Komentarz przed sesją 22.12.2015

Za nami pierwsza sesja z skróconego tygodnia. Zakończyła się ona „zwycięstwem” byków z wynikiem 0.39%. Zamknięcie, które wypadło na poziomie 1886 w dalszym ciągu znajduje się w ….
… obszarze OB a sama świeca nie najlepiej komponuje się z poprzednimi dwoma. „Nie najlepiej” oczywiście dla byków.

wig20

Dlaczego? Ponieważ śmiało możemy mówić o powstaniu formacji odwracającej trend o nazwie Blok. Czyżby więc jeszcze przed świętami nasz WIG 20 chciał powrócić do dominującego trendu i nie dać nawet tak małego prezentu dla byków?

fw20intra

Patrząc na wykres intra kontraktów możemy jednak zauważyć „światełko na choince”. Brak oznak świecowych informujących o kończącym się trendzie wzrostowym, choć lepiej chyba użyć określenia „brak formacji świecowych” jak i również brak wybicia OB może jeszcze dawać nadzieję na kontynuację tego odbicia. Jednak warto mieć na względzie świecę „markującą cenę” (długi biały korpus) a po niej mała czarna (nie kawa tylko świeca) w jej obrębie czyli Inside Bar. To może być informacja, iż nawet w przypadku wyjścia na nowy szczyt będzie ono tylko ostatnim wyjściem przed większym spadkiem.
Wybicie OB czyli zejście poniżej 1845 da sygnał o powracającej sile podaży.

dax

DAX zachował się wczoraj jak na „niedźwiedzia” przystało i oddał ponownie pola. Początkowy wzrost spowodował, iż na wykresie powstała silna świeca dla kontynuacji spadku. Wiem, że Spadająca Gwiazda czy inaczej Pin Bar to formacja odwracająca a nie kontynuacji ale oglądając setki czy nawet tysiące wykresów wiem też że takie świece w spadku oznaczają w przeważającej ilości przykładów, dalsze spadki.
Jeśli i tym razem będzie tak samo to będziemy mieli kolejne potwierdzenie, że ten rynek znajduje się co najmniej w korekcie, która dąży do poziomu 9800.

daxfutureintra

Wczorajszy spadek na rynku kontraktów na DAX został powstrzymany na strefie wsparcia w rejonie 10480. Mimo odbicia i równoczesnego pokonania pierwszej strefy oporu, patrząc na układ fal, należałoby oczekiwać, że już dzisiaj rynek ten będzie się starał skuteczniej zaatakować ponownie rejony 10480. Wybicie tej strefy powinno zaowocować ruchem do 10400 a nawet do 10280 gdzie znajdują się strefy geometryczne.
W przypadku gdyby jednak wczorajsze odbicie z godzin wieczornych było kontynuowane to dopiero wybicie 10800 mogłoby tak naprawdę oznaczać, że korekta spadkowa już za nami. Wydaje mi się to jednak bardzo mało prawdopodobne.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

7 Replies to “Komentarz przed sesją 22.12.2015

    1. To się okaże bo własnie wybili klina w dół. Cały czas oczywiście jeszcze w ramach OB więc mogą zawrócić i iść tam gdzie piszesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *