Komentarz przed sesją 17.03.2016

Na naszej giełdzie wczorajsza sesja była typowym dniem na przeczekanie. Ze względu na wieczorny komunikat FED indeks WIG 20 miał małą zmienność w efekcie czego stracił na wartości zaledwie -0.02%. Tym samym można uznać, iż zamknięcie dnia miało miejsce na takim samym poziomie jak dnia poprzedniego.

[fumpBegin]

wig20

Po całej sesji, na wykresie dziennym powstała kolejna szpulka tym razem z wyraźnie dłuższym dolnym cieniem co może okazać się zapowiedzią do lepszych notowań w dniu dzisiejszym. Wykres wskazuje na to, iż rynek ma zamiar wyjść na nowy szczyt i z dużym prawdopodobieństwem tak dzisiaj się stanie.

fw20intra

Na wykresie intra widzimy utrzymany OB i wyraźne odbicie od strefy wsparcia zapoczątkowane Objęciem hossy. Pierwszym sygnałem potwierdzającym ruch na nowe szczyty będzie wybicie 1917. Gdyby jednak nie miało dojść do realizacji takiego scenariusza i cena wybiła by wczorajsze minimum to wówczas należałoby się spodziewać kontynuacji spadku co najmniej do poziomu 1860.

dax

DAX nie zdołał wczoraj potwierdzić formacji kontynuacji i w efekcie mamy również szpulkę, która jest obrazem typowych notowań „oczekujących” na rozstrzygnięcie. Indeks ten kończy dzień wcześniej niż miał miejsce wczoraj komunikat FED i stąd zapewne takie oczekiwanie. Jednak układ świec o jakim pisałem wczoraj w dalszym ciągu preferuje ruch wzrostowy i dzisiaj będzie do tego dobra okazja.

daxfutureintra

Kontrakty na indeks DAX weszły w zawężającą się konsolidację co sprawiło iż na wykresie możemy wyznaczyć formację trójkąta, który to najczęściej jest formacją kontynuacji. Zatem do jego wybicia powinno dojść w dniu dzisiejszym i w taki wypadku można spodziewać się wzrostu do 10170 gdzie wypada zakres minimalnego wybicia z trójkąta jak i zniesienie 127.2 gwałtownego spadku z poprzedniego czwartku.

[fumpEnd]

35 Replies to “Komentarz przed sesją 17.03.2016

 1. Darek ty sie juz nie złość po prostu w twoim wczorajszym zagraniu nie było żadnej strategii ani logiki która tutaj wykładasz

  A co do sygnałów polega to na tym ze wcześniej podaje powiedzmy teraz ze biorę Dax po 10 020 Stop 9980 a Tp 10170 a nie jak juz rynek zawrócił , robisz podobnie jak Seweryn , przypadek który opisałem wcześniej

  I nie przekonuj mnie ze grasz z wykresu M1 i masz 40 pkt stopa takiego stopa to mozna z h1 ustawić a nie z m1 ,

  1. Ja się nie złoszczę tylko ogarnia mnie pusty śmiech jak czytam takie naiwne głupoty jakie teraz wypisujesz. „Nie ma żadnej logigki” gdybyś jeszcze umiał operować geometrią w tym profesjonalnym i szerokim wydaniu a nie bazował tylko na Ob to moglibyśmy podyskutować. Pisząc jednak to co piszesz widać że nie masz pojęcia o tym. A co do pisania to Ty możesz być „jelonkiem” i najpierw napisać tu co robisz a dopiero potem to zrobić na platformie i cieszyć się jak rynek Ci uciekł. Ja najpierw zajmuję pozycję gdy nadarza się tak doskonała okazja jak wczoraj a dopiero co najwyżej po zajęciu pozycji mogę o niej napisać. Jednak takie pisanie nie ma sensu i to nie z śmiesznego i wyimaginowanego powodu jaki podałeś (bo to pusty śmiech ogarnia) ale z powodu takich debilnych wpisów jak te Twoje czy wczorajsze longa. Znasz chłopcze moje strategie od A-Z? Nie!!!! Więc co możesz wiedzieć jakie mam sygnały ile wariantów ich mam, jakie szukam układam i ile ich mam? Nic nie wiesz a piszesz jak i negujesz tak jak Ci z opozycji. Już wczoraj Ci napisałem, że lepiej będzie jak zgłosisz się do TVN tam może przynajmniej zarobisz za to co piszesz i mówisz.

 2. Darek , ty masz jednak stalowe nerwy , wyłącz te posty, albo zablokuj bo to się zbiera na wymioty kiedy w nich niema nic sensownego , a jedynie szukanie zaczepki, jakieś pretensje i próby dezawuowania Twoich umiejętnosci i doświadczenia.

  1. Tak właśnie się stanie od tej chwili. Posty tylko na temat a każdy inny do kosza 🙂

 3. Dolar sie za bardzo umacnia póki co i to mnie niepokoi czy aż 2220 o których od 2-3 miesięcy piszę uda się osiągnąć, ale to kweicień/maj moja szklana kula będzie wiedziała. A wy bedziecie sie mogli mnie o to zapytać.

 4. Obrot na kasaowym na wig20 imponujacy jak na te godzine – stawiam na szybka dystrtbucje w ostatnich chwilach. Nawis zaraz sie oderwie i bedzie lawina.

   1. No teraz to już faktycznie może być zmiana kierunku :)/ ale z ostatecznym werdyktem to bym się jeszcze wstrzymał. U nas też robią ruch który może okazać się tylko domknięciem powstałej rano luki.

 5. Panie Darku, pisał Pan coś wczoraj o ropie… Może mały komentarz odnośnie tego co napisałem, bo nie wiem czy dobrze myślę- nie znam się na geometriach i takich tam.

  1. To co pokazujesz na wykresie to zwykła szpulka. Niestety pokazujesz świece dzienną kiedy sesja trwa w najlepsze czyli zero jakiejkolwiek wartości. No chyba że jest to inny interwał ale nie widzę u siebie takiej możliwości. A ogólnie to doszli do OB i zrobili impuls który chyba gdzieś tu się kończy (1H pokazuje że już może się skończył). Ten impuls nachodzi na korektę która wyznaczyła OB zatem jeśli kierunek się teraz zmieni to możliwy jest spadek na samo dno. Jednak teraz jeszcze zbyt wcześnie aby aż tak daleko prognozować.

 6. narazie mały dylemat, czy 1929 jako pierwszy był szczytem , czy szczyt zrobiliśmy dzisiaj, bo jeżeli pirwszy był szczytem to może być robiona fala płaska gdzie a=b ,a teraz robiona fala c ?gruby przy wygasaniu seriimoże nieżle cudować

 7. Tym razem SL na gbppln postawiony idealnie i jak to mawia mój polski kolega ,, wracamy do gry mordy wy moje”.

  1. Spadłem z krzesła , jutro to jest rozliczenie a rolują od poniedziałku jak mówiłem już zrolowali 40 000 prawie

   1. To musisz być Qba już nieźle potłuczony bo zdarza ci się to dość często, tzn. to spadanie z krzesła. To co jutro już nie będą rolować tylko od rana rozliczają?

 8. na 1944 /wypada nie powstanie warszawskie/ale 1,62 fali A , jako koniec fali C nieregularnej ,może to ich cel?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *