Komentarz przed sesją 26.01.2016

Małymi krokami zbliżamy się do końca miesiąca stycznia a tu dalej nie widać oznak, które mogłyby świadczyć na korzyść zmiany trendu. Indeks WIG 20 w dniu wczorajszym zyskał co prawda na wartości ale zmiana o 0.14% to tak na dobrą sprawę żadna zmiana.

wig20

Mała Doji pod oporami to efekt poniedziałkowej sesji, która ani trochę nie zmieniła sytuacji na naszym rynku. Pamiętając o tym, że jesteśmy w trendzie spadkowym raczej okazja do zajmowania S niż do myślenia o L.

fw20intra

Na wykresie intra kontraktów mamy dojście ceny do zniesienia 61.8% gdzie powstały dwie formacje odwracające trend (Objęcie Bessy i po niej Pin Bar). Ostatecznie można jeszcze bronić możliwości dalszego wzrostu za sprawą konsolidacji w jakiej znalazł się ten instrument. Wyraźne granice „boczniaka” oznaczone czerwonym prostokątem mogą stanowić poziomy sygnalne do dalszego ruchu. Sytuacja, która jest obecnie po stronie niedźwiedzi mogłaby się zmienić w przypadku skutecznego opuszczenia konsolidacji górą i wybicia OB. Oczywiście zakładanie takiego scenariusza i próba uzyskania „pozwolenia” na L jest igraniem z ogniem. Tu należy wchodzić w S i takich sygnałów szukać (pierwsze już padły).

dax

Na indeksie DAX mamy drugą sesję zatrzymania po odbiciu od dołka. Małe OB i pierwsza strefa oporu zostały wybite jednak znacznie ważniejszym poziomem jest ok. 10100 a do niego jeszcze trochę miejsca pozostało. Zdaję sobie sprawę z tego, ze odbicie od dołka jest tak naprawdę dwu sesyjne i trudno byłoby mówić o jakiś formacjach odwracających trend wzrostowy (go po prostu nie ma) ale muszę tu wspomnieć o układzie świec z ostatnich trzech sesji. Mianowicie tworzą one formację Dwa Kruki Powyżej Luki Cenowej a zatem sam układ tych świec wskazuje, że test ostatniego dołka jest bardzo prawdopodobny.

daxfutureintra

Patrząc na wykres intra kontraktów na DAX mamy obecnie 3 fale odbicia wzrostowego i bieżącą falę spadkową, która gdyby miała zostać impulsem powinna zakończyć swój bieg w rejonie 9600. Powstrzymanie na tych poziomach zapędów niedźwiedzi dawałoby szansę na pokonanie „niebieskiego” OB i próby wybicia tego znacznie istotniejszego czyli „zielonego”. Samej reakcji na poziomie ok. 9600 myślę że możemy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem jednak to czy wyjście na nowe szczyty jest równie prawdopodobne?

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

4 Replies to “Komentarz przed sesją 26.01.2016

    1. Coś mi się zdaje, że będzie jeszcze dzisiaj lepszy poziom do S. To tak bardziej na podstawie tego co wyrysowali na DAX i S&P bo u nas faktycznie można pierwszy raz wchodzić na całe „C” ale jak tam będą robić schemat 5-3-5 to i u nas chyba po lekkiej osuwie w dół jeszcze raz podciągną na północ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *