Komentarz przed sesją 17.09.2015

Niestety, wczorajsza sesja była już czwartą z rzędu z której tak naprawdę trudno jest wyciągnąć jakieś konkretne wnioski. Można zastanawiać się jak po wczorajszym spadku indeksu WIG20 o -0.19% do poziomu 2182 będzie on zachowywał się dzisiaj? Czy nasi inwestorzy będą cały dzień czekali na FED i dopiero jutro będziemy gonić reakcje innych giełd? Czy może ….

… już dzisiaj będą starać się wyprzedzić ta reakcję na komunikat?

wig20

Właściwie sam wykres wystarczy bo trudno coś dorzucić do tego co pisałem w poprzednich dniach.

fw20intra

Na intra to samo, cały czas najważniejsze wsparcie to ok. 2160 dalej 2125 , opór to oczywiście ostatnie szczyty, które na obecną chwilę mają szanse być wybite ot chociażby ze względu na trzymany dokładnie overbalance (no chyba że najpierw zostanie on złamany i zejdziemy jednak poniżej 2160).

dax

Na DAX lekki wzrost ale dalej cały czas w konsolidacji, tu również nic się nie zmieniło.

daxfutureintra

Jeśli natomiast chodzi o kontrakty na DAX i wykres intra to wczorajszy brak wybicia 10300 spowodował cofnięcie, które dotarło do 61.8% zniesienia fali wzrostowej a to zaś stanowiło wraz z układem jaki miał miejsce na dole korekty, fajna okazję do L (o czym pisałem w trakcie sesji). Dalej czekamy na skuteczne opuszczenie którejś ze stref ograniczających konsolidację.

5 Replies to “Komentarz przed sesją 17.09.2015

 1. Czy nasi inwestorzy będą cały dzień czekali na FED i dopiero jutro będziemy gonić reakcje innych giełd? Czy może ….

  … już dzisiaj będą starać się wyprzedzić ta reakcję na komunikat?

  przecież ciebie tylko kreski interesują , NIC WIĘCEJ

  1. A co jedno ma wspólnego z drugim. Już Ci tak zaszkodziło, ze nie wiesz, iż można stać z boku? Chłopie jedź na jakiś urlop albo co bo stajesz się upierdliwy jak stary zgred.

 2. Witam po wakacjach . Pobyczyłem się tego roku . 11 – miesięcy pod rząd to zdecydowanie mój rekord . Ostatnio sporo artykułów tego typu http://www.pb.pl/4292440,49829,goldman-sachs-lubi-zlotego
  http://pulsinwestora.pb.pl/4293048,6969,polska-wsrod-5-wybrancow-na-rynkach-wschodzacych-wykres-dnia
  Ci co brali S na gbppln po 6 zł chyba jeszcze mogą potrzymać pozycje jakiś czas .
  Ja wciąż się kisze etf wig20 , ale strachu nie ma wciąż jest duża szansa , że oddam przynajmniej po tyle co kupiłem i jescze może dać zarobić różnica kursu waluty .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *