Komentarz przed sesją 27.11.2015

Wczorajsza sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się wzrostem indeksu WIG 20 o 1.06%. To spowodowało, iż o 17:00 na „tablicy wyników” pojawiła się wartość tego indeksu na poziomie 1964. Przy nieczynnych rynkach w USA trudno jest nie podchodzić do wyników sesji z małym dystansem ale w końcu wynik sesji ….

… nie przyniósł nam jakieś rewolucyjnej zmiany na wykresie więc wszystko jest jakby w normie.

wig20

Można „na siłę” uznać, że w bliskiej odległości od geometrii powstała formacja (kolejna) Gwiazdy Porannej. „Na siłę” bo wybicie połowy czarnego korpusu można liczyć tylko w dziesiątych części punktu. Taki układ, tak jak już wspomniałem, nic nie zmienia w sytuacji technicznej i dalej trudno rozpatrywać ewentualne transakcje na L w tym przedziale czasowym. Czekamy zatem na potwierdzenie „formacji” a następnie wybicie poziomu 2034 bez tego można tylko szukać kolejnych okazji na S.

fw20intra

Również wykres intra nie wskazuje teraz na nic innego jak tylko na to, że odbicie ma tę chwilę znamiona korekty i choć naruszona została pierwsza strefa oporu to tą o wiele istotniejsza jest kolejna na poziomie ok. 1990. Oczywiście mieliśmy układ do grania na L w postaci Nietoperza ale po pierwsze, byłoby to łapanie spadającego noża a po drugie tak naprawdę potwierdzeniem możliwości wystąpienia tej formacji otrzymaliśmy na otwarciu wczorajszych notowań po luce cenowej czyli po wykonaniu już znacznego jak na obecną sytuacje , ruchu.

dax

 Możemy tylko pozazdrościć naszym zachodnim sąsiadom, że ich indeks DAX maszeruje w górę i nie patrzy się na nic. Kolejna biła świeca która dotarła „do” i lekko naruszyła ważną strefę oporu. Rynek DAX znalazł się na 61.8% zniesienia całego spadku a sam fakt wybicia tego poziomu w cenach zamknięcia daje przyzwolenie na kontynuację i dalszy marsz w stronę maksimów tego indeksu. Tu dla nas najistotniejszym jest wsparcie w postaci strefy położonej w okolicach 10600 choć zejście teraz poniżej poziomu 11000 byłoby już dość wyraźnym sygnałem ostrzegawczym.

daxfutureintra

Na wykresie intra można byłoby już wyznaczyć pełen impuls dochodzący do geometrii zewnętrznej 161.8 poprzedzającej korekty, będącej zarazem największą korektą z dotychczasowych w całym ruchu wzrostowym. Zatem w tym wymiarze czasowym zejście poniżej 11150 byłoby wskazaniem zakończenia tego impulsu i wejścia w korektę.
Oczywiście trudno jest tu myśleć obecnie o jakiś pozycjach S no może tylko czysto spekulacyjna po wczorajszym dojściu do geometrii i powstaniu formacji świecowej, jednak chyba i to nie jest niczym innym jak próba hazardu na rynku giełdowym.
Moim zdaniem bardzo istotnym będzie ewentualny sposób jakiegokolwiek ruchu w górę. Mam tu na myśli to czy impuls zostanie zakończony czy może jednak dopiero się „rozkręca” tworząc na wykresie dziennym 3 falę wzrostową. Pytanie, czy jeszcze taki ruch będzie miał miejsce czy jednak wczoraj rozpoczęła się już korekta tego impulsu.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

41 Replies to “Komentarz przed sesją 27.11.2015

 1. Darek patrząc na świece na H4 na wczorajszym szczycie na kontrakcie na Daxa to chyba jednak skonczyliśmy 5 tke i czas na korekte , ale eur/usd nam powie wszystko

  1. Jest to jak najbardziej możliwe, pisałem o tym ale zwróciłbym uwagę na fakt wielkości tej świecy. Tego mikrona trudno jest zauważyć na wykresie (to tak oczywiście w przenośni).

   1. u mnie ta świeca na CFD jest ogromna 100 pkt , poza tym OB ostatnich korekt wybity , zejdziemy pewnie do 11150 i tam zobaczymy jak daleko BYK podciągnie ,

    coś się zaczyna dziać bo CHINY dzisiaj -5,5 %

 2. Za nami dość negatywna sesja na giełdach azjatyckich. Indeksy traciły w wyniku pogorszenia nastrojów na chińskim parkiecie, co było wywołane październikowym spadkiem zysków sektora przemysłowego o 4.6% w skali roku. Shanghai Composite traci obecnie -5.5%. Spowodowało to, że indeks wybił się dołem z konsolidacji trwającej znaczną część listopada. Słabnie również Hang Seng. Spadki w skali -1.91% sprowadziły indeks w okolice minimum z ostatnich niemal dwóch miesięcy.

  1. „Spowodowało to, że indeks wybił się dołem z konsolidacji trwającej znaczną część listopada.” – i tym samym zbliżył się do dolnego ograniczenia kanału wzrostowego trwającego na tym rynku od sierpnia, co po tak dużej „panicznej” świecy może wskazywać na zbliżające się dobre miejsce na zajmowanie pozycji L. 🙂

 3. Darek patrze na wykres tego DAXa i nie mogę za bardzo falowo tego poskładac , bo na CFD dołek poprzedni został wybity na 9280 i teraz patrząc na fale od dołka cholera wie w której jesteśmy bo nic nie pasuje wielkościami

  chyba że dopiero jesteśmy w 3 fali od 9200 i jeszcze dużo wzrostu przed nami , znaczy 3 fala zaczęłaby sie od tego 10500 ,

  w USA też nie wiadomo czy do góry poszło 1,2,3 czy ABC w górę , bo przy szczytach rynek się znów zesrał , najbardziej czytelny nasz WIG 20

 4. Na Daxie otwarcie poniżej mojego wczorajszego SL więc można zamknąć z ręki lub postawić nowy SL . Ja wybieram nowy SL, rynek złapał lokalne wsparcie więc nowy SL 10pkt niżej wczorajszego 11275

  1. co ty bredzisz , jak można mieć STOP a i sobie go przesuwać z ręki jak dawno jest wybity , bo niby jak ty na DAXie grasz na sucho ?

   na CFD dawno cię wywalili na stopie i kitu nie wciskaj

   1. Qba Ty w ogóle nie rozumiesz giełdy.
    Na noc stopa się zdejmuje . Jeśli nie zdejmiesz to zgadzasz się na każdą cenę otwarcia, a to już jest przesada bo przecież rynek może się otworzyć na wsparciu przy którym nie masz zamiaru zamykać pozycji, a potem może odbić jak to miało miejsce dzisiaj. Rano ponawiasz stopa w tym samym miejscu jeśli to możliwe lub patrzysz co robi rynek i ustawiasz w innym miejscu. Zostawanie ze stopem na noc to panikowanie i nigdy tego nie rób, no chyba że masz mały depozyt to pewnie tam nawet nie możesz zostawić pozycji na noc.

     1. Chłopaki prawda jest taka, że jak ktoś na platformie nie ma notowań całodobowych DAX to raczej nie powinien zostawiać na noc, no chyba że sowicie jest już zarobiony. Tu muszę przyznać rację Qbie , SL na przerwę nocną nie ma żadnego znaczenia bo zaraz po otwarciu rano realizowany jest tak jak się otworzą a zostawianie bez SL to po prostu hazard, zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

 5. Dziś można dodać tylko jedno: „…a słowo ciałem się stało…” : oczekiwany poziom FW 1930/23 został zaliczony ( na razie górny zakres ) … docelowo okolice 1885/4 – dziś lub w poniedziałek do zaliczenia … ? a potem : https://www.youtube.com/watch?v=HWv72L4wgCc 😉

  AMEN

  Gra jest prosta – trend mamy spadkowy na na podbitkach/oporach dokładamy pozycje krótkie a granie na długo mija się z celem bo nigdy nie wiadomo z jakiego poziomu pójdzie dana falka wzrostowa ( intra korekta ) – wiemy natomiast gdzie są opory. Póki co każde są skrzętnie przez rynek respektowane.

  E/D konsekwentnie zmierza w dół … surówki za nim a PLN im wtóruje – na całym koszyku. Stabilnie rosnącym rynkiem ( w ciągłej hossie ) jest jedynie rynek długu … i jeszcze tak „chwilę” pozostanie.

  Ciepło pozdrawiam wszystkie „gorące głowy” i życzę samych sukcesów na rynku w PL … sądzę jednak że będzie o to trudno. Spoglądając na rynki zachodnie również uważam że czas na jakiś „mały” kraszek.

  Tyle ode mnie w kwestii komentarzy i pozdrawiam całe forum. Udanego Mikołaja , Gwiazdora i Szczęśliwego Nowego Roku 2016.

   1. a to w trendzie spadkowym wiesz gdzie są wsparcia , ciekawa teoria skoro trend spadkowy charakteryzuje się NOWYMI DOŁKAMI zawsze , to gdzie ty masz te wsparcia ?

 6. na eur/usd ubijanie dna fali 3,nawet taki klin zniżkujący się robi na H1 , ja czekam na panikę po EBC i wtedy biorę L jak wywalą mega czerwoną świece , problem w tym że teraz czytam że wszyscy chcą tak zrobić , tak czy siak przy takich wskaźnikach wykupienia i dywergencji krótkiej tutaj nie wezmę ,

 7. qba pisze:
  Listopad 26, 2015 o 6:51 pm
  http://www.bankfotek.pl/view/1954079

  a to wykres dla tego co walczy S na funcie , u nas pewnie spadki się skończa jak chłopaki z Londynu osiągną górną bandę .
  ODP.
  I jak ty masz zarabiać skoro narysowales dwie kreski z czego dolną przeniosłes do góry i wierzysz, że masz szklaną kulę .poziom górnej bandy jest do osiągnięcia ale do tego potrzebny jest pozadny kryzys ,a nie korekta na giełdzie czy też podwyżki stóp które już są w cenach .

  1. no popatrz , ty masz 3 S-ki i na każdej wtopa a tutaj takie 2 głupie kreski które takim cwaniakom jak ty wklejałem parę miesięcy temu i też tak mówili , ale walcz twardo dalej , nie poddawaj się , trzymaj się swojego planu i go realizuj , uśredniaj S to najlepsza metoda gry na forexi e

  2. a to w Polsce mają być podwyżki stóp % i to jest w cenie , dobre kawały dzisiaj sadzisz , mnie się wydawało że PiS jasno mówi o cięciu stop w Polsce , no ale ty wiesz lepiej nawet jak się pisze poŻądny

   1. Po mimo ,że w moim komentarzu brak jest przejrzystości to dziwie się jak mogles nawet przypuszczać ,że pisze o podwyszkach stóp w Polsce .

  1. Jeśli masz na myśli układ na spadki to raczej nie możemy tu mówić o tej formacji bo szczyty/ dołki układu muszą być w bliskiej odległości. Tu jest „przepaść”

  1. Seweryn pisze:
   Listopad 27, 2015 o 1:22 pm
   Qba Ty w ogóle nie rozumiesz giełdy.
   Na noc stopa się zdejmuje . Jeśli nie zdejmiesz to zgadzasz się na każdą cenę otwarcia, a to już jest przesada bo przecież rynek może się otworzyć na wsparciu przy którym nie masz zamiaru zamykać pozycji, a potem może odbić jak to miało miejsce dzisiaj. Rano ponawiasz stopa w tym samym miejscu jeśli to możliwe lub patrzysz co robi rynek i ustawiasz w innym miejscu. Zostawanie ze stopem na noc to panikowanie i nigdy tego nie rób, no chyba że masz mały depozyt to pewnie tam nawet nie możesz zostawić pozycji na noc.
   Odpowiedz

   SPADŁEM Z KRZESŁA , na noc zdejmuje stopa bo jak rynek wywali w dół ze 300 pkt to rano sobie go ponowi i to jest OK bo przecież może zawrócić ale równie dobrze może zjechać kolejne 300 , normalnie mamy tutaj Geniusza giełdy

   1. Qba jak Ci wywali 300pkt w dół to też możesz zamknąć od ręki, no chyba że będziesz w takim szoku , że nie będziesz w stanie ruszyć ręką to wtedy faktycznie SL z poprzedniego dnia zrobi to za Ciebie.

  1. Potwierdzenie kończącego się potencjału na S , to samo było na kontraktach. Można powiedzieć z coraz większym prawdopodobieństwem, iż zarówno na dziennym jak i na 1H mamy albo zakończoną 5- tą w ostatnim impulsie wyższego rzędu albo zostało dosłownie kilka czy kilkanaście pkt. aby była zakończona. Dokładniej jutro w komentarzu przed sesją jednak należy pamiętać, że mówimy tu o ostatnim impulsie na dziennych i w tej perspektywie czasowej nic jeszcze się nie zmieniło cenowo. Jednak obrót mówi wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *