Analiza weekendowa 25-29.01.2016

Zapraszam do obejrzenia kolejnej „weekendowej”. Oczywiście już na stałe zagościła forma podziału na trzy kategorie tematyczne : indeksy giełdowe, spółki z WIG 20 oraz rynek walutowy. Jednocześnie chciałbym dodać jeden wykres jaki zapomniałem przedstawić w materiale video. Chodzi o …..

…. wykres miesięczny WIG 20 na którym mamy już druga świecę z wyraźnym dolnym cieniem a patrząc na to szerzej i widząc niespotykaną do tej pory ilość łączną czarnych świec oraz tego ostatniego Pin Bara można zakładać, że ……

wig20

No a teraz już do „weekendowej”. Na początek indeksy giełdowe:

[youtube]https://youtu.be/I2Kc_6vsfRw[/youtube]

Drugie  w kolejności są spółki z indeksu WIG20 – TOP5:

[youtube]https://youtu.be/bdjQ3qGUX6U[/youtube]

I na koniec rynek walutowy:

[youtube]https://youtu.be/CV26HVSlpho[/youtube]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

11 Replies to “Analiza weekendowa 25-29.01.2016

 1. Po piątkowej sesji niedźwiedzie zostały z ręką w nocniku i poniedziałek powinien skutkować zamykaniem nietrafionych pozycji i pewnie luką. Tu się zgadzam z Darkiem że poziomy powyżej 1800 przy odpowiednim sygnale mogą być dobre na S no chyba że ta fala obędzie się bez korekty spadkowej tak jak poprzednia i wtedy docelowe poziomy znacznie wyżej . Jednak na 80% ten wzrost to jedynie korekta , choć być może największa od początku spadków od maja.

  1. Szkoda tylko że tak mało konkretów a tak dużo bla bla bla jakbyś brał wzór z Kj. Seweryn uzasadnij dlaczego sądzisz że na 80% to tylko korekta i tak dalej. To będzie miało jakąś wartość dla czytelników.

   1. Na razie to założenie wynikające z Eliotta.
    To zależy jak głęboko zabrnie wzrost . Jeśli nie zdoła zajść na poprzednią falę niższego stopnia oznacza, że mamy do czynienia z korektą, a cofnięcie zniesie całość wzrostu. Na razie korekta zaszła na pomniejsze fale niższego stopnia co oznacza że koryguje coś większego niż impuls od 1910 jednak po natrafieniu na równy sobie stopień cyklu poprzedniej fali powinna się zatrzymać. Zakładam, że nie zajdzie na falę o równym sobie stopniu cyklu, a to będzie jednoznacznie oznaczało sygnał sprzedaży i możliwość zniesienia całości wzrostu tej fali. Ale są to założenia subiektywne i mogą być błędne.

 2. Zauważyłem, że gospodarzu mówisz dzisiaj o:

  1) spadku franka
  2) dojsciu do 1820
  3) mozliwosci wyjscian a szczyty na WIG

  Chce wszystkim czytelnikom powiedzieć, że jeśli odszukają sobie starsze wpisy, to ja mówiłem dokladnie to samo tylko że z wyprzedzeniem, które umożliwiło zajęcie pozycji na początku lub jeszcze przed jego początkiem, a nie teraz.

  W związku z tym, kto ma pytania jak to zrobiłem i skąd to wszystko wiedziałem na tyle wcześniej, zapraszam do pisania na maila Gumtree@interia.eu

  1. Nie ośmieszaj się. Ostatnio pokazałem Ci co pisałeś. A tam gdzie można by uznać że coś trafiłeś to najpierw zwała w drugą stronę a może dopiero teraz coś się dzieje w kierunku o którym krzyczałeś.

 3. A może piątkowy wzrost był tylko zagranie pod wyniki funduszy na koniec miesiąca i luty zaczniemy od spadków?

 4. Tak coś mi po głowie chodzi taki scenariusz, tymbardziej że kontrakty zostały wyciągniete o 10pkt na fixingu, więc może być trochę niższe otwarcie.

 5. To ja Was pogodzę

  WIG może zrobić nowe szczyty jak również może zrobić NOWE DOŁKI , i kto mi powie że tak nie będzie ? wróżbita Maciej też zrobił niezły biznes

  a dlaczego teraz tylko korekta , ano dlatego że mamy trend spadkowy , i dołki powinny być jeszcze raz testowane , i od testu zależy co i jak , duży kapitał na pewno jeszcze nie wszedł przynajmniej ja go na razie nie widziałem , ale fakt że niektóre małe spółki w 5-7 sesji zrobiły po 30-50% , zobaczymy czy to tylko wyceny

 6. CFD (Germany 30): 9698.90 -99.21 (-1.01%)
  Pisałem w piątek przed sesją:
  Piotr pisze:
  Styczeń 29, 2016 o 8:59 AM
  Np. DAX fut +1,2% ..to pakuj tłuste Eski!
  To, co? Jakoś.. specjalnie prośić was trzeba?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *