Komentarz przed sesją 28.09.2016

Wczorajsza sesja należała do byków. Indeks WIG 20 zyskał na wartości 0.9% i zakończył dzień na poziomie 1729. Możemy śmiało powiedzieć, że ….

[fumpBegin]

… wzrostu indeksu o niemal jeden procent, zwycięstwo byków jest mało warte i nie dało żadnej dobrej zmiany.

wig20

Powiem więcej nie udało się nawet w najmniejszym stopniu przechylić szali na stronę popytu. W dalszym ciągu jesteśmy pod wsparciem a zasięg odbicia nie zdołał wybić OB. Taka sytuacja zwiększa prawdopodobieństwo testu ostatniego dołka.

fw20intra

Na wykresie intra kontraktów dostrzegamy co prawda, iż dolny obszar konsolidacji, innymi słowy wyraźna strefa wsparcia, trzyma rynek jednak cały czas brakuje jakiegoś ataku na górne ograniczenie konsolidacji. Z drugiej strony pamiętamy, że konsolidacja po wzroście daje szanse na jego kontynuowanie. Wszystko zatem zależy od skutecznego kierunku wybicia.

dax

Na DAX powstała kolejna biała świeca jednak nie dająca zbyt wielkiego zysku w stosunku do dnia poprzedniego. Tu również sytuacja jest nie rozstrzygnięta i musimy czekać na jakieś konkretniejsze wskazania.

daxfutureintra

Kontrakty na indeks DAX, które notowane są dłużej niż indeks bazowy, zdołały wczoraj wykonać jeszcze dość silny ruch spadkowy (po komunikacie FED). Tym samym na obecną chwilę widać wyraźnie, że cały wzrost od dołka przybiera strukturę korekcyjną i z coraz większym prawdopodobieństwem można mówić tu o szybkiej możliwości ataku na dołki. Sytuację mógłby chyba tylko zmienić naprawdę silny wzrost wybijający strefę oporu i OB. Tylko czy taki będzie miał miejsce?

[fumpEnd]

23 Replies to “Komentarz przed sesją 28.09.2016

   1. no masz racje , korona nie , ale i tak mi się to nie podoba , jakiś taki trójkąt rozszerzający rysują ,

    eur/usd zmienia kierunek to i pewnie DAX zaraz zmieni

 1. koniec miesiąca więc pewnie trochę potrzymają ale i tak stawiam potem na spadki

  Apple wybił dołek sierpniowy , Russel to samo , podejrzewam że reszta też to zrobi

   1. To już nie jest jednoznaczne. Niektórzy mogą stosować formacje świecowe inni układ fal na niższym interwale. Najpierw musisz mieć strategię, potem plan a na końcu czekasz na swój sygnał. Nie ma inaczej. Obserwując na 15M zakładam, iż teraz jest robiona 5 w c. Jeśli wybiją szczyt i zrobią jakąś formację to wejdę pierwszy raz, jeśli bez formacji uciekną to poczekam na układ fal z 5M a jak to nie wyjdzie albo wybiją i pójdą dalej w górę to powiem sobie ” jutro też jest dzień”:)

 2. Ropa wykonała ruch 1:1, pallad, platyna już się cofają. Ciekawe ile jutro zostanie z tych wzrostów ?
  Ale na korzyść BYKÓW idzie nasza złotówa.
  Tak mnie się wydaje

  1. nasza złotówka nic na razie nie zrobiła , zwykła mała korekta ,

   wątpię żeby na tym obrocie zagranica kupowała , oni mają swoje problemy

  2. aud i cad

   chyba skończyły korekty tam gdzie miały skonczyć , jak tak to surowce down , nasz KGHM też chyba na to patrzy

  1. Darek to zależy po ile zamkniesz, ale chyba też się pospieszyłeś. Ja wywaliłem na fixingu bo liczyłem na większy cień.

   1. Nie ma samych dobrych transakcji. Swoją drogą zadziwiasz mnie coraz bardziej z swoim SL. Chyba zmieniłeś technikę bo są coraz większe. Kiedyś nie przekraczały 10 pkt a teraz widzę, że ponad dwadzieścia jest coraz częściej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *