Komentarz przed sesją 22.01.2016

Wczorajsza sesja tak jak i poprzednia nie przyniosła jakiś konkretnych rozwiązań. Od dwóch dni widać brak zdecydowania i oscylowanie wokół tego samego poziomu. Wczoraj WIG 20 niby zyskał 0.55% jednak zamknięcie na 1684 pokazuje właśnie to o czym napisałem w pierwszym zdaniu.

wig20

Dwie świece niezdecydowania i maksima świec, które nie zdołały jeszcze dojść do najmniejszego wymiaru OB. Poziom wyznaczony przez OB jest dodatkowo wzmocniony strefą oporu cenowego. Zatem strefa 1740-1750 jest teraz najważniejszą strefą oporu z którą byki musiałyby się uporać myśląc o jakimś większym odbiciu. Na tej samej strefie jest jeszcze 61.8% zniesienia spadku z ostatnich 5 sesji.

fw20intra

Wykres intra zakończył się wyrysowaną formacją Objęcia Hossy i to może napawać optymizmem, zwłaszcza iż ta formacja znajduje się na poziomie który tworzy możliwość powstania formacji cenowej DB. Trzeba jednak zwrócić tutaj uwagę, że wczorajsze minimum wyszło o jeden pkt. poniżej poprzedniego a to w przypadku kiedy ostatni ruch spadkowy jest raczej „trójką” każe brać mocno pod uwagę tworzenie się korekty nieregularnej, która nie dałaby możliwości pełnego utworzenia DB i realizacji zasięgu wybicia. Niestety bez takiego wybicia na pełen minimalny zasięg jaki wynika z formacji DB nie uda się wybić tego co na obecną chwilę najważniejsze czyli strefy w okolicach 1745. Innymi słowy trudno byłoby myśleć o zmianie kierunku na nieco dłuższy okres bez pokonania OB.

dax

Rynek DAX wszedł wczoraj w fazę odbicia od dołka i dokonał tego wyraźną białą świecą. Niestety to tyle i tylko tyle dobrego dla byków. Biorąc pod uwagę wcześniejsze zejście pod poziom dołka z września, taki ruch wzrostowy jest reakcja na możliwość tworzenia DB jednak sama świeca z wczorajszego dnia powstała przy większych obrotach i ma bardzo nieciekawy górny cień. Może to spowodować, iż już na pierwszym OB zbliżonym swoim poziomem do strefy oporu cenowego, byki spotkają się z kontratakiem podaży. Gdyby jednak udało się pokonać tę „barykadę”  czyli wyjść nad 9800 to na 10050 jest strefa do której będzie potrzeba jeszcze więcej zaangażowania ze strony byków aby ją pokonać a dopiero wyjście nad ten poziom może być oznaką zmiany kierunku w dłuższym okresie.

daxfutureintra

Kontrakty na DAX potwierdzają, iż strefa na indeksie w okolicach 9800 jest również wyraźnie zaznaczona na tym instrumencie. Na poziomie w okolicach 9800 mamy OB, mamy strefę oporu cenowego i dodatkowo 61.8% zniesienia ostatniego swingu spadkowego. Ten poziom jest moim zdaniem bardzo istotny ponieważ brak jego wybicia i zwrot ruchu ceny w tym obszarze do duże podstawy do rozpatrywania w nieco szerszym kontekście powstania korekty pędzącej 1:1 i w konsekwencji nowego dołka. Jeszcze parę słów na poziomy na których kontrakty zakończyły wczorajszy dzień. Jak widać na wykresie jest to wyraźna strefa oporu którą rynek w dalszym ciągu respektuje co obrazują górne cienie świec. Tym niemniej jednak biorę pod uwagę, że ponowne dojście do niej miało miejsce w godzinach wieczornych i dlatego jej wybicie jest dalej możliwe właśnie w dniu dzisiejszym. Jeśli to zadanie się uda to geometria całego odbicia wskazuje również na poziom ok. 9800 jako ten, który ma ogromną szansę stać się docelowym.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

40 Replies to “Komentarz przed sesją 22.01.2016

  1. Panie Piotr skąd Pan to znowu wiesz, że idą wzrosty ? Od tak się nie zaczyna podnosić po takich spadkach, poza tym mamy trend spadkowy od dziennego po najwyższy interwał tak więc każde podrygi należy traktować w ramach korekty i da brania krótkich ( tak mi się wydaje
   Co do sp500 to zanim zacznie się lawina ( jeżeli się zacznie ) to powinna pójść korekta bo poszedł impuls w dół.

   1. On jest na etapie ktorego jeszcze nie rozumie dlatego czyta Bialka

    a do dna to potrzebna jest panika której ja nie widziałem – LOP 50 000 czyli ogromny więc wysyp akcji jest zabezpieczony ,

    na razie są tylko i wyłacznie na wszystkim nowe dołki czyli impulsy a w górę korekty

    S&P poszło z 600 na 2100 więc biorąc że zniosą TYLKO 61% to niech każdy sobie sam zobaczy o co idzie gra , na razie znieśli tylko 300 pkt więc potencjał jest OGROMNY a drukować to już nie mają z czego BO WSZYSTKIE OBLIGACJE już te debile z banków centralnych skupili

    teraz czekamy aż rekordowe margin się zacznie SYPAĆ

    w BESSIE jedynym rozsądnym zagraniem jest czekanie na OPORACH na S , 9 miesięcy pod rząd spada ale wszyscy chcą kupować a INI podobno rekordowo niedźwiedzie , najpierw puszczą zwieracze tym co mają pożyczki na akcje , a nasz MWIG 40 to dopiero zacząl spadać a potencjał ogromny po ostatniej hossie

   1. A może i na lata ale to zależy głównie od tego czy dolarowy osiągnie ponad 530 pkt (a powinien zdecydowanie) oddalając sie w ten sposob wyraźnie od tajemniczej linii, która mogłaby stanowić dopiero połowę drogi spadkowej (wersja totalnie katastroficzna).

   2. Dodam jeszcze (niezniechęcony gadaniem o kompromitacji przez gospodarza), że jak się rozpędzą popołudniu to jest możliwy zakładany przeze mnie poziom ponad 1800 na zamkniecie tygodnia. 1840 już nie bedzie, ale mimo wszystko. Poczekajmy do końca sesji jak słusznie mawia gospodarz (i do końca tygodnia) zanim bedziemy krytykowac od bajkopisarzy.

    1. Chłopie weź ty się ogarnii bo gadasz jak potłuczony. Pisałeś o luce w górę a była w dół. Daje Ci szlaban na pisanie opowiadań babci Czesi. Albo konkret albo się nie męcz. I jeszcze jedno, konkretem nie jest na pewno „i na koniec sesji jest założony przeze mnie poziom 1800 ” bo nie dajesz przykładu na to z czego to ma się wziąć a swoje marzenia przelewaj gdzie indziej.

     1. Darek, nie chcę się czepiać bo to Twoja piaskownica i Twoje zasady. Ale żeby od razu robić blog a’la Kurski.

      Kj, jakbyś oprócz tezy odrzucał kilka argumentów ją popierających to by się łatwiej dyskutowało. Prawdy wiary bez argumentów to jednak w innej instytucji 🙂

    2. 1800 lub 1840 to by było 7-8 % wzrost WIG 20 na jednej sesji , ja jestem 11 lat na GPW i nigdy takiego wzrostu nie widziałem ale dla ciebie argumenty to są oczywiście żadne ,

     5000 RULEZ

 1. Może jakiś ORGR się wrysuje na dziennym, ale to dopiero będzie widać przy kolejnym zejściu i wówczas można będzie ocenić czy jest siła .

 2. 1720 OPÓR i tutaj S tak jak się gra w bessie , STOP blisko i o to chodzi ,

  DAX też już przed OPOREM na 9800 i tutaj też do S trzeba się przymierzać ,

  S&P tak samo na godzinowej 200 i OB ostatniej dużej korekty

     1. Rozruszać uśmiechy ??? To jest nic w porównaniu z tym: „Daje Ci szlaban na pisanie opowiadań babci Czesi” :):):):)

 3. Ty..! Qba ! graczu wirtualny!
  W przeciwieństwie do ciabie, ja na blogu białka nie drwię z Pana Bartłomiejczaka pod innym nickiem, jak ty.. Spać po nocach nie możesz z powodu tego człowieka?

 4. Wczoraj napisałem odpowiedź dla Seweryna , że będę zamykał L dziś po ostrym wystrzale w górę , ale nie wiem co się stało z tym komentarzem .

  1. Łiktor sorry ale chyba Ci się wydaje że napisałeś, bo takiego komentarza nie ma nigdzie ani w koszu ani w spamie ani w oczekujących. Po prostu nikt niczego takiego nie napisał.

  1. Na giełdzie Łiktor trzeba być dobrym psychologiem ,wierzę Ci że zamknąłeś dzisiaj L ale przyznaj, że nie postawiłeś wczoraj stopa (pytanie retoryczne) Zresztą pewnie dzisiaj też bo po co zabezpieczać pozycję stopem na 1725 skoro za chwilę otwierasz znowu po 1725

   1. Wczoraj nie było potrzeby nic zabezpieczać , bo zabezpieczyłem L przed wczoraj i o tym pisalem . Dziś wywalilo mi S odrazu po otwarciu , więc je ponowilem , bo wskazanie algorytmu wciąż uzasadnialo takie działanie . Wybacz , że nie odpisuje odrazu , ale jestem zwykle w pracy jak wy wpatrujecie się komputer całymi dniami .

     1. Nie rozumiem jak to wyrzuciło skoro pozycja stoi jak byk . To ja nie rozumiem dlaczego tak sugreujecie się AT skoro ona nie pozwala wam zarabiać .

     2. Łiktor Oczekujące na sprawdzenie Wysłany 22.01.2016 o 11:06 AM
      „Biorę S po 1718 . SL 1725”

      Odpowiedź jest prosta i wskazuje, że chyba mataczysz w tych komentarzach. O 11.06 napisałeś że bierzesz po 1718 i SL stawiasz na 1725. Cała sytuacja miał miejsce na świecy 1h która zaszła nawet wyżej niż Twój SL bo do poziomu 1733. Zakładam jednak, że wziąłeś pozycję w momencie spadku i poziom maksimum świecy Cie nie zahaczył. Jednak każda kolejna świeca zahaczała o poziomy wyższe niż Twój SL i nie ma możliwości aby nie wyrzuciło Cię z rynku. Innymi słowy wiele wskazuje na to, że jesteś takim samym bajkopisarzem jak Kj z tą różnicą, że starasz się podawać jakieś konkrety (nie do końca zgodne z rzeczywistością).

     3. @ Łiktor
      Jeśli to co napisał Darek jest prawdą, a zakładam że jest. To dostałeś cios sierpowy podbrudkowy i prosty między oczy jednocześnie. Pyry to jednak mściwe, ale sprawiedliwe bulwy są 🙂

 5. Strong buy ! szkalują złotego z JP Morgan , czas na odbicie giełd i umocnienie złotówki. Powinni w zasadzie jeszcze pobujać parę dni przetestować lub naruszyć dołki i w górę na akcyjnych. Pierwsze L w portfelu.

 6. na Tłuste L liczę w na sp 500 w okolicach 1600, fw 20 na 1500 aczkowliek pierwsze małe L już w portfelu. Powinni zrobić panikę ale jakoś jej nie widać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *