Komentarz przed sesją 24.02.2016

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksu WIG 20 o -0.79% do poziomu 1845. W ostatnich dniach, widać wyraźny problem z kontynuowaniem wzrostu rozpoczętego 21.01. Należy również powiedzieć sobie jasno, że ….

[fumpBegin]

…. o powrocie do trendu spadkowego również nie może być jeszcze mowy. Po prostu konsolidacja w której każdy niemal dzień to wyraźny cień od góry.

wig20

To zapewne elementy, które nie mogą napawać optymizmem popytową stronę rynku. Jednak faktem jest również to, iż konsolidacja z czterech ostatnich sesji ma miejsce zarówno nad linia trendu jak i nad linia szyi ORGR o OB nie wspominając. Zatem nadużyciem byłoby nie powiedzenie o cały czas istniejącej możliwości kontynuowania wzrostu. Dopóki nie padnie poziom ok. 1800 dopóty byki są jak najbardziej  w grze.

fw20intra

 Również wykres intra wskazuje nam wyraźnie strefę (trochę szeroką bo liczącą ok 20 pkt), która broni rynek przed spadkiem a właściwie powrotem do trendu spadkowego. Efekt wczorajszej drugiej części sesji to układ świec przypominający formację flagi. Taka formacja to najczęściej zapowiedź kontynuacji. Dlatego mocno prawdopodobnym wydaje się jej wybicie w dół i …. . Właśnie, test prawdy przy wspominanych wcześniej poziomach. Osobiście zakładam, że strefa wsparcia nie zostanie pokonana i rynek ponownie wróci do wzrostu z możliwością ruchu nawet na 150 pkt w górę (cały przedział takiego rozwiązania to 90-240 pkt. wynikający z dotychczas utworzonych fal).

dax

DAX w dniu wczorajszym również miał dzień spadkowy jednak czarna świeca z otwarciem wyraźnie niższym od zamknięcia z poprzedniej sesji, bardziej wskazuje na jej charakter korekcyjny niż na zmianę kierunku. Pierwsze niepokoje wśród byków może wywołać chyba dopiero wybicie w dół poziomu 9300, jednak patrząc na wykres intra kontraktów na ten indeks, taki scenariusz wydaje się mieć poważnego konkurenta.

daxfutureintra

9350 to poziom a właściwie strefa wsparcia, która ma poważne szanse zatrzymać spadek i być zapalnikiem do „poważnego” ruchu wzrostowego. Zwróciłbym tu uwagę, że ruch wzrostowy między oznaczonymi prostokątami był impulsem a to wskazywałoby na możliwość wariantu tworzenia się wydłużonego impulsu wzrostowego wyższego rzędu. Warunkiem oczywiście jest powstrzymanie niedźwiedzi na wspomnianej strefie gdzie oprócz równości korekt i zgrupowania zniesień mamy również układ nietoperza. Zatem powstrzymanie podaży w okolicach 9350 może i powinno, zaowocować naprawdę dobrą sesją dla byków.
Na koniec tylko wspomnę, że S&P na wewnętrznej linii trendu również wykonał coś w rodzaju korekty pędzącej 1:1 i ewentualny wzrost na dzisiejszej sesji może przekształcić się w mocne uderzenie popytu.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

14 Replies to “Komentarz przed sesją 24.02.2016

  1. tomekk, szkoda że nie zauważyłeś ironi ,przecież każdy może rzucić dowolny poziom na jutro / wiem że asekuracją jest słowo ,,może,,, ale czy nie lepiej iść do wróżki/,i będziemy rozpływać się w zachwytach ,a chyba nie na tym ma polegać wymiana pogladów.

  2. a może to warto brać po uwagę ,tak przyglądajac się niemrawym poczynaniom niedżwiedzi na 5min,wygląda jakbyśmy od szczytu robili klin, i jeżeli nie zejdziemy poniżej 62 % podfali 3 w fali 4 /a napewno na 1782/ to może jest to korekta od 1881,albo zejście klinem od szczytu 1884 jako A , ,rynek sam to szybko wyjaśni.

      1. Na tej korekcie spadkowej powinno się zająć L ,w którym miejscu to już rzecz subiektywna . Ja zająłem dzisiaj pod koniec sesji ale może jeszcze jutro będzie możliwość, nie wiem tylko czy po tak niskich cenach .

      1. Może napisz nam jeszcze dlaczego tak bardzo zależy ci aby wybili mi SL i pokaż mi chociaż jeden swój wpis ,który pozwolił zarobić czytelnikom tego bloga . Stawiam SL na poziomie 5,510 .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *