Czy inwestować można tylko na giełdzie?

Ostatnimi czasy dostałem sporo maili z prośba o wskazanie innych możliwości inwestowania -zarabiania, niż nasza giełda. Powiem szczerze, że sam mam mocno rozproszone inwestycje i wyznaję zasadę, że znajomość wielu możliwości jest lepsza od kurczowego trzymania się tylko jednej. Ot chociażby nawet i w temacie ……

…. samej giełdy. Jeśli ktoś tylko i wyłącznie inwestuje na “warszawskim parkiecie” to zapewne od dłuższego czasu nie może być zadowolony (chyba że wykonuje piekielnie trudna pracę i znajduje okazje na całym rynku). Jakby nie patrzeć ostatnimi czasy nawet już sam Longterm zniechęcił się chyba do giełdy – do jej głównego parkietu bo zaczął mocno poruszać temat New Connect. Oczywiście nie ma w tym nic złego ale przecież od kilku lat spokojnie można było zarabiać (i to bez większych trudności) na rynkach takich jak USA czy Niemcy. Dzisiaj dostęp do takich inwestycji jest tak samo łatwo dostępny jak Nasza giełda.
No ok. ale to i tak jest “taka sama branża”, a co z innymi? I tu mam właśnie do Was kochani pytanie. Czy tylko interesuje Was giełda czy może inwestujecie w innych branżach? Będę wdzięczny za komentarze i wskazanie innych inwestycji. Nie chodzi tu o to abym sam się dowiedział o czymś ciekawym (choć i to jest dla mnie interesujące) ale zanim sam rozpocznę informowanie o różnych możliwościach inwestycyjnych chciałbym dowiedzieć się czy ten temat jest interesujący. Jeśli pojawią się komentarze ze wskazaniami to będzie to znaczyło, że jest i warto nad tym trochę pochylić głowę.

4 Replies to “Czy inwestować można tylko na giełdzie?

  1. Ja tak robię ale nikogo nie zachęcam bo nawet na tym blogu pojawiały się opinie, ze złoto w długim terminie będzie taniało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *