Komentarz przed sesją 20.10.2015

Tydzień rozpoczęliśmy od spadku indeksu WIG20 o -0.51%. Tym samym zamknięcie, które wypadło na poziomie 2111 sprowadziło indeks do poziomu, który..

… jest pierwszym istotnym wsparciem i który już raz był testowany.

wig20

Tym samym coraz mocniej można brać pod uwagę formację DT no chyba że jednak byki nie pozwolą na wybicie strefy wsparcia. W przypadku skutecznego wybicia należałoby się spodziewać zejścia indeksu o ok. 40 pkt co przełożyłoby się na test kolejnej strefy wsparcia, z punktu widzenia fal jeszcze bardziej ważnej.
Jeśli jednak cena nie wybije obecnego wsparcia albo tylko go naruszy to wówczas należałoby spodziewać się ustanowienia nowego szczytu. Taki scenariusz choć mocno prawdopodobny to jednak również mocno emocjonalny. Wybicie nowego szczytu będzie można uznać za wykończenie pełnego impulsu i spodziewać się mocniejszej reakcji niedźwiedzi. Pytanie tylko czy faktycznie byłoby to wykończenie impulsu?

fw20intra

Jak widać na powyższym wykresie intra 1h kontraktów, cena zdołała zejść poniżej strefy wsparcia i tu, jeśli nie nastąpi natychmiastowa reakcja przeciwna, będziemy mogli spodziewać się testu kolejnej strefy. Takie zachowanie będzie o tyle ważne, że na wspomnianej kolejnej strefie wypada równość fal spadkowych i może to okazać się idealnym miejscem do zainicjowania transakcji.
Wybicie overbalance to zagrożenie zmianą trendu na interwale 1h.

dax

Jeśli chodzi o DAX to trudno dodać tu coś nowego do tego o czym mówiłem w weekendowej. Właściwie sytuacja nie uległa znaczącej zmianie a cały wczorajszy wzrost odbył się w przedziale konsolidacji z ostatnich kilku sesji.

daxfutureintra

Patrząc na wykres intra i bronioną strefę wsparcia na poziomie ok. 10050 można przyjąć, że z dużym prawdopodobieństwem najpierw rynek zechce wyjść na nowy szczyt w rejonie 10250 i dopiero wówczas ewentualnie wybić wspomnianą strefę wsparcia .
Trzeba sobie jednak uświadomić, że realizacja takiego scenariusza wiązałaby się najprawdopodobniej z wejście w fazę głębszej korekty czy też nawet powrotu do trendu spadkowego.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
SewerynQbaTom'askj Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kj
Gość
kj

Zastanawia mnie jedno: stany moga wyjsc na nowe szczyty przed wielką korektą, ale tam jest juz blisko, dax juz nie wyjedzie ani chiny na nowe, dax jak kiedys mowielm pod 11k i dół. I teraz ciekawostka/zagwozdka.. U nas WIG powinien wykonac zdecydowanie fale na 60k. No ale to jest dosc daleko w naszym tempie zawrotnym. Zatem te fakty wskazuja na jakis pionowy wystrzał u nas. Frank lub energetyka.

Qba
Gość
Qba

energetyka która kupiła właśnie kopalnie , życzę powodzenia

Tom'as
Gość
Tom'as

Witam.
Pokusiłem się o rozpisanie EUR/USD i tak by mi to wychodziło na 4H:
http://invst.ly/9ja8
Pozdrawiam

Qba
Gość
Qba

aż się dziwię że Ty jak mówisz sie uczysz i lepiej czujesz rynek niż Darek , dla mnie też eur/usd wróci do 1,18

Tom'as
Gość
Tom'as

No z tym czuciem to trochę przesada ale analizy Darka zmieniły moje postrzeganie rynku – ale najważniejsze żeby dało się jeszcze na tym coś zarobić 🙂

Jeśli chodzi o fw 20 to na stooq już widzą to jako rozliczoną 5 ale może to jeszcze ciągle fala 4 , chociaż przed wyborami to mi się wydaje że ciężko coś będzie przewidzieć
comment image

Qba
Gość
Qba

http://www.bankfotek.pl/view/1943493

zobacz jak widzą zawodowcy tą parę skoro się uczysz

Seweryn
Gość
Seweryn

Wprawne oko powinno zauważyć zachowanie indeksów małych spółek i ich przewagę nad większymi ,dodatkowy bonus to baza -50 na FW40Z15