Komentarz przed sesją 24.02.2016

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksu WIG 20 o -0.79% do poziomu 1845. W ostatnich dniach, widać wyraźny problem z kontynuowaniem wzrostu rozpoczętego 21.01. Należy również powiedzieć sobie jasno, że ….

[fumpBegin]

…. o powrocie do trendu spadkowego również nie może być jeszcze mowy. Po prostu konsolidacja w której każdy niemal dzień to wyraźny cień od góry.

wig20

To zapewne elementy, które nie mogą napawać optymizmem popytową stronę rynku. Jednak faktem jest również to, iż konsolidacja z czterech ostatnich sesji ma miejsce zarówno nad linia trendu jak i nad linia szyi ORGR o OB nie wspominając. Zatem nadużyciem byłoby nie powiedzenie o cały czas istniejącej możliwości kontynuowania wzrostu. Dopóki nie padnie poziom ok. 1800 dopóty byki są jak najbardziej  w grze.

fw20intra

 Również wykres intra wskazuje nam wyraźnie strefę (trochę szeroką bo liczącą ok 20 pkt), która broni rynek przed spadkiem a właściwie powrotem do trendu spadkowego. Efekt wczorajszej drugiej części sesji to układ świec przypominający formację flagi. Taka formacja to najczęściej zapowiedź kontynuacji. Dlatego mocno prawdopodobnym wydaje się jej wybicie w dół i …. . Właśnie, test prawdy przy wspominanych wcześniej poziomach. Osobiście zakładam, że strefa wsparcia nie zostanie pokonana i rynek ponownie wróci do wzrostu z możliwością ruchu nawet na 150 pkt w górę (cały przedział takiego rozwiązania to 90-240 pkt. wynikający z dotychczas utworzonych fal).

dax

DAX w dniu wczorajszym również miał dzień spadkowy jednak czarna świeca z otwarciem wyraźnie niższym od zamknięcia z poprzedniej sesji, bardziej wskazuje na jej charakter korekcyjny niż na zmianę kierunku. Pierwsze niepokoje wśród byków może wywołać chyba dopiero wybicie w dół poziomu 9300, jednak patrząc na wykres intra kontraktów na ten indeks, taki scenariusz wydaje się mieć poważnego konkurenta.

daxfutureintra

9350 to poziom a właściwie strefa wsparcia, która ma poważne szanse zatrzymać spadek i być zapalnikiem do „poważnego” ruchu wzrostowego. Zwróciłbym tu uwagę, że ruch wzrostowy między oznaczonymi prostokątami był impulsem a to wskazywałoby na możliwość wariantu tworzenia się wydłużonego impulsu wzrostowego wyższego rzędu. Warunkiem oczywiście jest powstrzymanie niedźwiedzi na wspomnianej strefie gdzie oprócz równości korekt i zgrupowania zniesień mamy również układ nietoperza. Zatem powstrzymanie podaży w okolicach 9350 może i powinno, zaowocować naprawdę dobrą sesją dla byków.
Na koniec tylko wspomnę, że S&P na wewnętrznej linii trendu również wykonał coś w rodzaju korekty pędzącej 1:1 i ewentualny wzrost na dzisiejszej sesji może przekształcić się w mocne uderzenie popytu.

[fumpEnd]

14 Replies to “Komentarz przed sesją 24.02.2016

  1. tomekk, szkoda że nie zauważyłeś ironi ,przecież każdy może rzucić dowolny poziom na jutro / wiem że asekuracją jest słowo ,,może,,, ale czy nie lepiej iść do wróżki/,i będziemy rozpływać się w zachwytach ,a chyba nie na tym ma polegać wymiana pogladów.

  2. a może to warto brać po uwagę ,tak przyglądajac się niemrawym poczynaniom niedżwiedzi na 5min,wygląda jakbyśmy od szczytu robili klin, i jeżeli nie zejdziemy poniżej 62 % podfali 3 w fali 4 /a napewno na 1782/ to może jest to korekta od 1881,albo zejście klinem od szczytu 1884 jako A , ,rynek sam to szybko wyjaśni.

      1. Na tej korekcie spadkowej powinno się zająć L ,w którym miejscu to już rzecz subiektywna . Ja zająłem dzisiaj pod koniec sesji ale może jeszcze jutro będzie możliwość, nie wiem tylko czy po tak niskich cenach .

      1. Może napisz nam jeszcze dlaczego tak bardzo zależy ci aby wybili mi SL i pokaż mi chociaż jeden swój wpis ,który pozwolił zarobić czytelnikom tego bloga . Stawiam SL na poziomie 5,510 .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *