Analiza weekendowa 14-18.03.2016

Zapraszam do obejrzenia „weekendowej”. Jednocześnie chciałbym przeprosić wszystkich którzy zaglądają tu w celu zapoznania się z „weekendową”. A za co? Ano za to, że dzisiaj jestem w kiepskiej formie fizycznej, brakuje mi sił dosłownie na wszystko i dlatego też ograniczyłem się tylko do dwóch części: indeksy i spółki. Na rynek walutowy nie znalazłem już energii :).

1 Indeksy giełdowe:

[youtube]https://youtu.be/awc2u9V2ANE[/youtube]

2 Spółki z indeksu WIG 20:

[youtube]https://youtu.be/NO5N0jRaZq4[/youtube]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

56 Replies to “Analiza weekendowa 14-18.03.2016

 1. Dawno nie pisałem, bo rynek ciągle rośnie, więc wszystkie założenia są aktualne i jeszcze troszke czasu na wzrosty jest. Warto zwrócić uwagę, że na WIG20 czy WIG RSI wszedł w strefę wykupienia pierwszy raz prawie od roku 🙂 Jak wiadomo, w takiej strefie trochę przebywa zanim zmieni kierunek, co by pasowało jeszcze kilka (?) tygodni względnego spokoju (rozumianego jako brak spadków). Książkowo wypadałoby dojść do 2000 na WIG20 i 50 tys. na WIG, troche pobujać się tam – a potem (za miesiąc (?)) to już taki pewny co do przyszłości nie jestem.

 2. Podsumowanie serii marcowej: KJ i jego szklana kula kontra reszta – WYNIKI:

  1) kj pisze: Marzec 15, 2016 o 10:23 AM -> przy poziomie wig20 = 1907

  Jak nie przekroczymy w tym całym ruchu (oczywiście źle liczonym tu falowo) 1970 to jestem matka teresa. Bez schodzenia poniżej 1880 pkt.

  wpisy innych: „shorty ze Sl 1927. s lub L. czas na korektę Totolotek bo ebc itp. sytuacja wyglaa bardzo źle a sp500 fatalnie”

  2) kj pisze: Marzec 3, 2016 o 10:01 AM -> przy poziomie wig20 = 1827

  Nawet ewentualne zejscie na 1780 (mała szansa) w niczym nie przekresla – wbrew wiedzy gospodarza – wyjscia na 2220 w okresie kwiecień-maj, o którym ja piszę od 30 listopada.

  inne wpisy: „Qba: wodospad teraz. Zejscie ponizej 1780 ocerbalance to powrot do testowania dołków na 1650 lub nizej. bibi: wyglada to na dalsze spadki. robert: energetyka bankrutuje. qba: powrót do trendu spadkowego bo chiny spadły”

  3) kj pisze: Luty 17, 2016 o 9:15 AM -> przy poziomie wig20 = 1790pkt

  Chciałbym aby dzisiaj wyśmiali mnie ci wszyscy, którzy za absurd uznają moją prognozę z mojej szklanej kuli, że w bardzo krótkim czasie, tj kwiecień – maj wig20 osiągnie przedział 2200-2300 pkt.

  inne wpisy: „Qba: nawet najmniejszy OB na 1830 nie został wybity a ty wróżbito swoje. ile chcesz za milczenie zaklinaczu?”

  4) kj pisze: Luty 15, 2016 o 9:12 AM -> przy poziomie wig20 = 1765

  Obecnie najbliższy przystanek wig20 widze na 1872.

  efekt: nie licząc pinbara to 5 dni później korekta nastąpiła dokładnie z poziomu 1872 (do sprawdzenia na wykresach)

  inne wpisy: „qba 1800 padnie na sp500 bo nie ma tam siły”

  5) gibon pisze: Styczeń 22, 2016 o 8:49 AM -> przy poziomie wig20 = 1697
  Darku,czy luka (wzrostowa) to znowu okazja?

  kj pisze: Styczeń 22, 2016 o 9:19 AM
  I to ostatnia. Więcej tych poziomów całe miesiące nie będzie.

  efekt: minęły 2 miesiące i zobaczcie sami – od tamtej pory jest tylko coraz wyżej !

  6) kj pisze: Styczeń 18, 2016 o 4:17 PM -> przy poziomie wig20 = 1678 !!!

  QBA w powyzszym komentarzu – rzuć okiem- miesiąc temu liczyłem sie z zejsciem dolarowego na 414 pkt i teraz uwazam że góra powinna być długoterminowo (w miesiącach a potem zobaczymy).

  efekt: otwórzcie wykresy a oczom nie uwierzycie!

  7) kj pisze: Styczeń 13, 2016 o 4:24 PM w momencie krachu w Chinach

  A ja w wariancie bazowym widze mocne pionowe rajdy w góre gdzieniegdzie.
  w tym wig20, mwig40, anglia, sp500, ropa, miedź.
  takze zdązycie wszyscy spokojnie zapomnieć o tym artykule i przy poziomach 2200 bedzie szukanie hossy pokoleniowej.

  efekt: otwórzcie wykresy a oczom nie uwierzycie 🙂

  8) kj pisze: Grudzień 1, 2015 o 7:51 PM

  Od siebie dodam tyle: BZW – czas na wiadro, PEO – pełna piątka zeszła, czas na wiadro.

  efekt: otwórzcie wykresy a oczom nie uwierzycie ! tutaj kila tygodni poślizgu jednak formacja przepowiedziana idealnie !!!

  9) kj pisze: Listopad 30, 2015 o 1:26 PM

  Andrzejkowa wróżba KJ: index Dolarowy:
  1) koniec roku: ok. 500pkt (a wiec stagnacja do konca roku / lekka poprawa)
  2) 31 marzec: ok. 615 pkt (pierwszy kwartał bedzie mocnym zrywem w góre)

  efekt: koniec roku na 478 po schłodzeniu z 493. Marzec sie kończy i mamy narazie mocny zryw i 521 pkt.

  TERAZ TY ZRÓB SWOJE PODSUMOWANIE i zobacz co ci wyszło. Tylko tu trzeba odwagi.

  1. Podsumuje to krótko gdy mówiłem o nowym szczycie na S&P Ty jeszcze nie pisałeś , kiedy zwracałem uwagę na poziom 1650 Ty nawet o tym nie myślałeś. A jeśli chodzi o Twoje przewidywania to trzeba przyznać że w jakimś stopniu się sprawdzają co nie zmienia faktu, że piszesz tu o wszystkim jak bajkopisarz i w żaden sposób nie potrafisz powiedzieć dlaczego tak ma być. I jeszcze jedno nie chwal się tak mocno bo wyciągnę Ci jeszcze więcej Twoich wpisów gdzie Twoja pomyłka był żenująca. Więcej pokory i skromności. 🙂

   1. A na koniec dodam że wiem dokladnie co bedzie sie działo do końca roku i znam w miare dokładny poziom dolarowego na koniec roku.

  2. No nie – co za cyrk! 😀 kj ten sam co pisał o wzrostach przez całe 900 pkt spadków – zaklinał dołek przez 9 miesięcy i podniecał przy każdej najmniejszej podbitce – teraz się chwali, że jak cały czas obstawiał czarne to w końcu wypadło (bo musiało w końcu wypaść!) – a o tym, że przez ładnych kilka miesięcy jego bajkopisanie miało się nijak do rzeczywistości to już zapomniał:D otóż jakby ktokolwiek grał pod te Twoje wypociny, to juzdawno by mu depozytu zabrakło – wystarczy kilka dni błędnych pozycji pod rząd, a co dopiero miesięcy żeby pójść z torbami 😀 zanim wypadnie to zaklinane czarne zastanawiam się co w takiej głowie siedzi? po co to robi? czy to jeszcze jest uleczalne, czy już nie? 😉

   1. 9 miesięcy czarnych świec pod rząd na WIG 20 – rekord a on zaklinał wzrosty , wiadomo że rynek nigdy do zera nie spadnie więc mówienie ciągle że będzie rosło jest łatwiejsze bo w długim terminie rośnie bo spaść może tylko do zera a rosnąć do nieskonczoności

   2. najpierw pokaż co ty umiesz bo twoje decyzje jak sprawdziłem są w 80% nietrafne. dlatego sie odezwałeś. nikt tu nie ma lepszej skuteczności. sprawdziłem.

  3. Pokaż depo lepiej z zagraniami ( oczywiście mam na myśli kolosalne wręcz ZYSKI ) pod te swoje czary, z tym, że ” DO TEGO TRZEBA ODWAGI „…
   REASUMUJĄC: jestem przekonany, że g…o na tym zarobiłeś o czym tu piszesz i dalej siedzisz i pieprzysz 3 po 3, próbując za wszelką cenę zaistnieć. Daj skan ze swoich transakcji to ludzie zwrócą Ci szacunek i wówczas będziesz GOŚĆ-tak to działa.

   1. Nie. Tak to nie działa. Taka wiedza nie jest darmowa. Darmową daje ci godpodarz – dlaczego zatem nie leżysz na Kanarach? i skąd wiesz gdzie ja byłem i gdzie jestem?

    1. Połowa mnie obraża po kazdym wpisie, nikt nie patrzy po czasie że to siew sprawdza, a teraz jak pokazałem że sie sprawdza to nagle żebym ci pokazał.

     1. W najlepszym wypadku tyle samo Ci się sprawdziło co nie. Jeśli ktoś miałby Ciebie słuchać to dawno byłby już ale na Karaibach tylko na bezrobociu i w opiece społecznej. I o to tu chodzi. Jak ktoś strzela tak jak Ty przez kilka tygodni czy nawet miesięcy to jakiś tam strzał w końcu musi okazać się celny. Zatem jeśli zamierzasz udawać guru i pisać bajki bez konkretów to zmieniaj centrum zainteresowania i szukaj najlepiej innego bloga do bajdurzenia.

 3. kj pisze:
  Marzec 20, 2016 o 9:51 PM
  A na koniec dodam że wiem dokladnie co bedzie sie działo do końca roku i znam w miare dokładny poziom dolarowego na koniec roku.
  Odpowiedz

  GDYBYM JA MIAŁ TAKĄ WIEDZE JAK TY NAPEWNO NIE SIEDZIAŁBYM NA TYM FORUM ALE SPRZEDAŁ WSZYSTKO CO MAM , POŻYCZYŁ KASę OD KOGO TYLKO BYM MÓGŁ I ZALEWAROWAŁBYM SIĘ NA FULL I POTEM LEŻAŁ NA KANARACH I MIAŁ WSZYSTKO W DUPIE , mam nadzieję że teraz do Ciebie dotrze jaką masz pewnośc i wiedzę skoro tu codziennie wypisujesz , a już najlepsze wyrwane bez daty moje wpisy i porównane z twoimi z innego okresu , to dobre ,

  Obejrzyj film BIG SHORT , tam gościu był pewny co powinno być i wcale tak dobrze nie szło zarabianie , ty juz chyba zapomniałłeś jak spadało z 2550 na 1650 ile razy już miała być HOSSA

  dla mnie dużo bez korekty nie pojedziemy , surowce się cofnęły więc korekta będzie do tego duży optymizm , 2000 pkt to sa wybite dołki i jak tam odbijemy a jest to prawie pewne wtedy zobaczymy jaka będzie korekta więc w 2200 w kwietniu to ja nie uwierzę teraz a według mnie będziemy w tym kwartale wyceniać podwyżke FEDu w czerwcu a co było po 1 podwyżce każdy wie , dlatego warto obserwować kontrakty na stope procentową

  1. S&P jest 40 pkt nad dzienną 200 setką a DAX ma do 200 setki jeszcze 300 pkt nie mówiąc o wybiciu jej a to przecież EBC drukuje

  1. na intuicje lepiej nic nie bierz , dla mnie na razie nie ma nic do grania S , żadnej formacji odwracającej 300 pkt wzrosty , i raczej wątpię żeby w świątecznym tygodniu się coś zmieniło

  2. Może intuicja ale wykres raczej nie. Widać brak chęci do wzrostu ale wydaje mi się, iż jest to przeczekanie, aż DAX po kolejnym szczycie zrobi korektę. U nas może to sprowadzić kontrakty w okolice 1910 i tam się zobaczy. Jeśli tam powstanie sygnał kupna to to będzie raczej dobra okazja. Jak zejdą niżej to wówczas powstaną jakieś przesłanki do szukania S. No chyba że mówimy o grze na kilka kilkanaście pkt.

 4. Na chatroomach jestem profesjonalnych i tam sie omawia konkretne zagrania. Trudno żeby tutaj na forum analiz codziennych komuś zagrania pokazywać za darmo. Sam gospodarz tego nie chce robić wielokrotnie przez Qbe proszony a wyżywa sie na mnie 🙂 Ja wam podaje raz na czas co będzie i tyle wystarczy, I nawet dziękuje nie ma.

  1. Nikt nie wymaga abyś podawał konkretne transakcje poziomy wejścia wyjścia itd, ale jeśli piszesz „urośnie bo ja tak widzę” to równie dobrze możesz pisać bajki dla przedszkolaków. Ja ostatnio napisałem dwa razy czy nawet trzy dokładnie co i jak i oczywiście znalazł się jeden czy dwóch wichrzycieli, którzy na siłę próbowali znaleźć coś innego co by nie pasowało ale to nie o to chodzi.

   1. Darek ja wymagam

    co mi z tego że on napisze że kiedyś urośnie , powiedz jak w miarę bezpiecznie wszyscy mają tutaj na to zagrać ?

    1. No na pewno nic nie da taki wpis ale również nic nie da Ci to że ktoś napisze dokładnie jak wchodzi gdzie SL itd. 🙂

  1. przy twoim zagraniu STOP musiałby wylądaowac powyzej 1950 ostatni szczyt a więc zysk do ryzyka nijak nie wychodzi że warto to zagrać , masz zysku 11 pkt do 15 ryzyka straty ,

   Robert według mnie najważniejszy jest poziom straty na STOPIe bo to jedyna rzecz którą ty znasz , na to masz wpływ , reszte robi sam rynek , dlatego najważniejszy jest poziom wejścia i STOP

   1. Na dłuższe zagranie poczekamy do po-świąt.
    A dziś jak dadzą na przysłowiowy żurek + jajeczko to mnie to w zupełności zadowoli.

  1. Ja tylko czasami pokazuję o co chodzi ale nie zwracaj uwagi na moje wpisy bo są bez sensu dla większości tutaj , bo jak ja śmiem prosić przed czasem żeby ktoś podał poziom wejścia i STOP i TP

 5. jeżeli nie zejdziemy poniżej 1928 to by oznaczało ,że zrobiliśmy abc i jescze jedna falka up powinna się pokazać,ale czy grubas zechce się posłuchać ,? jak narazie to spadać nie chce.

  1. aż sam jestem ciekaw co z tego pojedynku wyjdzie, jedynie teraz wiem że Robert gra na intuicję a to jest zły sposób to nie ma nic wspólnego z AT

    1. Ciekawe skwitowanie sprawy a ja twierdzę że nie potwierdza i co? Wystarczy? Seweryn trochę konkretów by nie zaszkodziło. Jak ostatnio brałeś S mówiłeś to samo po czym zamiast lekkiego podbicia znaleźliśmy się ponad 20 pkt. wyżej. Nie chcę powiedzieć że teraz też się mylisz ale sam się zastanów jaka wartość ma taka wypowiedź jak Twoja. Boisz się o swój warsztat, że ktoś Ci coś ukradnie czy może też lubisz czasami zasiać zamęt?

     1. Darek pisałem, że mogą podbijać. Dlaczego uważasz że trzeba trafić w sam szczyt. Wtedy wszedłem o jedną falę za wcześnie tzn. mam nadzieje że jedną. Mam taka przypadłość, że widzę pewne rzeczy wcześniej. Być może ciągle jest za wcześnie. Nie chce się rozpisywać o szczegóły techniczne bo zaraz będą pisać, że się nie podoba i jest źle, albo wykresy nie takie . Poco mi to . Rynek zweryfikuje ,ale może być że się mylę i ciągle jest za wcześnie dlatego SL na dzisiaj 1971

     2. Seweryn tłumaczenie raczej do bani. Boisz się że ktoś będzie się naśmiewał z konkretnych wykresów czy wskazań AT a nie boisz się że będa z Ciebie lać jak piszesz takie slogany ” bo at pokazuje mi że będą spadać”? Zastanów się ale chyba to nie tak jest jak myślisz? A co do podbić to też byłoby fajnie gdybyś kiedyś określił co to jest dla Ciebie podbicie bo dla mnie to jest naruszenie dołka / szczytu o kilka pkt. a nie o 25 co stanowi już grubo powyżej 1%. Oczywiście mówię tu w kontekście wykresu intra 1h na którym zagrywasz bo w przypadku dziennych i tygodniowych to jeszcze można byłoby się zastanowić i nawet uznać że to „podbicie”.

     3. Darek Ty też piszesz że będzie albo rosło albo spadało więc skonkretyzowanie do jednego kierunku i tak jest lepsze. Co do podbicia to zależy jaki trend masz na myśli . Podbicie 1,5 % dla trendu długo czy nawet średnioterminowego to jest nic , bo akurat tutaj celuje w odwrócenie średnioterminowe, choć tak jak kiedyś pisałem mam dylemat czy rynek nie pójdzie po przebiciu 1900 w okolice 2000 , dlatego SL 1971 gdyby analiza okazała się błędna a odwrócenie przedwczesne.

     4. Nawet jak nie konkretyzuje kierunku to zawsze przedstawiam techniczne warunki i to co powinno się stać dla realizacji któregoś z nich. Natomiast Ty nigdy nie piszesz nic oprócz tego że „mi wychodzi z AT że będzie ….”. I jeszcze raz co do podbicia. Napisałem Ci w końcu to co Ty teraz piszesz (więc nie rozumiem dlaczego mi to tłumaczysz) chodzi abyś był bardziej precyzyjny. Posługujesz się wykresem 1h i co do tego nie ma żadnych wątpliwości chociażby za sprawą wielkości Twoich SL, więc jak piszesz o podbiciu to prawie wszyscy odnoszą to do takiego wykresu a nie do jakiegoś średnioterminowego. Gdybyś sprecyzował, że np. widzisz jeszcze możliwość podbicia w układzie dziennym czy tygodniowym to co innego ale Ty tak nie robisz więc wówczas 25 pkt jakie „podbiło” ostatni szczyt na 1H to kosmicznie wielka strata dla grających intra. I o to właśnie mi chodzi. Więcej precyzji a rzetelne przedstawienie AT tej Twojej będzie na pewno znacznie lepsze niż to co wpisujesz zazwyczaj. Nic ponad to nie jest potrzebne. Chodzi mi o to aby była tu konkretna treść. I zero strachu o pomyłkę przecież każdy się myli i mnie to też nie omija.

 6. Chłopaki, a czy nie lepiej zejść trochę z tonu. Przecież blog ma być wsparciem dla wszystkich. I tych znających się i nie. A nie ma być domem licytacyjnym kto więcej razy miał racje.

  1. Sam teraz widzisz że granie na przeczucia nie popłaca…nie to zebym sie ciebie czepiał ale tak dla formalności i odpowiedź na twój komentarz

  1. Człowieku nie czuję się na siłach aby takie pozycje głosić z uwagi że jestem za zielony w tej sprawie, jestem świeżo po szkoleniu i nie czuję się jescze zbyt pewnie na rynku tak aby podawać swoje pozycje, ostatnie moje wejście zakończyło się SL wiec teraz siedzę cicho, miałem wrażenie że Ty jesteś rekinem na rynku i nawet pytałem się Ciebie na co zwracać uwagę no to teraz ją dostałem że grasz pod intuicję, jak dla mnie to wystarczy za wszystko…

 7. Większość komentarzy jest typu kto co zajął, czy miał rację etc. Panie Darku, trzyma Pan poziom bloga i nie wdaje się w dyskusje. Wolałbym poczytać merytoryczne wpisy, a nie pierdolenie poirytowanych chłopców

 8. Patrząc na dzisiejsze ruchy i świecę jaka powstała w drugiej godzinie notowań określiłbym że jest sygnał na L a jeśli ktoś widzi S to musi mieć bardzo ciekawy system.

   1. Tak. Piękny Pin Bar testujący wsparcie albo dla tych co mają godzinne notowania od 9:00 Harami z największym dzisiaj obrotem na czarnej dużej świecy markującej.

    1. Tak myślałem, że na podstawie ogona chcesz przewidzieć co zrobi pies. Zwróć uwagę, że kontrakty zjadły część bazy, a rynek niezbyt się ruszył, innymi słowy ogon merda ale pies już niemrawy, no chyba, że coś go spłoszy ale to już niekoniecznie w tym kierunku w którym wskazuje ogon.

 9. A potem takie oburzenie na mnie że prosiłem podawać

  poziom zajęcia pozycji i STOP i TP przed czasem , najlepiej z wykresem żeby każdy mógł sobie to obejrzeć , chciałem żeby było merytorycznie , i lepiej dyskutować nad zagraniami niż pisać elaboraty o tym kto wiedział lepiej ,

  mi wystarczy tylko poziom pozycji , na jakim instrumencie i STOP , reszta pisania dla mnie to nic nie znaczący szum , i możecie mnie tutaj obrzucać błotem ale kiedyś to zrozumiecie , na razie jesteście daleko od zrozumienia tego , jedynie Darek pokazuje na wykresie jakieś punkty i kierunki ale to też jeszcze daleko do pokazania zagrania – chociaż on mówi że za darmo nie będzie tego dawał i to jest też jakieś wytłumaczenie , i nie ważne czy się zarobi czy nie ale czy ma takie zagranie sens w danym miejscu i poziomie ryzyka

  jeden pisze że wziął S a drugi że L , jeden pisze że na waciki a drugi że tak se chce , i tak własnie wygląda 98% wpisów , pomyślcie dlaczego ,

 10. A mnie się bardzo podobają wskazania Seweryna .Tylko on jeden ma odwagę napisać coś konkret,czasami gospodarz i jeden gość o funcie. Nie oczekujcie że będzie wam wyjaśniał dlaczego tak myśli , macie wskazówkę i sami sobie analizujcie i obserwujcie, a jaki stawia stop to jego sprawa . Liczyć na to że na darmowym bloogu ktoś wam da receptę na zarabianie to naiwność,jeżeli zechce powiedzieć gdzie zamknie to już super .Nieukrywam że odwiedzam ten bloog dla takich wskazań a nie że mi ktoś przedstawi analizę techniczną i co mu wychodzi z kresek , blogów i analiz w internecie jest bardzo dużo ale konkretów bardzo mało tzn. co zrobić na danym poziomie tu i teraz a nie za tydzień jak spadnie albo jak wzrośnie.Gdyby Seweryn podając poziomy wejścia miałby skuteczność jak kj to co innego ale obserwuję go od kilku miesięcy i uważam że ma znacznie powyżej 70 % trafnych decyzji i jeżeli ktoś nie jest lepszy niech lepiej zamilknie zwłaszcza jak zauważyłem Seweryn nie gra DT tylko na większe ruchy

  1. Czyli co, rozumiem że Twoje zagrania polegają na kopiowaniu zagrań kogoś z tego bloga? Bez żadnych argumentów otwierasz pozycje bo ktoś tutaj taką otworzył? Powodzenia w dalszym inwestowaniu zatem….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *