Komentarz przed sesją 23.02.2016

Chyba pogoda daje popalić. “Ledwo żywy” zasiadam dzisiaj do komputera aby napisać kilka słów analizy po wczorajszej sesji i zaraz wracam do łóżka.
Wczoraj nasz indeks WIG 20 wzrósł o kolejne 1.01% do poziomu 1860. Tym samym ustanawiając nowy szczyt w cenach zamknięcia a i w cenach maksymalnych, podczas notowań również mieliśmy nowy szczyt. 

[fumpBegin]

wig20

Niestety, świeca jaka powstała na wykresie dziennym nie może napawać optymizmem stronę popytową rynku. To już drugi Pin Bar w strefie oporu. W przypadku jego potwierdzenia wstępne wsparcie jest na poziomie 1835 czyli linia szyi ewentualnego DT. Jej wybicie i realizacja zasięgu to niewątpliwie atak na poziom znacznie ważniejszy jakim jest rejon 1800 a więc OB wzrostu, linia szyi ORGR i strefa wsparcia cenowego. Pokonanie tych rejonów zapowiadałoby zejście indeksu do ostatniego dołka z dużym prawdopodobieństwem jego wybicia. Jedyną szansą dla byków jest wybicie maksymalnych cen dwóch świec szczytowych. W takim wypadku moglibyśmy liczyć na dojście do poziomu ok. 1900 gdzie znajduje się szczyt korekty z grudnia czyli poziom, który należałoby wybić aby móc zacząć delikatnie myśleć o zmianie tendencji.

fw20intra

Patrząc na wykres intra kontraktów takie zachowanie rynku jest jeszcze jak najbardziej możliwe. Innymi słowy ruch do 1910-1920 czy nawet do 1950-1960 jest do zrealizowania pod warunkiem, że wcześniej podaż nie zdoła sprowadzić ceny poniżej 1840 i dalej 1810. Zatem na dzisiejszą sesję można wyznaczyć dwa poziomy sygnalne. Wsparcie na ok. 1840 i opór na ok. 1890.

dax

DAX nowy tydzień rozpoczął również od wzrostu wybijając już jednoznacznie OB. Jednak jak wskazuje wykres dzienny, to co najważniejsze dopiero przed nim. Mam tu na myśli poziomy 9700 i następnie 9900. Sztuka pokonania zwłaszcza tego drugiego poziomu może okazać się niewykonalna na tę chwilę. Spójrzmy na kontrakty i wykres intra.

daxfutureintra

Wskazuje on na znajdowanie się ceny w fali 5 impulsu od dołka na 8694. Jeśli popyt nie doprowadzi do rozbicia i jednoczesnego wydłużenia impulsu to poziom ok. 9800 wydaje się być maksimum możliwości. Po drodze jest jeszcze ważny opór w rejonie 9670.
Plusem dla byków jest niewątpliwe wybicie OB i nawet w przypadku zatrzymania i zmiany kierunku na jednym z wspomnianych poziomów, można mieć “nadzieję”, że ruch w drugą stronę okaże się korektą po której cena pójdzie na nowe poziomy w kierunku północnym.

[fumpEnd]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentarz giełdowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

19 odpowiedzi na „Komentarz przed sesją 23.02.2016

 1. Przemek pisze:

  Panie Dariuszu, powrotu do zdrowia życzę.

 2. mimi pisze:

  ZDRÓWKA życzę, proponuję herbatkę z imbirem

 3. Łiktor pisze:

  Zamykam ostatnia S brane po 6zl Gbppln .

 4. Robert pisze:

  Cholera oddalają się od 1900.
  Zdrowia Panie Darku.

 5. Seweryn pisze:

  Są pinbary dwa, jest spadek ale to wygląda mi na korektę i trzeba się spodziewać ataku na szczyt . Bliskość linii szyi orgra raczej nie pozwoli na głębszy spadek.

  • Qba pisze:

   atak na szczyt był wczoraj dzisiaj to możemy się spodziewać jedynie podbicia żeby było gdzie stopa wstawić jak poleci 1837 pkt

 6. andy pisze:

  po wczorajszym podejściu i dzisiejszym zejsciu /luki/ utworzyła się wyspa odwrotu.

  • Seweryn pisze:

   Tak to by wyglądało gdyby sesja się już skończyła ale jest jeszcze wiele godzin aby tą lukę domknąć , a nawet zaatakować szczyt.

 7. Qba pisze:

  rolowanie tej serii było po 1950 pkt , czyli Grubas ma dalej 100 pkt zysku przed rozliczeniem w marcu i pełne kosze akcji , obym się mylił

  DAX na D1 zaraz będzie na oporze kanału i wybitej lini trendu , zobaczymy co zrobią do tego dywergencje na RSI wczoraj ,

 8. adam pisze:

  Polopirynę w saszetkach do zaparzania polecam

 9. Maciek pisze:

  Życząc szybkiego powrotu do zdrowia polecam na noc 50g.czystej wodki z 1/3 łyżeczki pieprzu.Na zdrowie!

 10. Robert pisze:

  Oni wcale nie są dziś słabi jak to mogłoby się wydawać (mam na myśli nasz grajdoł)

  • long44 pisze:

   I tu sie kolego mozesz mylić.. widać jak na dłoni ze ten ruch wzrostowy w dniu dzisiejszym nosi znamiona korekty jako B…

 11. Qba pisze:

  http://www.bankfotek.pl/view/1978386

  u nas to na razie była kolejna korekta , czeekamy tylko na powrów do trendu na kolegów z za Odry i Oceanu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *