Komentarz przed sesją 19.02.2016

Zabawa trwa w najlepsze. Indeks WIG 20 zyskał wczoraj kolejne 0.31% choć w trakcie sesji był znacząco w lepszej formie niż na jej zakończenie. Właściwie to nie musiałbym pisać tego komentarza ze względu na stałego bywalca tego bloga i jego wskazania co do rynku. Ogłosił on bowiem wczoraj co się stanie i stwierdził, że zrobił to w czasie sesji a ja to powielę dzisiaj rano. Podobno wszystko jest jasne. Niestety tak nie jest i mimo wszystko odważę się dzisiaj zamieścić komentarz.

[fumpBegin]

wig20

Wczorajsza sesja pozostawiła po sobie pewien niesmak a na wykresie wyrysował się Pin Bar, który jest zwiastunem zakończenia ruchu wzrostowego. Usytuowanie tej formacji świecowej jest w „dobrym” miejscu bo na oporze wynikającym z kilku kwestii. Linia trendu, tylko delikatnie naruszony OB , układ Gartley’a plus dodatkowe geometrie oraz domknięcie luki cenowej z 04.01. To wszystko wskazuje, że dzisiaj rynek może rozpocząć ruch w dół. Pytanie tylko jak potraktować fakt, że cały Świat widział ORGR , również cały Świat zauważył wybicie linii szyi i „ten cały Świat” w dwa dni „przerobił” tak duże, jak na nasze warunki, obroty. Oczywiście należy brać pod uwagę to co napisałem w pierwszej części ale uważam, że z wieszczeniem zakończenia tego odbicia wzrostowego należałoby poczekać aż, po pierwsze Pin Bar zostanie potwierdzony, po drugie aż zanegowane zostanie wybicie linii szyi. Bo moim zdaniem sytuacja wcale nie jest na dzisiaj jeszcze taka klarowna. Nawet  na dziennym mamy w końcu zamknięcie nad największym OB jaki był w całym trendzie spadkowym, nad linia trendu. Jeszcze więcej argumentów daje wykres intra kontraktów.

fw20intra

 Tu widzimy wybicie z kanału i jedynie ruch powrotny do górnego ograniczenia, który na zamknięciu idealnie wpisywał się w małe OB. Zatem zdaje się, iż należałoby oczekiwać wzrostu na ostatniej sesji tygodnia w ramach wykończenia impulsu z jakim moim zdaniem mamy do czynienia od poziomu 1730. Jeśli wczorajsze cofnięcie nie będzie kontynuowane a uważam, że właśnie po stronie takiego rozwiązania jest większe prawdopodobieństwo a nie po stronie spadku, to spodziewałbym się ruchu do poziomu ok. 1915 a nawet do 1960 (oczywiście nie koniecznie na jednej sesji:) ). Ten wyższy poziom byłby również realizacją zasięgu jaki wynika z formacji ORGR. Piszę „również” bo wyraźnie widzimy tam skupisko bardzo ważnych geometrii na przestrzeni zaledwie 5 pkt. Choć muszę przyznać, że do tego będzie potrzebne duże zaangażowanie byczków a to za sprawą, że pierwszy z podanych poziomów umiejscowiony jest niemal idealnie na szczycie z końca grudnia co stanowi dodatkowy silny opór.

dax

DAX w dniu wczorajszym również wyraźnie wyszedł ponad największy OB w trendzie spadkowym od 30.11.2015. Powstała szpulka jest obrazem niezdecydowania jednak umiejscowiona jest nad silną strefą przebitego dzień wcześniej oporu. Trudno jest jednoznacznie określić się, w którą stronę będzie podążał rynek w dniu dzisiejszym, w końcu po takiej świecy oba warianty są o jednakowym stopniu prawdopodobieństwa ale tu może pomóc nam co nieco wykres intra kontraktów.

daxfutureintra

Przede wszystkim zwróciłbym uwagę na wybity OB a właściwie na zachowanie się ceny przy wybijaniu. Mimo że wybicie na tę chwilę mieści się jeszcze w tzw. tolerancji OB to jednak odbicie od strefy oporu, następnie jej wybicie a jeszcze później sprawdzenie od góry jako wsparcie z pozytywnym dla byków skutkiem, świadczy o tym że bliżej tu do kontynuacji wzrostu niż do powrotu pod strefę i dalszy ruch w dół.
Dodatkowo mamy tu również idealną korektę pędzącą 1:1 , która moim zdaniem dobrze wpisuje się w układ impulsu jaki oznaczyłem na wykresie. Przy realizacji takiego oznaczenia mielibyśmy obecnie ukończoną falę 4 w fali 3 bądź c. To zaś oznaczałoby, że dzisiaj kontrakty na DAX powinny ruszyć w kierunku 9600 a gdyby udało się sforsować strefę oporu jaka tam istnieje to moglibyśmy zobaczyć nawet 9650.
Oczywiście nie możemy przekreślić wariantu gdzie nie ma korekty pędzącej tylko po wcześniej osiągniętym szczycie w fali 5 mieliśmy już pierwszy ruch ku dołowi ale ten scenariusz będzie można rozpatrywać na dobre dopiero po wybiciu dołka na 9350 gdzie również wypada większe (niebieskie OB).

[fumpEnd]

11 Replies to “Komentarz przed sesją 19.02.2016

 1. Darek ja sie tylko ciebie spytam jaki trend mamy z D1 skoro robisz analizy dzienne i gdzie jest opór i co sie robi na oporze , mówiłem wczoraj ze jesteś zbyt byczy a ty ze na sile szukam spadku , po twoim wpisie rynek oddał 40 pkt w 2 godziny wiec po co te uszczypliwości każdy powinien wiedzieć gdzie zaczeka miś na byka w trendzie spadkowym i od razu napisałem ile sie cofnie dokładnie o mniejszy OB , a co mi dzisiaj po tym opisie jak rynek juz to wczoraj zrobił , pokazałem ze mozna na bieżąco robić opis wystarczy suchy wykres i pokazanie poziomów zajmuje mi to jakaś 1 minutę pozdrawiam

  1. To chyba znowu Cię zamuliło troszeczkę bo z tego co się orientuje to rabię analizę dziennych i godzinowych. Co ja mogę za to, że nie czytasz albo nie chcesz czytać bo o to że nie potrafisz czytać to Cię nie posądzam.

   1. Darek może ja jestem jakiś ułomny ale faktycznie nie czytam całych twoich opisów bo to za dużo czasu by mi zajęło , mi wystarczy zerknąć na wykres i zaznaczone poziomy , po co mi ten cały elaborat ale zajęło mi to trochę czasu żeby wuedzieć że 1 wykres jest więcej wart niż 1000 słów ,

    pozdrawiam ,

  2. Qbuś rynek nie oddał 40 pkt po wpisie gospodarza, tylko zareagował na to co ja mu kazałem zrobić 15 lutego rano 🙂

   1. ” Qbuś rynek nie oddał 40 pkt po wpisie gospodarza, tylko zareagował na to co ja mu kazałem zrobić 15 lutego rano 🙂 ”

    Panu to już podziękujemy…

 2. http://www.bankfotek.pl/view/1977311

  usiadłem do notowan , ponieważ Londyn zawsze rusza 0 9 naszego czasu wcześniej nie ma sensu , wykres rysowany na bieżąćo nawet nie musze opisywać słowami , każdy widzi OB i wsparcia i opory i nic nie trzeba opisywać , bo jak ktoś tego nie rozumie to nie powinien trejdować ,

 3. Można dobrze przewidzieć ruch i nic na tym nie zarobić, a nawet stracić. Tak więc samo rozpoznanie kierunku to jedno, a zarobienie na tym to zupełnie inna para kaloszy,np. na tej korekcie należałoby zajmować L jednak w którym miejscu to jest już sprawa indywidualna.

  1. nie twierdzę że jest inaczej , ale jak nie zrobisz rysunku i nie wstawisz zlecenia tam gdzie trzeba to nic nie stracisz ani nie zarobisz ,

   no nie indywidualna bo jeżeli stosujesz OB to na czerwonym dolnym zasięgu L ale jak wybiją to trend się zmienia oczywiście znów zależy kto z jakiego interwału gra i z jakimtrendem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *