Analiza weekendowa 23-27.11.2015

Zapraszam do obejrzenia “weekendowej”. Nasz nowa tradycja to podział całej analizy na bloki tematyczne. Zatem teraz nie musisz oglądać całej jeśli coś Cię nie interesuje.

Zaczynamy od indeksów giełdowych:

[youtube]https://youtu.be/7BrLtzeSaVQ[/youtube]

Teraz kolej na TOP 5:

[youtube]https://youtu.be/OPMVd4n-dc8[/youtube]

I na koniec rynek walutowy:

[youtube]https://youtu.be/0_5-ZNCyPY8[/youtube]

40 Replies to “Analiza weekendowa 23-27.11.2015

 1. Znajomy wrócił do Polski po dłuższym pobycie za granica i pyta się co się stało z w 20. Zastanawia mnie jedno skoro podwyżki stóp w usa rynek wycenia niemal ze pewne dlaczego zachodnie indeksy nie spadają tylko rośną dawniej tylko info o podwyżce i zjazd od razu a teraz????

 2. Darku-Ty mówisz,że s jest obarczone dość sporym ryzykiem,zobacz ile zarobili ci co ryzykowali przez 5 miesięcy…bo hossa,bo rynki bazowe,jest ryzyko-jest zabawa

  1. Nie ma tu do rzeczy to co było do tej pory, liczy się tylko to co przed nami i wiem co mówię twierdząc, że otwieranie teraz pozycji S jest obarczone ryzykiem dość ograniczonego potencjału spadkowego.

   1. Darek tego nikt nie wie jakim ryzykiem otwieranie S jest obarczone , dla mnie na pewno dużo mniejszym niż branie L w bessie , Darek nie wierzysz w swoje 1400 po wybiciu trójkąta ?

    pisałem że od 2550 cały czas już jest za późno na S i dalej się to potwierdza a rynek coraz niżej , będzie panika i duży obrót będzie jakiś chwilowy dołek ale na razie nic takiego nie ma

    dla mnie w trendzie spadkowym to tylko w grę wchodzi S na każdym oporze , i na razie rynek idealnie to respektuje ,

    co do walut , Darek ja nie pisałem żeby już w tej chwili brać eur/usd , ale skoro mamy 8 miesięczną konsolidację to albo brać L na dole konsoli albo S po wybiciu konsoli bo wtedy zakres spadku jest ogromny 12 figur to zasięg konsoli , ja się sugeruję tym że poprzedni dołek na 0,80 jak był to potem była 8 miesięczna konsola i trend się zmienił , ale nie twierdzę ,że to tak będzie

    Darek na S&P to chyba tylko ty tak rysujesz fale , dla mnie równie prawdobne na DAX i S&P jest to ze od szczytu mieliśmy 3 fale w dół , teraz mamy na razie tylko 3 fale w górę i może być jeszcze 5 fal w dół jako korekta 3-3-5 ale wiadomo co gdzie musi wybić

    na pewno będzie ciekawie i emocji nie zabraknie ,

    1. Nie wiem z czym masz znowu problem. Powiedziałem bardzo wyraźnie, że branie S jest obarczone w tym momencie ryzykiem wykończenia impulsu a na L nie ma żadnych sygnałów. O Twoim wpisie na temat fal na DAX i S&P to już w ogóle nie mam pojęcia o co kaman. Jedyne oznaczenie na S&P pokazuje wyraźnie że w dół poszło abc i w czym niby tkwi ta moja indywidualność. O walutach nawet nie będę wspominał.

     1. chodzi mi tylko o to że na S&P tam gdzie wszyscy mają falę 1 w górę ty masz 4 niebieskie ,

      a co do walut zdania nie zmieniam , nie wezmę eur/usd przy wsparciu na ostatnim dołku konsoli 1,045-1,17 , to już wolę poczekać na wybicie i retest ostatniego dołka bo wtedy spadać powinno jeszcze długo

     2. Nie wiem jak mają wszyscy bo nie “biegam” po blogach i innych stronach (to robi tylko zamęt w głowie) ale wiem że ten wzrost jest wyraźną 3-ką i nie mam potrzeby zakładać, że 1 składa się z 3 fal. Natomiast z trzech fal składa się korekta i to jest dla mnie podstawą. Do tego dochodzi kwestia DAX który wybił minimum po tym wzroście co jeszcze bardziej utwierdza mnie że na drugim dołku był koniec impulsu w fali “c”. Na S&P jest wyższy dołek ale 3 była znacznie więcej wydłużona. Dlatego tak to oznaczyłem a nie inaczej.

 3. Jedna sprawa to taka, że na GPW jest bryndza i mamy potężny długoterminowy sygnał sprzedaży, jakim było wyłamanie poniżej 2000, czyli dolnego ograniczenia boczniaka dość długiego (co to miał być akumulacją… a jak się skończy/ło to szkoda gadać :)) i tutaj raczej dyskusji nie ma. Druga sprawa to jednak to, że np. w Parkiecie widze artykuł dzisiaj w stylu – pora obwiescic besse i takie tam… co już nakazywałoby ostrożność na S.

 4. Takie otwieranie S poniżej 2000 skończy się zamykaniem S powyżej 2000, zresztą mieliśmy już jedną próbkę tego . Kolejne wyjście ponad 2000 może być bardziej bolesne dla niedźwiedzi.

  1. gdybys znal chpociaz podstawy to bys wiedział że dla pozycji po 2000 STOP jest na 2068 pkt , no ale ty nie ustawiasz STOPów tylko sobie z ręki wpisujesz jak chcesz i kiedy chcesz i potem takie bzdury wypisujesz

 5. Z mojego doświadczenia wiem,największym ryzykiem na rynku jest czytanie kolejności fal,jest to najtrudniejsza technika,można łatwo jej się podporządkować…musi być odpowiednie zarządzanie kapitałem.Osobiście zgadzam się z Darkiem,potencjał spadkowy jest na wyczerpaniu,jeszcze można ugrać parę punktów na spadek,lecz trzeba być czujnym z krótkim stopem.

 6. Qba Ty mówisz o S od 2500 to pewnie jesteś już zarobiony, że aż miło, a jeśli nie jesteś to daj spokój z tym gadaniem.

  1. w zeszłym tygodniu kontrakt na WIG 20 dał zarobić 43 % S-kwiczom

   a 2 pkt na L złapał słynny już SEWERYN , gdzie prowizja jest 1 pkt

   Seweryn nie ważne kto kiedy wsiada w trendzie spadkowym , ważne że wsiada w S na oporach , ty jeszcze długo tego nie pojmiesz , , że w bessie nie gra się L tylko S na oporach , ale jak już ty napiszesz że bierzesz S to wtedy koniec bessy , na razie na kontraktach wygasających w grudniu zyski ma NIEDŹWIEDŹ

   1. Na S grałem od 2550, teraz pogrywam lekko L. Natomiast Ty gadasz o S od 2550 a teraz dopiero zaczynasz je otwierać i to powinno dać do myślenia wszystkim niedźwiedziom.

    1. dopóki trend trwa to gra się S na oporach , i nie ważne ile spadło , bo może spaść 600 a może spaść 1600 , ale ty dalej tego nie rozumiesz , tak samo jak może rosnąc i rosnąć pokazały ostatnie 7 lat w USA i na Daxie pod drukowanie

  1. Jeśli chodzi o geometrię i harmoniczne to oczywiście na wykresie DJ z 2008 nie ma harmonicznej a tylko układ geometryczny (61.8%) , w 2015 możemy mówić o Nietoperzu. Ta różnica jest znacząca również w kwestii dalszych losów indeksu. Swoją drogą ciekawe i dobre porównanie tylko tego rodzaju porównań jest wiele ale nie jest już tak wiele samospełniających się przewidywań. Oczywiście cały czas możliwym jest scenariusz w którym indeks DJ (nie tylko) jest w korekcie po pierwszej fali spadkowej ale jeśli tak sie będzie realizować to moim zdaniem różnica będzie ogromna czyli że bessa nie potrwa tak jak wówczas dwa lata tylko znacznie znacznie dłużej. Oczywiście mam tu na myśli rynek amerykański bo na nasz wcale nie musi się to tak przełożyć, ba nawet powiedziałbym, że prawie na pewno się tak nie przełoży.

 7. Siedemnasty miesiąc deflacji
  STANDARD

  Inflacja w listopadzie wyniosła -0,5% r/r wobec -0,7% r/r zanotowanych w październiku. Konsensus prognoz wynosił -0,4%.

  Sygnalny odczyt inflacji za listopad wskazuje na jedynie powolne wychodzenie z deflacji. Oczywiście nie znamy składowych inflacji, jednak wskazywalibyśmy na lekkie wzrosty cen żywności i stabilizację inflacji bazowej na poziomie 0,2-0,3% r/r. Momentum inflacji jest ciągle bardzo niskie i zbliżone do zera. Trendy na paliwach, żywności, czy wreszcie brak presji popytowej sugerują, że wychodzenie z deflacji będzie dłuższe niż wcześniej oczekiwano, a w 2016 roku inflacja będzie wciąż bardzo bliska zera.

  dlatego macie BESSE , BELKA nas chłodzi jak poprzednio Balcerowicz , USA ma inflacje 2 % a STOP ZERO % , my mamy najwyższe realne stopy w historii i to już od 17 miesięcy i dalej idioci nie obniżają stóp do zera , wiadomo o czyj interes dbają bo na pewno nie o interes zwykłego kowalskiego

 8. Andrzejkowa wróżba KJ:

  Dolarowy:
  1) koniec roku: ok. 500pkt (a wiec stagnacja do konca roku / lekka poprawa)
  2) 31 marzec: ok. 615 pkt (pierwszy kwartał bedzie mocnym zrywem w góre)
  3) kwiecień/maj: szczyty i maxy w okolicy 675pkt
  4) 30 czerwiec: 600 pkt (pinbar kwartalny)
  5) 30 września: ok. 550pkt
  6) koniec roku ok 400 pkt (fatalny ostatni kwartał)

  Dolar w tym czasie w przedziale 3,70-4,15, wiec Wig20 ocencie sobie sami, żebym ja nie musial robic całosci. Prosze mi wklejac tę analize andrzejkową przez cały kolejny rok 🙂

   1. No tak, a każdy opór to S . Poza tym jaki masz trend od kwietnia na Daxie . Myślę, że korekta wzrostowa dobiega tam końca i czeka nas mega spadek, praktycznie wodospad.

    1. Fajnie byłoby jakbyś określił interwał Twojego trendu spadkowego bo nawet w przypadku tygodniowych danych trudno jest mówić o trendzie spadkowym skoro obecny wzrost już dawno wszedł w obszar pierwszej fali spadkowej. O dziennych i niższych interwałach nawet nie wspomnę a już tym bardziej o dłuższych np. miesięcznych.

     1. Darek przecież piszę że od kwietnia kiedy ustanowiono szczyt więc wiadomo o jaki interwał chodzi.
      To, że obecny wzrost wszedł w obszar pierwszej fali nie oznacza, że szczyt zostanie wybity , nie wiem skąd w ogóle takie założenie, nie oznacza to również że spadek od kwietnia jest korektą przed wybiciem szczytów , a nawet jeśli założymy że jest korektą to nie musi oznaczać że korekta dobiegła już końca. Prawdopodobnie korekta wzrostowa Dax od września dobiega lub dobiegła końca na wszystkich interwałach.

     2. Powiem szczerze, że coraz bardziej mnie zadziwiasz. Jeśli po wyraźnej trójce w dół która spełniła niemal idealnie warunki korekty w trendzie wzrostowym jaki trwa od kilku lat Ty zakładasz, że to jest początek bessy to naprawdę zastanawiam się jakim sposobem możesz zarabiać na giełdzie. Mógłbym jeszcze zgodzić się z założeniem że bedzie większa korekta np. 3-3-3 albo 3-3-5 ale twierdzenie, ze to bessa i teraz będzie wodospad to naprawdę przesada albo brak jakiejkolwiek odpowiedzialności za swoje słowa. Takie założenie nawet gdyby się miało spełnić jest formą życzeniową albo wróżbą.

   1. no własnie nie wiadomo o jaką 4 falę mu chodzi ale pisze coś o 3 tygodniach do wygasania to raczej nie całego spadku tylko pewnie ostatniego impulsu w dół ,

 9. Qba zalezy jaki interwal zerkasz.to wyzej nie pojdzie,prawo giełdowe nie pozwoli czyli zasiegi z dziennego,mowa o daxie i kolega dobrze pisze poziomy 11415-20,moze ale to moze pod 11480 i cofka min 200-250pk

  1. ja tam nie mam takiej wiedzy jak WY ale w trendzie wzrostowym mnie interesują tylko wsparcia a dopóki 11 150-250 pkt trzyma to spadkami głowy sobie nie zawracam , i jak mówiłem w trendzie wzrostowym L na wsparciu a na pewno nie będę ŁAPAŁ S nie wiadomo gdzie i po co i dlaczego ,

  2. ja duzo wczśniej pokazałem że na DAX opór cenowy to dopiero 11700-800 tam Dax powinien iść , na dzien dzisiejszy krótka na DAX dla mnie nie istnieje

 10. Jesli tak to zalecam abys sobie sprwdzil rynki zasiegi zewnetrzne dzienne czy to w gore czy dol,indexy,forex co tam tylko dusza zapragnie;-))wszytko mozna wychłodzic ,przeczekac ,wskazniki itd,zasiegow nigdy nie oszukasz,jedyna rzecz jaka tak naprawde rynki przestrzegaja.zalecam zrobienie testow np w “monter carlo” programie

 11. Takich “ewentualnych” luk od maja trochę już było,kto ma ikrę-wykorzysta,ale raczej luki nie będzie,bo siłacz mocno trzyma.A interwał? Do czwartku raczej trend się nie zmieni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *