Komentarz przed sesją 27.10.2015

Już niedługo krach finansowy - wykorzystaj okazję

Pierwsza sesja w nowej rzeczywistości powyborczej, która rozpoczęła się od niższego otwarcia, przyniosła nam w efekcie końcowym wzrost indeksu WIG20 o 0.16%. Zamknięcie, które wypadło na poziomie 2111 nic tak naprawdę nie zmieniło w układzie sił ale …..

… jednocześnie wskazało nam, że strefa wsparcia na 2110 jest dalej w grze i co ważniejsze, w dalszym ciągu możemy spodziewać się co najmniej próby ataku na nowe szczyty.

wig20

Można mieć obawy co do górnego cienia wczorajszej świecy jednak najistotniejszym jest fakt obrony strefy wsparcia.
Gdyby jednak rynek złamał tą barierę to kolejne wsparcia oznaczone na wykresie wskażą nam na jakim etapie się znajdujemy.

fw20intra

Wykres intra 1H kontraktów terminowych wskazuje nam na duże prawdopodobieństwo dzisiejszego ruchu w górę. Wszystko to za sprawą układu jaki powstał przez wczorajsze niższe otwarcie. Elementem o szczególnym znaczeniu, na podstawie którego wyciągam taki wniosek jest układ tzw. Korony z wyraźnymi dolnymi cieniami świec tworzących „prawe ramie układu”.
Realizacja tego układu powinna zaowocować ruchem w górę gdzie poziom ok. 2145 będzie tym, który „z dużą siłą powinien przyciągać cenę”. Z geometrii wynika, że ta strefa oporu jako najbardziej prawdopodobna mogłaby przeszkodzić bykom w osiągnięciu nowego szczytu i wywołać kontrę niedźwiedzi a tym samym dać możliwość tworzenia kolejnej fali spadkowej w ramach korekty całego odbicia od dołka z 29.09.

dax

Po dwóch dniach mocnych wzrostów, indeks DAX zwolnił tworząc świecę niezdecydowania czyli szpulkę. Już pojawiły się głosy, że jest to dobre miejsce na odwrót i powrót do spadków. Osobiście jednak uważam, że zbyt odważne są takie stwierdzenia. Zatrzymaliśmy się tam co prawda na poziomie zniesienia 61.8% jednak pamiętajmy, że po drodze pękła bardzo ważna strefa oporu (teraz już wsparcia) na poziomie dołka z 7.07. To moim zdaniem preferuje scenariusz w którym obecny układ należałoby traktować jako impuls w fali mogącej nawet zdobyć nowe szczyty indeksu co przekładałoby się teoretycznie na wzrosty niemalże bez korekt.

daxfutureintra

Wykres intra kontraktów na DAX wskazuje, że wejście w fazę konsolidacji spowodowane jest dojściem do kolejnego oporu. Jednak pamiętając o tym jaki mamy trend w tym interwale, należy zakładać wybicie tego oporu a każde cofnięcie w obszarze do ok. 10700 raczej uznawać za dobrą okazję do poszukania L.

Już niedługo krach finansowy - wykorzystaj okazję

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

One Reply to “Komentarz przed sesją 27.10.2015”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *