Komentarz przed sesją 21.10.2015

Wczorajsza sesja przyniosła nam niewielki wzrost wartości indeksu WIG20 o 0.27%. Tym samym zakończenie dnia wypadło na poziomie 2117. Choć w samym układzie technicznym indeksu nie zaszły wielkie zmiany to jednak ……

….. otrzymaliśmy informację o ważności poziomu 2110 będącego wsparciem.

wig20

Ponowne odbicie od tej strefy i wyrysowanie białej świecy to moim zdaniem mocny argument za tym, iż byki nie mają na tę chwile zamiaru oddawać pola i duża szansa na kolejny nowy szczyt w ruchu wzrostowym.

fw20intra

Wykres intra 1H kontraktów pokazuje nam, że na obecną chwilę spadek jaki wywołany został w końcówce ubiegłego tygodnia jest tylko korektą, która nie wybiła overbalance i która balansuje na strefie wsparcia. Jeśli jednak spadnie z niego to ok. 10-15 pkt niżej mamy kolejną strefę pokrywającą się z wspomnianym overbalance.
Jeśli doszłoby do wybicia i tej kolejnej strefy wsparcia to oczywiście w tym interwale będzie obowiązywać S z mocnym pilnowaniem rejonów od poziomu 61.8 zniesienia wzrostu.

dax

Jeśli chodzi o DAX to dalej nie mamy żadnych konkretnych wskazań a dopóki nie zostanie wybity poziom 9890 dopóty odbicie trwa.

daxfutureintra

Wykres intra kontraktów ugrzęzł między dwoma strefami tj. 10050- 10200 i skuteczne wybicie któregoś z ograniczeń będzie wskazówką na kolejne godziny. Jeśli zakładać, że łatwiej jest kontynuować trend to takie wybicie powinno nastąpić w górę ale czy tak będzie?

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

28 Replies to “Komentarz przed sesją 21.10.2015

  1. Brawooo w końcu ktoś sie zbliżył do prawidłowego liczenia fal! Uff. Zobacz Darek tak to sie liczy. [Uwaga: nie dotyczy cyferek.] Tam gdzie dałes cyferke 2 koło b ja juz wskazywalem taki scenariusz czyli dawno demu. Jednak 2-3 sesje temu juz trzeba było skorygować to, bo cyferki źle oznaczasz i dlatego w formie motyla to nie pojdzie, lecz w jakiejs innej. ale liczenie powinno byc wlasnie takie ,jesli chodzi o litery!

   1. To cieszę się że idę dobrym tropem 🙂 . Jeszcze myślę że to niebieskie AB mogło by być duże 1 i 2 …
    Zgadza się już dość dawno pisałeś o fw20, że nie wspomnie o zagraniu na Sp500.

    1. dobrym tropem nie idziesz ponieważ po fali A powinna być korekta B ale 3 falowa a masz 5 falową , zaglądaj na BLOG Jacka Borawskiego to się techniki rysowania nauczysz , to jest super technik

     1. Tylko dlaczego przed ostatnim impulsem spadkowym ma również impuls wzrostowy? A może wszystko oznacza 1,2,3,4,5?

 1. Czytam te Wasze komentarze i mnie śmiech ogarnia. Wróżycie z fusów, zaklinacie rynek żeby robił to co narysowaliście, a gra polega na reagowaniu, na to co rynek wyrysował, a nie gdybaniu.
  Pozdr.

 2. Dariusz Bartłomiejczak pisze:
  Październik 21, 2015 o 2:28 pm
  Tylko dlaczego przed ostatnim impulsem spadkowym ma również impuls wzrostowy? A może wszystko oznacza 1,2,3,4,5?

  Darek najprostsza zasada gry na korektę prostą , po 5 tce w górę lub dół musi być korekta 3 falowa to podstawa i wtedy gramy już na kolejna 5 tkę , jak tego nie ma to pisze że nie rozumie i pieniędzy na to nie stawia i tyle , ja jak czegoś nie kumam to robię tak samo , w końcu rynek nie zawsze chce odkryć karty co planuje , a jak czytelnie pokaże wtedy można w miarę bezpiecznie zagrać , no chyba że ktoś gra na coś innego

 3. S&P już chyba nie ma siły dalej ale Dax jeszcze wyskoczył , coś znów ględzą że ECB im zacznie drukować QE2 , quźwa z tymi bankami centralnymi to można kota dostać , jutro pewnie będzie zabawa na eur/usd po ECb

   1. żeby nie było za łatwo oczywiście to mamy fixung i spajki. Jutro pierwsza 4h zdecydują, musi być w miare duża biała świeca na dolarowym, zeby jednak nie grali kanału tylko skonczyli na strachu mocnym wybiciu z klina.

    1. Nie rozumiem tylko dlaczego się tak podniecasz tym dolarowym? Na zwykłym też widać wyraźnie że zależy dużo od jutrzejszego początku a że jutro mamy ECB to znaczy że do południa nic najprawdopodobniej się nie stanie.

     1. Dlatego ze dolarowy zatrzymal sie narazie na 70% zniesienia wzrostu 2009-2011. Jesli nie dojdzie do 76% to daje szanse na to ze rozlegla źle wygladajaca fala od 2011 jest tylko korektą w całym cyklu. Jesli bedzie 76% to zrobi sie z obecnej fali wielka trójka, co da prawie pwnosc ze bedzie test dolka z 2009 co moze oznaczac droge do bankructwa polski. Wig20 narazie niczeo nie pokazał, bo jest we w miare bezpiecznym miejscu. Dlatego to jest takie ważne. A co do jutra to wlasnie pierwszych kilka 15minutowek pokaze bardzo wazną rzecz: czy lecimy kanałem, czy zawracamy do klina.

 4. A tak ogólnie polecma kazdemu zobaczyc dolarowy od roku 2007 czyli czas platformy. Czy ktos widzi hosanne zagrozoną krachem? Blef z tymi wynikami wyborów totalny. po to sie Pis i Po podsuwa do debaty, ze są to partie kontrolowane. Zadnego wzrostu nie ma na dolarowym przez 10 lat dzieki platformie wiec nie ma co sie bac wyborów.

  1. Kj mam prośbę, pisz trochę wolniej bo robisz tyle literówek, że czytać trzeba kilka razy dłużej aby zrozumieć o co Ci chodzi a piszesz ciekawie więc szkoda to ignorować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *