Komentarz przed sesją 16.02.2016

Wczorajsza sesja przyniosła wzrost indeksu WIG 20 o 1.27% z czego połowa to wynik samego otwarcia dnia. Przy wczorajszym dniu wolnym w USA nasz rynek nie należał do tych, które wprawiają w dreszczyk emocji. Raczej spokojny dzień i…

[fumpBegin]

małe zmiany w układzie technicznym.

wig20

Zabrakło kilku pkt. do nowego szczytu a zatem dalej jesteśmy w konsolidacji ograniczonej poziomami 1805 – 1726. Trzeba jednak przyznać, że to co pokazuje wykres dzienny indeksu skłania do mocnego brania pod uwagę, scenariusza z wybiciem linii szyi ORGR i próbą wybicia linii trendu.

fw20intra

Na wykresie kontraktów zabrakło wczoraj 2 pkt do ustanowienia nowego szczytu. Jednak delikatne „schłodzenie” do pierwszej strefy wsparcia, jakie miało miejsce w ostatnich godzinach sesji i brak jej wybicia, pozostawia tą szansę dla byków na dzień dzisiejszy. W całym ruchu wzrostowym, po ewentualnym uzyskaniu nowego szczytu będzie obowiązywać nowa korekta, która idealnie wpisuje się w układ ORGR. Byki mają zatem o co walczyć.

dax

Przy braku sesji za oceanem, DAX wyskoczył wczoraj na otwarciu niczym Filip z konopi. Dzisiejsza ewentualna kontynuacja tego wyskoku dałaby szanse na zaatakowanie OB i wybicie strefy oporu. Jest to o tyle prawdopodobne, że w końcu od szczytu z 01.12 poszła w dół cała 5-ka. Wybicie poziomu 9500 to pierwsze wskazania na co najmniej korektę tego impulsu spadkowego. Po drodze jednak mamy jeszcze wspomnianą strefę oporu która nachodzi na mniejszy OB z poprzednią korektą wzrostową (brak na wykresie). Zatem na ok. 9320 warto zwrócić uwagę czy nie będzie tam sygnałów do zajęcia pozycji S.

daxfutureintra

Wykres intra pokazuje wyraźnie wyhamowanie wczorajszego wzrostu po dojściu do strefy oporu. Jednak cofnięcie jest na tyle słabe a układ fal na tyle korzystny dla byków, że można chyba założyć atak na tę strefę w dniu dzisiejszym i jej wybicie. Jednak najważniejszym będzie czy takie ewentualne wybicie nie zamieni się w pułapkę na byki. Poznamy to po ponownym cofnięciu pod strefę bądź jego braku.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

10 Replies to “Komentarz przed sesją 16.02.2016

  1. Jedno jest pewne , nasz rynek pierwszy raz od kilku sesji był dużo słabszy niż zachodnie rynki , czyżby żniw nasi lepiej czytali rynek ?

  2. na DAxie ładnie przejechali się żeby wykończyć godzinową świeczke , ci na krótkich STOPach polecieli w kilka sekund , niezłe jaja a teraz odwrót , a nasi już wiedzą co będzie , walą PKC aż miło , widać co u nas gra zachód ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *