Komentarz przed ….

Wczorajsza sesja miała charakter notowań „bez historii”. Indeks WIG 20 co prawda wzrósł o kolejne 0.41% do poziomu 1874 jednak w żaden sposób nie zmieniło to sytuacji na naszym parkiecie. Wielkość obrotów jaka towarzyszy nam od początku tygodnia wskazuje …..

…iż czuć już atmosferę Świąt i trudno jest się spodziewać aby w takiej sytuacji, w dniu dzisiejszym miała nastąpić jakaś przełomowa sesja. Tak na dobrą sprawę to również i na DAX nie zaszły żadne zmiany co powoduje, że dzisiejszy komentarz zamienię na złożenie wszystkim czytelnikom życzeń świątecznych.

Zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, bogatego Gwiazdora i przede wszystkim dobrego wypoczynku i odprężenia w cudownej rodzinnej atmosferze. 

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

15 Replies to “Komentarz przed ….

 1. Na DAX obrona OB i najprawdopodobniej fajny Pin Bar na 1H. Zanosi się na koniec układu korekty pędzącej i dalsza część sesji powinna upływać pod dyktando niedźwiedzi.

 2. Świąt pełnych radości,
  ciepła i niepowtarzalnej
  rodzinnej atmosfery
  a także pomyślności i samych sukcesów
  w Nowym 2016 Roku

  dla Gospodarza i Wszystkich odwiedzających tego bloga
  Rafał

  1. Mnie zastanawia jedno: Pomijam fakt fatalnego oznaczania fal bo wpisujesz sobie kompletnie tak jak ci pasuje, ale ok każdy może – natomiast co ma wynikac nawet z takiego liczenia? Coś z tego dasz rade przewidzieć? Co? Jak?

 3. Witaj KI i wesołych świąt.
  Odpowiem tak,proszę powiedz mi co jest tutaj fatalnego w określeniu fal.
  Jedyna droga do zarobieniu jakiejś kasy według mojego doświadczenia jest liczenie fal wzrostowych a najważniejsze są fale korekty.Ostatni układ jest wręcz książkowy .Można zając pozycję na S stop powyżej fali E.Oczywiście przebicie tego punktu neguje cały układ i zaczynamy liczenie od nowa.Zawsze bierzemy kilka koncepcji pod uwagę.Dodam jeszcze ze rynek zareagował na ten punkt E gdyż powstał górny cień na znacznych obrotach ,potem powolne obsuwanie.Poniedziałek zobaczymy co z tego wyniknie.Dodam jeszcze że trójkąty są ostatnim elementem zakończenia formacji.

 4. jest juz pózno ale bibi nie widzisz ze oznaczyłes 5 do góry a teraz co proponujesz to jak dla mnie równiez ciemna magia to co to jest według ciebie teraz to abcde …???? zaznaczyłe s impuls jako 5 a teraz nic z tego nie kumam ..moze jaśniej to wytłumaczysz???

 5. Witaj LONG
  Zaznaczyłem pełno 5 impuls.Tylko nie wiemy czy to jest fala c w korekcie pędzącej(która zawsze jest 5), czy fala 1 w większym impulsie . Na tą chwilę ja gram pod ten układ,ja odstawiam fale C potem spadki.oczywiście mogę się mylić .To co oznaczyłem to korekta złożona podwójna A,B,C POTEM X zawsze jest dowolna trójka,i trójkąt (w tym przypadku rozwarty).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *