Komentarz po sesji 31.07.2015

Przedostatnia sesja miesiąca pokazała, że niedźwiedzie nie mają zamiaru w żaden sposób odpuścić, choć może lepszym byłoby określenie, że byki nie mają siły do działania. Indeks WIG20 stracił zatem -1.04% co spowodowało, iż zamknięcie wypadło na poziomie 2189. 

W świetle powyższego ponownie zmierzamy ku ostatniemu dołkowi i chyba tylko jeden układ na wykresie intra może Nas uchronić od kolejnych nowych minimów.

wig20

Wykres dzienny nie daje nam żadnych złudzeń i karze każdego kto pomyśli o L.

fw20intra

Układ o którym wspomniałem kilka zdań wcześniej to tzw. Korona lub formacja Nad Pod. Miejscem newralgicznym dla niej jest ostatnia z zaznaczonych strefa wsparcia oparta o minimum z 23.07. Przyglądając się dokładniej całemu ostatniemu ruchowi spadkowemu możemy dojść do wniosku że obecnie jesteśmy w fali 4 tego ruchu choć i zrobienie już całej „piątki” też moim zdaniem jest w grze. Oczywiście jest to podejście czysto spekulacyjne bo w żadnych innych kategoriach nie można myśleć o zajmowaniu pozycji L.

dax

Również DAX nie jest dla nas łaskawy bo choć powstała formacja odwracająca ruch spadkowy to w dalszym ciągu nie mamy jej potwierdzenia. Tu jednak widać wyraźnie, że popyt walczy i każdego dnia pozostawia po sobie ślad w postaci dolnych cieni.
Niestety, moim zdaniem nawet wykres intra kontraktów na DAX „nie chce” nam dać lepszych wskazówek.

daxfutureintra

Tu jak widać poruszamy się w lekko wzrostowym kanale i od strony klasycznej analizy technicznej, z większym prawdopodobieństwem należałoby oczekiwać wybicia dołem z tego kanału. Pytanie czy w świetle dziennej formacji odwracającej tak właśnie się stanie? W tym ujęciu czasowym mamy na obecną chwilę równe korekty spadkowe i tym samym za sprawą ich „głębokiej penetracji” możemy otrzymać wybicie górą, które jeśli będzie miało miejsce to powinno być mocne i zdecydowane.
Dopóki jednak nie ma żadnego wybicia należy zakładać ruchy w ramach wyznaczonego kanału.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

34 Replies to “Komentarz po sesji 31.07.2015

 1. Sa jednak nadal pewne elementy dajace bykom szanse na mocny zryw. kwartalny na wig20 moze sie ładnie zakonczyc na 2400. No i złoty sie juz nie powinien osłabiac. tam jest kierunek 3,80 to pewne. Ale od politykierów zalezy co bedaq ględzic o podatkach.

    1. po co mocno na koniec m-ca jak i tak jest już stracony i lepiej żeby był niską bazą pod kolejne?
     W zasadzie i tak idziemy toczka toczkę za EM.
     W sumie nie kumam czemu nas tam ulokowali a Wegier nie?

 2. zostawcie przewidywanie fachowcom, jak tam zagrają w jakimś biurze maklerskim-ja na obecną chwilę się dowiedziałem tyle, że jest grubo pozamiatane…

 3. Według moich obliczeń jest prawdopodobieństwo 60 do 40 wystąpienia silnej fali wzrostowej jako kontynuacja korekty.

  1. to niczego nie zmieni…trzeba czekać na wieści z biura maklerskiego kiedy oni tam powiedzą, ze ma już rosnąć. na obecną chwile to tam chyba spadki wieszczą więc póki co spadamy dalej i polewa przy okazji jest z tego

  1. a ten śmieszny pan co NIGDY nic nie trafił i wyciął z BLOGA wszystkich co wyśmiewali jego prognozy jeszcze ma czelnośc coś napisać ,

 4. Wszystko toczy się o te pieprzone stopy w USA – choć śmiszne to jest bo to 0,25% ma być tylko i halo jest bardziej kiedy to się zacznie i jakie będzie tempo (wielkość i częstotliwość ich podnoszenia w przyszłości).
  Faktycznie może to być w październiku, żeby zrobić rynki w bambuko – poza tym projekcje FED robi we wrześniu więc pewnie temu jest przebudzenie na EM.
  No i teraz test prawdy 2214 nad czy pod a może w punkt?

 5. DAX się zesrał bo EUR/USD idzie w górę i ich eksport już tyle nie zarabia – ale dziwne bo jak był po ponad 1,30 to też jakoś chyba szczególnie nie spadali.
  W sumie co to za różnica dla eksportera kilka eurocentów w tą czy w inną – przecież handel to nie to samo co spekulacja na walucie (tak było w PRL)

 6. Abstrahując od pierwszych dwóch lat istnienia giełdy, kiedy to GPW dopiero co raczkowała, to nie zdarzyło się, aby WIG i WIG20 (koniunkcja) spadały dłużej niż przez 4 miesiące z rzędu. Zawsze ten piąty miesiąc okazywał się okresem na złapanie oddechu i na stabilizację

 7. Wiecie żeśmy w lipcu zrobili Pivot Points S2=2168 a my 2163.
  Ogólnie jazda poszła od Pivota(2338) do S2.
  To jest w ujęciu miesięcznym – dziś się ładnie policzy Pivot Points na sierpień.

 8. Tak patrzę że od 2500 RSI na 4H nie był wyżej niż 63.
  A silna strefa podażowa to 2245-2265 – przynajmniej teoretycznie.
  Ale się pitolą myślałem ze pod 2230 się zameldują i ze pkt na fix jeszcze dołożą.
  Kto tak sypie tak tym papierem jak to już 400 pkt się srało przez 2,5 m-ca?
  OFE-rmy mają tego dużo – ale aż tak głupie są, żeby już teraz to oddawać?

  1. u mnie w biurze już od 4 miesięcy mówią o wzrostach widocznie tacy sami naganiacze jak TY ,

   co ty myślisz że jakikolwiek zawodowiec patrzy na 1 sesję i to jeszcze na cudofixing ,

   ale tutaj leszcza się naszło , wakacje w szkole , jak masz 5 fal w dół to korekta będzie , a co myślą w moim biurze podałem wyżej że nigdy więcej jak 4 miesiące pod rząd WIG 20 nie spadał ,

 9. Pivot na sierpień to 2244 jak przejdą to MID=2285 (a zarazem połóweczka czarnej lipcowej) a R1=2325 (i to chyba max na te 21 dni sierpnia i to pod warunkiem mocnej i szybkiej korekty)
  To takie inne nie fibowskie i nie elliotowskie opory na sierpień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *