Komentarz… ani przed ani po….

Nie ma sensu pisać komentarza bo wszystko najprawdopodobniej rozstrzygnie się jutro po ECB a już na pewno nabierze wartości. Ja tylko zwrócę uwagę, że dalej na kontraktach overbalance jest w grze i jeśli rano nie będzie jakieś mocniejszej zwałki to nowe szczyty jak najbardziej możliwe.
Jednak mam do Was pytanie! Jak się czujecie kiedy wychodzi na jaw, że program PO jest zdominowany przez tezy wysunięte z Banku Światowego, który jakiś czas temu zaproponował aby stworzyć jednorodny kontrakt pracowniczy (czytaj umowę o pracę inaczej to co zaproponowało PO)? Czy My Polacy musimy zawsze być sługusami Europy, Świata, USA, banksterów itp?

83 Replies to “Komentarz… ani przed ani po….

 1. Darek zgadzam się z Tobą dlatego zagłosuję na partie RAZEM , nie dlatego żebym lubił lewice ale reszta to po prostu totalne dno albo lobbyści korporacji i banksterów , idę na partię BUNtu a niestety Kukiz merytorycznie słaby a Korwin bredzi czasami że szok

  PO to dno , 500 mld nowych długów w 7 lat

  1. partia RAZEM to nic innego jak skrzyżowanie Obamy z Palikotem, ani to sensowne, ani zabawne – w gadanie, że każdemu się NALEŻY godne życie, służba zdrowia, edukacja świadczenia socjalne, stabilność zatrudnienia i inne cukierki, a na dodatek, że to PARTIA ma to załatwić to przestałem wierzyć zanim mi dowód dali, choć miałem taki epizod w życiu jako nastolatek 😀 ja chcę żeby mi nie zabierali, bo jak ktoś p…przy, że mi da 500 to mi zabierze 700, nie ma innej możliwości – rząd nie ma pieniędzy, rząd nie rozwiązuje problemów – rząd jest problemem, jak mi nic nie dadzą oszczędzę 200, ale cały myk polega na tym, że te 500 się daje z pompą, a 700 zabiera po cichu przy kazdej mozliwej okazji – przecz z KOMUNĄ!

   1. no jakoś dziwnie Polacy emigrują własnie tam gdzie tak jest chociazby Niemcy , ty chyba nie zrozumiałeś bo on głównie mówił że korporacje mają płacić i najbogatsi a nie jak obecnie jak zarabiasz 250 zł to płacisz już podatek ,

    ty byś chciał jak 95% idiotów nic nie płacić ale jak zachorujesz na raka i kuracja będzie kosztowała miliony to zapłacić ma kto krasnoludek za ciebie ?

  2. No to Razem może was będzie 500 tysięcy i 3 % głosów przechodzi na PIS.
   Każdego można kupić, a już „zbuntowanego” pijaczynę Kukiza to na pewno.
   Kukiz nie lubi partii a sam niby co tworzy? NIEPARTIĘ? Wymień choć jednego z jego ugrupowania poza nim? Co o nim wiesz? Nic. To grupka ludzi, którym nie udało się załapać do innych ugrupowań, bo drzwi są dla nich tam zamknięte nie bez powodu od zawsze i na zawsze.
   Jedyną partią którą cechuje w miarę zdrowy rozsądek a nie amok to Nowoczesna no ale im już przypięto łatkę że lobbują dla banków.
   Skutek będzie mizerny moim zdaniem: 7 partii (chyba) i pyrrusowe zwycięstwo PIS, do którego pewnie pierwsze uśmiechnie się polityczna k..wa czyli PSL bo ona z każdym pójdzie. Najlepszy układ to PO-Nowoczesna-PSL.
   Centrum jest zawsze najlepsze bo to rozsądek a nie cietrzew i piana obietnic.

   1. Mam 52 lata i swoje przeżyłem.
    Proszę wszystkich aby nie dali się nabrać socjalistom, oszustom i złodziejom. Obecna koalicja jest skompromitowana.
    Tej koalicji już dziękujemy.

 2. Drogi Darku,

  A czy normalnym jest by rząd na kolanach siedział u jaśnie Pana Jana? RIP

  Ciekawie może być jak ujawnia kolejne taśmy z rozmów… głównie z tym Panem – dziś 21:30 w TV Republika

  Co do rynków to dziś IPO day w USa dla $RACE, poprzedni big IPO był na $BABA… co było potem można sprawdzić na wykresie

  w PL mamy casus wyborów a PLN dobitnie wskazuje co sądzi o tym zachodni kapitał – koniec układów? Powrót do przyszłości? Może wreszcie będzie normalnie…

  GPW to trup od czasu jak zaczęto spekulować o likwidacji OFE – teraz czekamy już tylko na końcowy akord, czyli SHUTDOWN.

   1. Odnośnie pytania z tematu panie Darku:
    Czy musimy być sługusami Banku Światowego, UE, i innych instytucji. Odkąd jesteśmy w UE chyba nie mamy wyjścia i musimy się ich słuchać bo to oni nam wystawiają notki ratingowe a podle tego oprocentowane są nasze obligi i jak chcemy żeby nam się żyło jako tako a nie koniecznie od razu lepiej to lepiej żeby oprocentowanie tych obligów było takie jak teraz czyli ok 3%.
    Cóż jak jak to ktoś kiedyś mądrze i trafnie powiedział: takie jest prawo rynku. Tylko silniejszy ma przewagę nad słabszym.
    Będziemy silni to z nami też będą się liczyć.

     1. Siła nie polega na pyszczeniu i machaniu szabelką, a na stanie kąta i ilosci wpisow w księgach wieczystych.

 3. Wydaje mi się, że wyjście jest jedno. Trzeba zagłosować na kogokolwiek byle nie na PO-PIS i PSL. W sejmie musi być jakaś grupa ludzi, która od czasu do czasu wejdzie na mównice i powie, że to co robi POPIS jest po prostu grandą…..

  1. Wyobraź sobie, że jest tak piszesz czyli do władzy dochodzą: Zjednoczona Lewica, Kukiz i Nowoczesna i kto tam jeszcze został Korwin i to Razem z jednym Panem co mu wyszło raz coś powiedzieć.
   I co? Od razu mamy paradise? Wybieranie ludzi to nie jest audiotele, wycieczka do galerii czy inna zdrapka – ja nie uważam, że PO rządziło źle, ale żeby utrzymać 36,6 stopni w kranie (czytaj ciepła woda) to musisz skądś na to mieć, a chodziło o grube miliardy na już na wypłatę bieżących emerytów i rent (9 mln ludzików) więc wzięto z tego co było w OFE. Było inne wyjście po psuciu reformy OFE z 1999 przez 15 lat (a wszyscy to robili od prawa do lewa)?
   Wierzcie dalej w nadejście Mesjasza co to laską machnie i popłynie manna z nieba…
   Obudźcie się i przestańcie się łudzić, że inna partia nie skoczyłaby na gotową kasę z OFE, gdyby znała stan publicznej skarbonki i choć trochę znała się na finansach publicznych.

   1. chłopie idź do szkoły i nie bredź , pieniądze z OFE już w 2 lata poszły , poczytaj trochę to się dowiesz , a partia Razem to nie tylko ten gość bo ich od dawna obserwuję sami młodzi ludzie , można by powiedzieć że tacy jak Biedroń a co Biedroń robi w Słupsku każdy może poczytać i się zastanowić czy nie warto tego zrobić w całej Polsce w Urzędach i spółkach ,

    a Modzelewski mówi że za PO korporacje co roku nie płacą 70 mld CITu i 50 mld znika w VATcie , PO to złodziej i dno , a dzisiaj można sobie taśmy o Kulczyku posłuchać i zakupie Ciechu , 2 mld zysku w rok z działaczami PO takie się robi interesy

    1. Przeprowadź się do USA tam nie ma Vat-u.
     Polak to złodziej a swego z lubością okradnie bo ma podwójną satysfakcję: wszak okradł złodzieja.

   2. Pablo dobrze pisze. Przecież PiS wzoruje się na Orbanie, a węgierski rząd dokonał transferu środków zgromadzonych w funduszach emerytalnych do państwowej kasy. PiS tylko krytykuje, ale postępuje identycznie jak PO. Kolejny przykład, jaki to Komorowski nie dobry, bo nie chce ujawnić ekspertyz dotyczących podniesienia wieku emerytalnego (zaatakowany przez Dudę przed chyba drugą debatą prezydencką). Dziś A. Duda robi to samo i nie ujawnia. Przykładów jest mnóstwo. PiS tylko krzyczy. Poza tym, za sąsiada miałem wiceprezydenta z PiS w mieście wojewódzkim. W rozmowie normalny człowiek, więc pytam „Jurek, rozmawiasz normalnie, to dlaczego w TV tak pier…………”. Odpowiedź mnie zaskoczyła. „Taki jest przekaz z góry”.

   3. A może gdyby ta rządząca partia zamiast robić własne interesy z oligarchami naszym kosztem ( majątek państwa jest wspólny – nie tylko rządzących ) racjonalnie gospodarowała tym co ma i tym co udało jej się „dostać w spadku”/zdobyć od UE to nie trzeba by było kraść w majestacie prawa nasze składki ?!

    Ja wybrałem świadomie OFE te naście lat temu i nie przypominam sobie żeby mnie ktoś ostrzegał że mogą mi te środki zostać skradzione ( i to przez państwo ) w biały dzień … za to obecnie świadomie już wybrałem pozostanie w ZUS , ponieważ to co teraz OFE dostają to są grosze i starcza TYLKO na utrzymanie ich struktur ( czyt. uposażenia/premie ) więc nie będę uczestniczył w tym ‚przedsięwzięciu’. Dodatkowo mam przeświadczenie graniczące z pewnością że jeśli ten proces kradzieży nie zostanie cofnięty ( w co raczej wątpię bo środki te dawno zniknęły w czarnej dziurze ZUS ) to czeka nas w kolejnym etapie całkowita ich likwidacja.

    A jak się robi interesy z władzą najlepiej pokazał wczorajszy program : https://www.youtube.com/watch?v=9_1rrjO4nmg

    Tak nawiasem mówiąc to jestem klientem nc+ i do wczoraj żyłem w przeświadczeniu iż program TV Republika znajduje się na liście kanałów pod numer 20 którymś czy coś koło tego … wczoraj zajęło mi kilka minut skakania po kanałach żeby go znaleźć … jest obecnie na miejscu 216 ! … przipadek ?

    Ciekaw jestem ile i które stacje ( tzw. MAIN ) podadzą dziś to info … ?

    1. Nie rozumiem za bardzo tej burzy w szklance wody z Ciechem. Wszystko zgodnie z prawem chyba? Więc o co macie pretensje? O to, że wam nie dali się zapisać? O to, że za późno się dowiedzieliście że Kulczyk kupuje?
     No cóż takie jest prawo rynku – prawo silniejszego.
     Ale ustawa o prywatyzacji pozwala wybrać inwestora strategicznego – nie wszystko musi iść przez giełdę.
     Zmieńcie prawo, żeby tylko można sprzedawać przez giełdę to nie będzie was tak bolało:)
     Ktoś coś dostał za to, że Jan mógł to sobie przejąć?
     No cóż nie wypadało siadać do stołu i brać na krzywy ryj chyba?

     1. No tu raczysz chyba żartować. Czy Ty uważasz że te wszystkie spotkania były tylko po to aby sobie pogadać przy kielichu? Kupić akcje jak najbardziej tylko dziwnym trafem tak okazyjnie wycenione a następnie tak szybki wzrost ceny? To chyba trzeba być niepoprawnym optymistą aby wierzyć w czystość układu.

     2. Panie Darku:
      Zawsze lubiłem schabowego z kapustą – mniam.
      Ale na studiach zobaczyłem jak na zapleczu baba ubija kotlet rękami w międzyczasie sięgając po dymiącego papierosa z popielnicy. Tak pewnie z 5 ubiła wypalając jednego peta.
      Kuchnia na zapleczu wygląda inaczej niż ta na talerzu.
      A transparentność – nawet idąc do sklepu lepiej wziąć ze sobą okulary, bo maczkiem trzeba etykiety czytać kupując konserwę za 5zł.
      A Pan się dziwi, że śp.Janek wiedział i nie powiedział.
      Toż to już w przedszkolu dzieci wiedzą:
      https://www.youtube.com/watch?v=lQx_epI6HG0

     3. No i jeszcze takie coś:
      04.06.2014
      KI Chemistry z grupy Kulczyk Investments piątego marca wezwało do sprzedaży 66 proc. akcji Ciechu oferując początkowo po 29,5 zł za akcję. W maju cena została podwyższona do 31 zł. Zapisy zakończyły się w ostatni piątek, 30 maja.

      Warszawa, 05.12.2014 (ISBnews) – Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP podnieśli cenę docelową akcji Ciechu do 36,79 zł z 30,51 zł i podtrzymali rekomendację „sprzedaj” , wynika z raportu datowanego na 28 listopada.

      Rekomendacja została wydana przy cenie docelowej na poziomie 44,0 zł, zaś w czwartek na zamknięciu sesji kurs akcji wynosił 46,39 zł.

      Warszawa, 30.06.2015 (ISBnews) – Analitycy DM PKO BP podnieśli cenę docelową dla spółki Ciech do 43,65 zł za akcję z 36,79 zł i podtrzymali rekomendację „sprzedaj”, wynika z raportu datowanego na 23 czerwca.

      W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 58,39 zł. W poniedziałek na zamknięciu za akcję płacono 58,4 zł.

      Ja nie rozumiem o co w tej aferze chodzi?
      Patrzcie na daty przecież wszystko było na tacy podawane kto i kiedy kupuje a kurs skoczył w góre po tym dealu czytaj wezwaniu.
      Kto sprzedał w wezwaniu zamiast dokupywać PKC ten trąba i tyle w temacie. A teraz się taśmy pokazały jak biedny Janek wyciągnął rękę po to czego nikt nie chciał, a było za pół ceny, o czym wiemy po fakcie czyli ponad roku.
      No ale Polak Polakowi nawet …
      https://pl-pl.facebook.com/lech.dorobczynski/posts/1434103183516897

     4. jak nie rozumiesz to mi cię szkoda ,

      przypomnij sobie kiedy doktor Kulczyk uciekł z Polski robić interesy na zachodzie a kiedy wrócił , i co tam zwojował a co tu

      przekręt z Ciechem to majstersztyk ale wcześniej z Dworami innego oligarchy też był dobry , tak mnie w Forbsie namówił że sprzedałem Dwory na dołku bo kurs stał jak zaczarowany a on swój zakup tak obrzydzał , co się poźniej stało z Dworami jako Synthos nie musze mówić ,

      POLSKA to 3 świat , rządzi tutaj ukłąd i z tym Kaczyński ma racje , złodziej na złodzieju złodziejem pogania

     5. Udajesz tylko czy rzeczywiście nie rozumiesz istoty sprawy ?

      Jak Janek czy spółka chce coś kupować prywatnie to niech kupuje co chce / ile chce i za ile chce – jeśli druga strona się na to zgodzi.
      Tutaj mowa jest o sprzedaży majątku skarbu państwa ( nie tylko Ciech ) o której decyzje zapadają na szczeblu rządowym – czujesz tą subtelną różnicę ? Czyli od widzi misię ministra X czy gorzej premiera rządu zależy co / komu i za ile zostanie sprzedane. Nie jestem w stanie w tej sytuacji nie zadać sobie pytania: dlaczego sprzedają ? kto ustalił cenę ? czy jest ona godziwa ? dlaczego sprzedają jednej osobie/podmiotowi ? robią to z dobrej woli czy może w imię profitów o których nie wiemy ?

      Takich przykładów jest cała masa w historii ostatnich 8lat … sprzedali co mogli – niewiele już tego majątku nam zostało – a dziura w kasie państwa coraz większa ?! jakim cudem ja się pytam – gdzie są te środki … ?

      Ukradli Ci z OFE 50% a Ty mówisz że to normalne … ?

      Strasznie mi żal tego kraju / narodu – w sumie nie ma się czemu dziwić że coraz więcej ludzi chce stąd wyjechać a Ci co już dawno wyjechali nie myślą nawet o powrocie ( znam z autopsji )

   1. Miśki popatrzcie sobie na to:

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_parlamentarne_w_Finlandii_w_2015_roku

    Czy ktoś coś słyszał, że ktoś komuś nie ustąpił miejsca w salonce, jakiegoś krzesła nie podał i ręki.
    Były jakieś zgrzyty i komentarze z Niemiec na temat kampanii wyborczej w tym kraju. Jaki rozkład miejsc i ile partii się dostało – były jakieś zgrzyty po wyborach, pyskówki i głupie miny? Kłopoty z utworzeniem rządu?
    Ucz się fińskiego kolego (trudny język ale Polaków tam mało, więc dasz radę:)
    Kraj ten choć ma 70 % procent zalesienia (z głowy) to buduje najnowocześniejszy atom na świecie rękami naszych inżynierów.

  1. A ty jak byś chciał kupić (przejąć) to chciałbyś to drogo czy tanio?
   Myślę że zawsze opłaca się kupować spółkę gdy ma ona kłopoty – zapytaj Warrena Buffeta coś wie o tym, ale może już ma demencję.
   Polacy mieli swoje 5 minut na łowy, gdy im dano do ręki za darmo świadectwa NFI – masz może jeszcze? Co z nimi robili? Większość sprzedawała nieliczni skupowali. Ten co kupuje bierze na siebie ryzyko – ma prawo domagać się premii za to ryzyko.

  2. Może będzie jakaś analogia między tym tygodniem u nas a przyszłym po wynikach wyborów podobnie jak w przypadku Bogdanki, Dworów, Ciechów.
   Strach ma wielkie oczy:)

  3. Miałem kiedyś takiego kumpla co namiętnie skreślał szóstki w totka i po losowaniu zawsze mówił, że był blisko: ja mam 40 a oni wylosowali 41, ja mam 12 a tu patrz jak blisko byłem: akurat 13 itd.
   Ale cieszył się jak dziecko jak mu siadła trójka (raz nawet chyba była to czwórka) i mówił: tym razem zagram za free i nie muszę im dawać:)

 4. Tauron płacze a baba co pracowała w przychodni w Szydłowca pieje z zachwytu:

  Spotykam się z przedstawicielami Katowickiego Holdingu Węglowego. Nie jadę tam, gdzie jest już sukces. Temat, który był bardzo mocno wyeksploatowany przez moją główną konkurentkę, oponentkę polityczną panią Beatę Szydło, która pochodzi z Brzeszczy i tak bardzo się troszczyła o Brzeszcze, że organizowała tam swoje happeningi razem ze związkowcami. Dziś nie jadę tam, żeby się pochwalić, że problem Brzeszczy został już rozwiązany, że powstała spółka, która się będzie nazywać Nowe Brzeszcze Tauron, że została połączona – w myśl naszego szerokiego planu – z energetykę. Oni mają już zapewniony spokojny byt i rozwój” – mówiła szefowa rządu.

  Jak zaznaczyła, jedzie natomiast do Katowickiego Holdingu Węglowego, by porozmawiać o planach dla tej spółki. „Mam dla nich pewną niespodzianką, ale o tym powiem już po spotkaniu z zarządem i przedstawicielami związków” – powiedziała.

 5. A ja uwielbiam mój kalendarz z Kastora (taki zwykły zdzierak) za jego fajne myśli na każdy dzień – czasem bardzo pasują do danego dnia np dzisiejsza:

  „Ciągle jeszcze łatwo jest zostać milionerem – pod warunkiem, że było się miliarderem”. (Bob Hope)

  1. Tak,tak od 8 lat sprzedają a KGHM i TPSA, PKO BP poszły przed 2007 z tego co pamiętam?
   1)Czemu ludzie wyjechali z kraju – bo się łudzą, że będą mieć szybciej lepiej niż tu – Jeden ksiądz trafnie to ujął: wyjechali nie za chlebem a za pączkiem (w sumie rzadko się z klechami zgadzam ale tu trafił w sedno)
   Tak swój kraj umiłowali, że go porzucili – teraz mamy miłość do ojczyzny na uchodźctwie (kiedyś był prezydent i rząd).
   2)Dlaczego sprzedają: bo potrzebują kasy
   3)Cena godziwa: w momencie sprzedaży rynek wyceniał akcje na tyle (branża chemiczna ma swoją koniunkturę). Mogli poczekać aż będzie lepsza koniunktura ale nie poczekali bo kasa piliła i tyle.
   4)Czemu jeden podmiot to kupił: bo to sektor, który potrzebuje jednego silnego a nie planktonu.
   5)Gdzie są te środki z prywatyzacji: patrz strona wydatkowa budżetu w kolejnych latach – więcej wydajemy niż mamy dochodu stąd dziura.
   6)OFE – system miał działać pod jednym warunkiem: nie ruszania kasy z Funduszu Rezerwy Demograficznej do co najmniej 2020 (na niego miały iść wszystkie środki z prywatyzacji)
   Ale zasadę złamano już dawno przed 2007 i wszyscy brali z Funduszu kasę pod bieżące budżety.
   I wróciliśmy do systemu repartycyjnego – ale wybór był prosty albo zabrać tym co jeszcze nie dostają albo ciąć tym co dostają dziś na 1, 5 ,15, 25 każdego m-ca a jest ich 9 mln.
   7)Ja mam w rodzinie osoby, które po pół roku wróciły z podkuloną kitą z Wysp (facet zarabiał 3 średnie krajowe u nas a tam mu dali trochę więcej ale koszty życia okazały się wyższe niż u nas i jest come back) Po co jechał? Bo chciał więcej dla siebie i rodziny ale się przeliczył.
   Masz to na co godzisz się taka jest prawda.
   To że za granicą jest lepiej to mit: nikt nie patrzy za jaką cenę ludzie porzucają rodziny w polsce i ile z nich to wytrzymuje. Po co, w imię wyścigu szczurów? Nie warto.
   Ale kochać Ojczyznę zawsze powinno być warto.

   1. Nie zauważyłem żeby ktoś zgłaszał zażuty wobec prywatyzacji KGH / BP czy TP … a Ty ? To były procesy rynkowe a nie w zaciszu gabinetu jaśnie pana / restauracjach ustalane deal’e z władzą – serio nie rozróżniasz tych niuansów ? … mam nadzieję że tylko udajesz.

    1) wyjechali bo tam jest przyjazne państwo ( nie chodzi o opiekuńcze ! choć zapewne spora rzesza i z tego korzysta ) które nie czycha na każdym kroku żeby przyłapać drobnego za lizaka podczas gdy wielcy w majestacie prawa robią wałki na miliardy.
    A klecha to już szczególnie zna się na rzeczy – przecież ciężko pracuje całe życie a ręce ma „spracowane” … tylko żeby się nie okazało że będzie kolejny coming out …

    2) potrzebują kasy – to oczywiste , ale jakoś nie widać żeby te środki pracowały dla narodu ( skoro to majątek nas wszystkich ) – za to dobitnie widać że „pracuje” dla wybrańców nomen omem narodu

    3) cena rynkowa była jaka była – a słyszałeś o premii za pakiet kontrolny ? … to chyba ewenement na skalę światową że można było kupić spółkę po restrykturyzacji w świetnej kondycji za cenę panującą na rynku – przypomnę że ustalenia były czynione w prywatnych salonach a nie w świetle jupiterów

    4) kupił jeden podmiot bo takie były ustalenia … a że akurat to był ‚kolega’ rządzących to przecież przipadek …

    5) wydawali wiecej – bo więcej zatrudniali swoich kolegów/rodziny … a przypominam sobie jak gromko krzyczeli że zredukują administrację ! ( sic ! ) takiego przyrostu aparatu władzy to jeszcze Polska nie widziała.

    6) OFE miało działać dla każdego który wszedł do systemu – dobrowolnie wybrał fundusz – do czasu jego przejścia na emeryturę – wówczas miałoby to sens. Jeśli władza sięga po te środki w desperacji bo poziom zadłużenia sięgnął krytycznego poziomu po uprzednim przesunięciu tego progu na mocy dekretu to nie ma o czym rozmawiać – teraz to już trzeba to zakończyć grubą kreską … do cna. Dalsze utrzymywanie systemu ze środków ZUS ( obecnie wpływy są tak śmieszne że chyba tylko naiwny może uwierzyć że tam się dalej odbywa jakiekolwiek zarządzanie / inwestowanie środków na przyszłe emerytury, większość z tych środków idzie bezpośrednio na opłaty działalności OFE a suwak zmusza je do większych wypłat niż wpłat – to jak to ma działać ? Nie ! dziękuję – dalej tych panów utrzymywać nie będę , jestem już tylko w ZUS i czekam na oficjalny SHUTDOWN OFE – bo to nie może się inaczej skończyć.

    7) Oczywiście że wracają nieudacznicy … bo tylko Ci co mają wykształcenie ( zdobyte w PL za darmo ) są w stanie coś osiągnąć za granicą , trzeba znać język i mieć pojęcie o czym się mówi/ co robi …. lanie wody jest dobre w kraju – się jakoś prześliźnie – tam jesteś kimś albo nikim. Nic dziwnego że wracają … kwiat narodu niestety zostaje i radzi sobie całkiem nieźle , o powrocie nie myśli.

    Kończąc dyskusję ( bo nie mam zamiaru już się odzywać w tej sprawie ) zostaje mi tylko dodać , jeszcze tylko 26h i sobota przemyśleń , niedziela cudów i poniedziałek z porankiem w nowej rzeczywistości.

    Życzę udanych wyborów i zadowolenia po nich … bez kaca moralnego

  1. I co Qba z tym czuciem rynku? Nie chodzi o to czy ktoś lepiej czuje ode mnie czy nie ale o Twoją buńczuczność w wypowiedziach która kolejny raz została ukarana. Na przyszłość więcej pokory.
   Jak widzisz Twoi zawodowcy tez mają wzrok nie ten i chociażby czasami źle widzą.

   1. no Dax niezłą flarę odpalili – u nas strach przed babą z Brzeszcz, która przecież da radę – więc czemu takie zatwardzenie u nas?

    1. Ludzie boją się PIS, a w zasadzie to najbardziej powinni się bać salda w budżecie państwa.
     Dziura Bauca już była – oby tylko nowa ekipa nie odkryła przypadkiem takiego znaleziska.
     Tak mi coś mówi że będzie to najczęściej używane słowo po 25 X.
     I może się okazać szybko że jednak możemy sobie nie dać rady:)

     1. Kulczyk kupił tanio? A co powiesz na to?
      Prezydent Lublina chce sprzedać Kościołowi działki za 10 proc. ceny. Mieszkańcy się postawili
      Na dwóch działkach na lubelskim Rudniku biskup chce postawić kościół i dom pomocy – podaje „Dziennik Wschodni”. Jednak mieszkańcy wolą szkołę. I zaczęli protestować.

     2. 400 mld zł leży na kontach NBP , nie rób sobie jaj , PiS już ogłasza drukowanie i bardzo dobrze , rok temu powiedział o tym Belka przy ośmiorniczkach

   2. ale o co ci chodzi bo nie bardzo rozumiem , jacy moi eksperci , przecież wczoraj powiedziałem że rynek czeka na ECb i nie tacy zawodowcy jak ty w taki dzien nie grają a dlaczego nie powiem żebyś BRYLOWAŁ jak to na tym zarobiłeś ,

    a czego oczekuje to napisałem wyżej dopóki kanał na eur/usd trzyma nikt mnie takimi zagraniami nie przestraszy , ja czekam na S&P bo to przewodnik stada , korekte 1do 1 ma prawie zrobioną ,

    1. To poczytaj swoje komentarze i zobacz jak pisałeś naszemu koledze który wstawiał wykres że TAK WIDZĄ EDKA FACHOWCY. Oczywiście źle widzieli i się zwaliło.

 6. na eur/usd już po panice można się odwracać 1,1080 mocne wsparcie

  S&P korekta abc chyba zrobiona Dax się też zaraz doczłapie do korekty abc i można spadać

   1. no pokazuję że eur/usd nic się nie zmieniło w postrzeganiu 1,18-1,20 ,

    a to samo na S&P i DAX korekta 1 do 1 na razie , może nawet i astrolog trafi że od jutra z górki ,

    ja na 1 monitorze oglądam to co ty na 6 ciu monitorach , wystarczy 1 ekran podzielić na mniejsze , a na laptopie z Tobą sobie piszę

  1. Cholera wi – zagranica boi się wchodzić odważnie z kapitałem bo nie wiadomo co po 25X i tyle. Jesteśmy chyba najsłabszą giełdą na świecie w tym m-cu.

 7. Dariusz Bartłomiejczak pisze:
  Październik 22, 2015 o 4:26 pm
  To poczytaj swoje komentarze i zobacz jak pisałeś naszemu koledze który wstawiał wykres że TAK WIDZĄ EDKA FACHOWCY. Oczywiście źle widzieli i się zwaliło.

  Darek ale takich wykresów które wkleiłem to ja dostaję kilka dziennie z banków inwestycyjnych i jak ktoś tam pracuje to chyba fachowiec co nie znaczy że ja się tym kieruję w 100% , co ci się zwaliło , na razie dołki i szczyty są coraz wyżej czyli zupełnie odwrotnie do tego co ty widzisz na tą chwilę ,

  zresztą jak już napisałem przed chwilą czas odrabiać tą świce dzisiejszą , wydaje się że banki centralne już nie mają swojej mocy ,

  1. Nie rozśmieszaj mnie , 200 pips w dół czyli w drugą stronę niż przedstawiałeś i Ty masz czelność mówić że nic się nie zwaliło. Te 200 pips to wyzerowanie nie jednego portfela. To że teraz są w fajnym miejscu to inna sprawa i na tym polega trading a nie na przewidywaniu. Sam zamieściłem wykres co teraz musi przyciągać uwagę.

   1. No niestety moje rozliczenie się posypało nie wiem dlaczego widziałem tą dużą 5-ke .Oczywiście nie tylko wkleiłem ale i grałem pod nie 🙁 , i powiem tak mnie najbardziej pokory uczy saldo mojego konta 🙂 ale na szczęście nie utrzymuje się z tego choć straty nie są miłe.
    W tym roku w 3 m-ce zarobiłem 300% swojego kapitału a w 2-tyg. wyzerowałem rach. Więc już wiem że nie ma się zbyt co podniecać gdy się zarabia. A fale próbuję rozliczać i nie jest to łatwe.

 8. Tom’as pisze:
  Październik 22, 2015 o 2:14 pm
  Wystarczy wywołać temat polityczny i już las komentarzy 🙂 .
  Tak mi wychodzi Eur/Usd :
  http://invst.ly/acck
  Quba zejście lekko poniżej 1,3 było by zgodne z tą analizą którą wrzuciłeś linka.
  Pozdrawiam

  TOM na walutach i forexie ja nie stosuję niczego innego jak wsparcie opór w dłuższym interwale i krótszym , żadnych fal i innych rzeczy nie stosuję , jak znajdę adres do takiej analizy to ci wkleję z mojego biura

 9. Kolejna lekcja z inżynierii finansowej:
  Niestety chyba nie będzie nam dane uczestniczyć we wzroście europejskich parkietów napędzanym gołębią postawą ECB. Powodem jest wyraźne tąpnięcie na walorach PKO BP obserwowane w ostatniej godzinie handlu. Kurs akcji spada w granicach 2 proc. po komunikacie Tauronu informującym, że Skarb Państwa wniesie do Tauronu 1,01 proc. akcji PKO BP w zamian za nowe akcje spółki. Taki ruch grozi dodatkową podażą na rynku walorami PKO BP.

  Morał: chyba jest bardzo źle – takie zabawy kiedyś źle się skończą…

  1. Taaaaa gornictwo ma przyszłość:
   20 października o godz. 22:20 w kopalni „Janina”, należącej do Tauron Wydobycie S.A., wystąpił wstrząs o sile 3,7 w skali Richtera. Wstrząs odczuwalny był nie tylko w Libiążu i okolicach, ale nawet na terenie gminy Zator.Władze Zatora proszą o zgłaszanie szkód, jeśli takowe wystąpiły.Z posiadanych przez Urząd Miejski w Zatorze informacji wynika, że wstrząsy górotworu, które miały miejsce w dniach 30.09.2015 r. , 10.10.2015 r. oraz 20.10.2015r. były skutkiem eksploatacji górniczej prowadzonej przez kopalnię „Janina” w Libiążu.

   1. Szkoda że bez SL podajesz bo zawsze będziesz mógł powiedzieć że przetrzymałeś to że jadą dalej i to nie w Twoją stronę. Rozumiem że chciałeś pokazać jaki to jesteś odważny ale to jest właśnie to o czym Ci już dzisiaj pisałem – brak pokory. Na koniec powiem Ci że jeśli chodzi o DAX to tu jeszcze co najmniej 100 pkt. bo tak wskazują strefy i geometria, a skoro już tu zabrnęli to wątpie że nie zrobią tego tak jak najczęściej.

  1. Kassandra – Wujek Morgan i dziadek Goldman oczywiście, że rzadko się mylą – pytanie tylko kiedy? Ja stawiam, że po Nowym roku:)
   Może jakieś preludium w grudniu?
   Teraz szkoda im będzie dołować na 43 sesje do końca roku.

 10. Tom’as zarobiłeś 300% w 3 miesiące nie dlatego, że dobrze grałeś tylko dlatego, że podejmowałeś zbyt wysokie ryzyko. Z tego samego powodu straciłeś wszystko w dwa tygodnie. Ta więc zarządzanie ryzykiem jest czynnikiem kluczowym.

 11. Tom’as pisze:
  Październik 22, 2015 o 5:54 pm
  No niestety moje rozliczenie się posypało nie wiem dlaczego widziałem tą dużą 5-ke .Oczywiście nie tylko wkleiłem ale i grałem pod nie 🙁 , i powiem tak mnie najbardziej pokory uczy saldo mojego konta 🙂 ale na szczęście nie utrzymuje się z tego choć straty nie są miłe.
  W tym roku w 3 m-ce zarobiłem 300% swojego kapitału a w 2-tyg. wyzerowałem rach. Więc już wiem że nie ma się zbyt co podniecać gdy się zarabia. A fale próbuję rozliczać i nie jest to łatwe.
  Odpowiedz

  to dlatego że Darek nie puszcza postów i się chwali że gra 3 LOtami po 50 pipsów STOP , inni bredzą że bez STOPa , oprócz wykresu najważniejsze jest zarządzanie kapitałem , nie możesz ryzykować na 1 transakcję więcej niż 1 % kapitału na forexie , bez tego nie masz co grać bo zawsze tak będzie co zarobisz to stracisz , pisałem że każda transakcja z góry musi być spisana jako stratna bo masz tylko jedną pewną rzecz że stracisz tyle na ile masz STOPA , reszta jest niewiadoma , mnie też przejechali ale na bliskim STOPIE potem łatwo się przekręcić i odrobić a wyzerowany kapitał z czego odrobisz , nie słuchaj nikogo i testuj najlepiej na demo , żadnych fal na forexie i innych bzdur poza wsparciem oporem nie próbuj bo po Tobie , i małe pozycje ze stopem bliskim obowiązkowo , jak zarobisz to możesz trochę zwiększać pozycje ale nie drastycznie

  1. Qba ty masz naprawdę problem ze sobą. Piszesz takie głupoty że aż strach. I oczywiście Ty na bliskim stopie których nie podałeś bo ich po prostu nie miałeś. Zamknąłeś co najwyżej z wielką stratą bo jak zwykle byłeś pewny siebie. A co do postów to nie idą Twoje i tylko Twoje te które są kretyńskie. Niestety tylko Ty takie piszesz dość często od jakiegoś czasu. Najprawdopodobniej na tej bessie co o niej krzyczysz od miesiąca albo i dłużej dostałeś takie smary od rynku, że trudno Ci jest się pozbierać.Jednak to nie jest powód do pisania takich kretyństw jakie niemal każdego dnia piszesz (te które są normalne nawet jak są totalnie przeciwko moim analizom są normalnie puszczane i o tym wiesz najlepiej).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *