Komentarz przed sesją 27.01.2016

Niestety, wczorajsza sesja ponownie należała do tych bez znaczącej historii. Indeks WIG 20 stracił co prawda nawet i -0.94% ale zamknięcie, które wypadło na poziomie 1713 będące równocześnie …..

[fumpBegin]

… tożsame z otwarciem sprawiło, iz na wykresie dziennym pojawiła się kolejna Doji obrazująca brak zdecydowania wśród inwestorów.

wig20

Możemy zatem powiedzieć, iż w układzie dziennym nie zaszły zmiany, które mogłyby zmienić nasze dotychczasowe spojrzenia na ten rynek.

fw20intra

Trudno tez jest dostrzec jakieś konkretniejsze wskazania za sprawą wykresu intra kontraktów terminowych. Tu początkowo po otwarciu wybijającym obszar konsolidacji niemal natychmiastowa reakcja byków doprowadziła do wejścia ceny ponownie w ten obszar i już do samego jej końca utrzymania się nad strefą wsparcia. Skoro cena ponownie weszła w ten obszar to należy obecnie brać pod uwagę możliwość wybicia górnej granicy konsolidacji a od tego czy takie ewentualne wybicie będzie trwałe , czyli czy retest będzie po myśli byków, zależeć będzie dalszy „los” tego instrumentu.

dax

 Układ świec na DAX o jakim wspominałem wczoraj rano przyniósł nam co prawda spadek jednak tylko na samym otwarciu notowań. Cała niemal sesja to wspinaczka tego indeksu i osiągnięcie nowego maksimum. Zatem dalej otwarta jest droga do ataku na poziomy w okolicach 10100.

daxfutureintra

Nieco inne wnioski można wynieść z spojrzenia na rynek kontraktów na DAX. Tu wykres intra wskazuje możliwość tworzenia formacji cenowej DT z Objęciem Bessy na drugim szczycie. Wybicie wsparcia a właściwie strefy wsparcia, która rozpościera się tuz pod poziomem 9800 byłoby teraz zwiększeniem prawdopodobieństwa „budowania” wspomnianej formacji. Zanegowanie Objęcia Bessy to duża szansa na kolejne 200 pkt dla byków a może i więcej.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

11 Replies to “Komentarz przed sesją 27.01.2016

  1. Jank K. nie czytał tego bloga i moich grudniowych przepowideni o franku mającym rychło skoczyć na 5zł 🙂 Moj wpis był warty miliardy. A teraz moje wpisy sie blokuje 🙂

   1. Jeszcze taka ciekawostka:
    „Jak tłumaczą nam przedstawiciele firm foreksowych, straty brokerów brały się stąd, że powstałe na rachunkach klientów debety trzeba było spłacić np. wobec innych banków inwestycyjnych”
    Innych – chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć jakich 😀

     1. Kj co Ty mówiłeś to proszę:
      Wysłany 09.10.2015 o 10:53 AM | W odpowiedzi na kj.
      Dawać z tym frankiem w przyszłym tyg! na 3,67 lub nawet 3,44 w porywach i wtedy kto wie.

      a dokładnie w tym dniu był po 3.86 i od tej pory jakimś dziwnym trafem nie zrobił Twoich 40 gr w dół tylko w górę. Skończ z tym ośmieszaniem się a najgorsze że jeszcze wymyślasz o jakimś blokowaniu Twoich wpisów. Jesteś totalnym dzieciakiem w tym wszystkim.

      Kolejny przykład:
      Wysłany 19.11.2015 o 10:45 PM | W odpowiedzi na rubik.

      UU chłopie to przegapiłeś.. juz daaawno tu pisałem że frank sie skończył na lata i wysprzedałem sie po 4 zeta. Juz niedlugo zobaczymy poziomy 3,67 i dawno pisałem ze to moze byc odbicie pod banki – pko widze na 34 zeta – jakis powód musi być.

      A jak Ci jeszcze mało to proszę:

      Wysłany 09.11.2015 o 10:29 AM | W odpowiedzi na Back to the Future.
      TO NIECH CIEBIE NIE OBCHODZI! roku 2016. Obchodzi cie wig20? To ci powiem że w ciągu 3 tygodni zobaczymy 2260 pkt.

   2. Z tym blokowaniem to chyba Ci na głowę padło. Sam się podziwiam za cierpliwość do Twoich wyimaginowanych wpisów.

   3. NO to jak twój wpis był warty miliardy to chyba już z tych miliardów możesz nic nie robić i z nudó chyba tutaj piszesz bo takie głupoty to tylko z nudó moożna pisać

   4. Jeżeli dobrze zrozumiałem to po tym wydarzeniu z FRANKIEM jesteś miliarderem tak ?
    Gratuluję, możesz sobie odpuścić już giełdę z taką kasą- przynajmniej ja bym tak zrobił.
    I jeszcze jedno: ostatnio pisał tu „niejaki” Piotr, który dużo się od Ciebie nauczył a nawet śmiem twierdzić, że „UCZEŃ PRZERÓSŁ MISTRZA” bo Ty prognozowałeś luki, piony i takie tam zwyczajne zwyczajności. Natomiast ten Piotr (jeżeli to nie Ty) pobił Cię na głowę odpalając tu panikę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *