w tym interwale wsparcie to okolice 9500.

daxfutureintra

Wykres intra wskazuje, że obecnie możemy znajdować się w fali 5 w 3 co oznaczałoby dalsza kontynuację wzrostu jeszcze w tej fali do poziomu 10200 – 10250. Cały większy impuls powinien dotrzeć w okolice 10350 a i to nie musi oznaczać jego wykończenia.

[fumpEnd]

34 Replies to “Komentarz przed sesją 19.04.2016

  1. wyjasnieni dla niktózych krzykaczy coby sie nie zlecieli: ostatni utwór grano kiedy kastastrofa się zaczęła, ale prawie nikt o niej jeszcze nie wiedział i przy ostatnim walcu wszyscy się najlepiej bawili.

  2. Tak patrzę porównawczo na wszystkie indeksy – do 2200 u nas stosunkowo daleka droga. Musiałoby pomóc jakies krajowe info.

    1. Dlatego właśnie moja analiza dotyczyła 13-14 kwietnia, teraz gdybysmy byli na 2100 to wszystko by pieknie grało. A tak to przeanalizuję potem co poszło nie tak i dlaczego.

 1. kj, weź się za pisanie bajek i daruj sobie ten blog. Myslisz ze ktos slucha Twoich opowiesci, przepowiesci itp? Dziwie sie ze w ogole chce Ci sie pisac te glupoty. Dla mnie jestes typowy krzykacz ktoremu tylko to wychodzi

  1. docinki miały byc blokowane podobno? wiec? dla poczatkujacych moge byc krzykaczem, wystarczy mi 2-3 znawców do dyskusji.

   1. Masz całkowitą rację z docinkami ale niechcący puściłem Twoją więc pozwoliłem na jeden “rewanż”.

    1. To nie miała być docinka. Wkurza mnie już czytanie mało merytorycznych wpisów. Przecież nikt poważny nie będzie się sugerował jakimiś wizjami z dupy fana titanica. No jaki ma sens wypisywanie tych mało istotnych informacji ile komu brakuje do szczytowania itd

 2. 22 IV 7:05 – pełnia i kończymy tą sielankę byczków- rośnie bo jescze sporo spółek w Usiech nie podało wyników ale maj jak to maj raczej sell and go away – u nas cofka w okolice 1800 murowana czy wcześnie 20xx – moze jak dowiozą kapuchy bo na razie to wystarcza na początek sesji potem większość myśli czas na ewakuację.
  W okolicy 1870-1850 odpowiedź czy to ABC czy jednak idziemy impulsem w dół w 5 falach.
  Timing u naszych zawsze wyzwala chęć bycia pierwszym na bandzie – jakiś taki klimat mamy chyba, sorry:)

 3. Sytuacja w Polen stawiam, że chyba gorsza niż za księcia Mieszka I:)
  W 2016 deficyt 55mld czyli w 2017 mamy bilijon długu publicznego, ale co tam za 25-35 lat będzie nas o 4 mln mniej ponoć, więc na łebka czy po łebkach będą mieli więcej do spłaty – no ale przecież jest 500+ więc nasze kobiały będą owulowały jeszcze przez parę lat ( te z wyżu lat ’80) więc może ze 100 tys więcej dzieci będzie ale będą mieć przesrane jak się do wiedzą że były na kredyt a na oko widać że 100 mld będą miały do spłaty już o odsetkach nie wspominając.
  Dzieci dobrej zmiany chyba tak będą o nich pisać…

  19.04.2016, Warszawa (PAP) – Deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych w 2015 r. wyniósł 2,6 proc. PKB wobec 3,3 proc. PKB w 2014 r. – poinformował we wtorek GUS. Dług sektora finansów publicznych w 2015 r. wyniósł 51,3 proc. PKB, wobec 50,5 proc. PKB w 2014 roku.

  Z danych GUS wynika, że w wartościach nominalnych deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych wyniósł 46 mld 666 mln zł, zaś dług sektora finansów publicznych sięgnął 917 mld 772 mln zł. (PAP)

 4. Czemu rośnie DAX – w czwartek poesiedzenie ECB więc znowu obiecanki cacanki a jak będzie źle to się zasypie wszystko kasą-manną z nieba…

 5. Czas chyba zacząć drukowanie w Polsce patrząc na dzisiejsze dane , tylko trzeba tego pasożyta komunisty z NBP się pozbyć , dlaczego wszyscy drukują biliony i żyja sobie z ato kosztem Polaków z pensją 300 euro , czas na Polaków i drukowanie na maxa i budowanie sobie dobrobytu potem się te długi umorzy w komputerach , cały świat już zmądrzał tylko imbecyle w Polandii palą głupa albo są na kogoś smyczy

  1. a co Ci drukowanie w usa i w europie dało ? podbijanie cen wszystkiego co w sklepach tego chcesz w polandii ? bo ja chce urealnienia cen. Kaczyński chce budować mieszkania w metrze za 3 tyś zł to jakie drukowanie ? puk puk w drzewko czółkiem.

   1. Ty się spytaj raczej co by było gdyby nie drukowali , a jak nie wiesz co dało to zobacz wykres S&P i Daxa za ostatnie 7 lat albo nawet głupiej Japonii po ogłoszeniu QE ,

    oni sobie drukują a potem umorzą bo przecież nikt tych długów nie spłaci bo niby co rząd spłaci dług FEDowi ?

 6. Kreski zawsze można narysować – kalendarz je drukuje (rysuje) wg mnie już od czasów pierwszego QE czyli pewnie od 2009…

 7. panie Kamil a co pan takiego merytorycznego tutaj serwuje , czy czasem pana złośc nie wynika że siedział pan na Daxie na krótkiej ?

 8. Ja się mało udzielam, a tym bardziej nie sugeruję się tutejszymi wróżbami co niektórych.
  Nie siedziałem na krótkiej i nie złość tylko śmiech mnie ogarnia jak czytam niektóre wpisy.
  A co do wzrostów to dziwi mnie stojący w miejscu edek przy rosnącym daxie

 9. Skąd ten koleś wyszacował wpływy podatków na 7-8 mld? Zakładając nawet że całość z 23 mld pójdzie w legalnym (fakturowanym obrocie) ze stawką 23% to wpływy są na poziomie 5,29mld, ale jak pisałem wcześniej sporo wydane zostanie ze stawkami niższymi 8, 5 % a tego jeszcze nie pisałem: część kasy rozejdzie się na remonty a ta i sporo innych usług jest niefakturowanych czyli wpływ VAt zero, podobnie z zakupeami w internecie czy zakupami rzeczy używanych.
  Usługi związane z wypoczynkiem podobnie szara strefa kwitnie przecież.

  Program 500+ poprawi dynamikę PKB co najmniej o 0,5 pkt proc. i przyniesie 7-8 mld zł wpływów w postaci podatków do budżetu państwa i do budżetów samorządowych, uważa poseł Prawa i Sprawiedliwości (PiS) i wiceprzewodniczący Komisji Finansów Publicznych Jan Szewczak.

  “Od początku prac nad tym projektem mówiłem, że jest to inwestycja, która w kwocie 7-8 mld zł rocznie będzie wracać do budżetu państwa czy do budżetów samorządowych w postaci wpływów podatkowych” – powiedział Szewczak w rozmowie z ISBnews.

  Jego zdaniem, Program 500+ będzie miał znaczący wpływ na wzrost dynamiki Produktu Krajowego Brutto. “Nie sądzę, aby to przełożyło się na wzrost w wysokości 1 pkt proc. PKB, ale na poziomie 0,5% pkt proc. jest to jak najbardziej realne. Jest to najlepsza inwestycja Polska od 26 lat” – dodał Szewczak.

  Wsparciem w ramach Programu 500+ objętych zostanie 2,7 mln rodzin, które otrzymają 500 zł na 3,7 mln dzieci. Roczny koszt to ok. 23 mld zł, przy czym w 2016 r. będzie to 17 mld zł.

 10. Na 2098 SP500 ma 88,6% – cofka jak nic – poszło trochę stopów pewnie no i 2100 musiało być na budziku teraz pora na cofkę ale raczej my już będziemy off…

 11. HFT ustawione na buy – ktoś wciska przycisk z rańca no i idzie sobie a roboty handlują- zero emocji – wajcha w ruch i po sprawie – na kawusię pewnie towarzycho idzie i pieprzy o dupie Marynie a tam się wszystkim kupuje i rośnie – proste i klawe życie mają, co nie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *