W trakcie sesji 03.11.2015

W weekendowej wskazywałem na możliwość ruchu EURUSD w kierunku ostatniego dołka w reakcji na geometrię i strefę oporu. Od tego czasu widać wyraźnie, że rynek tej pary nie bardzo ma ochotę na mocne spadanie. Spójrzmy zatem jak to teraz wygląda i czy można coś poszukać na transakcję.

EURUSDH4

Z perspektywy interwału 4H mamy wyraźny impuls w dół. To czy obecnie jesteśmy już w korekcie tego impulsu czy może jednak mamy do czynienia z korektą nieregularną, nie ma najmniejszego znaczenia bo po prostu tego nie wiemy.
Jednak widać wyraźnie, że odbicie wzrostowe które doszło do wspominanej na wstępie strefy oporu, wybiło overbalance i w świetle dużej niechęci do mocniejszego spadku można pokusić się o poszukanie miejsca do zajęcia pozycji L na teoretyczną falę c/3.

EURUSDH1

Do tego skorzystamy z wykresu intra 1H. Na tę chwilę cena zeszłą do strefy wsparcia na ok. 1.0990, która wyraźnie stara się powstrzymać dalsze spadki. Jednak miejscem, które mnie interesuje to poziom niższy od obecnego a dokładniej okolice – strefa 1.0960 – 1.0970.
Tam bowiem nakłada się wiele geometrii i to w tych najciekawszych wartościach. Mianowicie jest to poziom 61.8% zniesienia całego wzrostu (XA) , jest to również 127.2 zniesienia zewnętrznego dużej korekty po pierwszym ruchu spadkowym czyli oznaczonego BC, jest to również równość fal z pierwszym ruchem spadkowym czyli z AB. Również w mniejszym wydaniu mamy tam ciekawe geometrie , mniejszym czyli samego układu oznaczonego na wykresie czerwonymi abc.

2 Replies to “W trakcie sesji 03.11.2015

  1. Na edku 15M strefa została wybita. Jeśli cała godzina tak się zakończy to można odpuścić sobie trejd z tych poziomów. Kolejne ciekawe miejsce to dopiero ok. 1.0920 z podobnym zagęszczeniem geometrii i strefy cenowej a dodatkowo Nietoperz.

  2. Zamknięcie 1H wypadło w strefie nad 61.8 zatem miejsce nie jest jeszcze spalone, teraz na mniejszym (dużo mniejszym interwale) trzeba zobaczyć czy powstanie układ odwrócenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *