Komentarz przed sesją 29.12.2015

Można było się spodziewać, że pierwsza sesja po Świętach nie będzie zbytnio emocjonująca. W “zwykłe” poniedziałki mamy problemy aby trafić na sesję z historią a co dopiero w taki poniedziałek. Nie wspomnę już o kolejnym krótkim tygodniu. Jednak ….

… jakieś minimum analizy postanowiłem zamieścić.

wig20

Wykres dzienny indeksu WIG 20, który wczoraj stracił “śladowe” -0.18% niemal nie zmienił się na przestrzeni ostatnich kilku sesji. Jedynie widać wyraźnie, że najbardziej prawdopodobnym jest to, iż następuje takie “wyciskanie resztek soku z cytryny” i trudno po układzie i wyglądzie świec zakładać coś innego niż zbliżający się spadek. Kiedy to nastąpi? Tego zwykły inwestor nie jest w stanie przewidzieć.

fw20intra

 Patrząc na wykres intra kontraktów, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest powstawanie klina końcowego w którym być może znajdujemy się właśnie w ostatniej fali wzrostowej. Piszę “być może” ponieważ w klinach nigdy nie jest takie jednoznaczne jak przebiegają fale główne impulsu. Górne ograniczenie klina nakłada się na strefę oporu co jeszcze bardziej zwiększa prawdopodobieństwo wybicia dołem.

dax

Na DAX oscylujemy cały czas na dolnej linii kanału cenowego. Wczorajsza świeca wraz z poprzednią utworzyły formację Zasłony Ciemnej Chmury jednak jej wielkość powinna dawać każdemu odrobinę trochę do myślenia i raczej nie brałbym jej jako “pewnej formacji”. Oczywiście co innego będzie jeśli zostanie ona wyraźnie potwierdzona.

daxfutureintra

Patrząc na wykres intra kontraktów na DAX możemy wskazać na układ Nietoperza, który wywołał już reakcję a od tego czy rynek obecnie zdoła wybić ostatni szczyt czy jednak (co bardziej prawdopodobne) odbije od strefy oporu i zacznie dalej spadać, zależeć będzie czy ta reakcja jest zakończona czy jednak mamy tu do czynienia z układem po którym kontrakty będą tworzyć kolejną falę większej korekty podążającej w kierunku 10250.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentarz giełdowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „Komentarz przed sesją 29.12.2015

 1. kj pisze:

  Gospodarz: “i trudno po układzie i wyglądzie świec zakładać coś innego niż zbliżający się spadek. Kiedy to nastąpi? Tego zwykły inwestor nie jest w stanie przewidzieć.”

  Ja ci powiem kiedy, mozesz spokojny 🙂

  • kj pisze:

   a narazie 16-go ci powiedziałem dokladnie co bedzie grane.

   • adam pisze:

    Zastanów się człowieku trochę i przypomnij sobie od kiedy tak pisałeś co będzie grane, cały czas schodami w DÓŁ na każdym piętrze niżej trąbiłeś, że to już. Gdzieś tam w końcu trafiłeś na coś.
    Strategia CHYBIŁ-TRAFIŁ czasami działa i adekwatnie to jakby nie patrzeć da się na niej czasami zarobić

 2. Adam pisze:

  Czyli czekamy na 1930

 3. bibi pisze:

  a jednak klin końcowy najbardziej nam wpisuje się w krajobraz,dodam że wskażniki są na maxa wykupione…

 4. andy pisze:

  witam, z trzech różnych liczeń wychodzi mi mocna strefa oporu 1916-17,ale też moga dotrzeć do fibo 0,62 , ciekawe co wybiora?

 5. Piotr pisze:

  Czyżby, Seweryn znowu miał rację?

  Seweryn pisze:
  Grudzień 29, 2015 o 11:03 AM

  Poziom docelowy 1900 na indeksie został osiągnięty i wyżej owszem, ale po korekcie.

 6. gibon pisze:

  Darku,lepiej stawiajmy czy ropa spadnie poniżej 33,17 ,ja uważam że Putina wzięli na celownik,więc TAK

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Jest na to bardzo duża szansa ponieważ wydaje się, iż powstaje klin w fali 5 w 3 lub w c i ten klin obecnie tworzy 3 falę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *