Komentarz po sesji 29.07.2015

Wczorajsza sesja mimo wzrostu wartości indeksu WIG20 o 0.81% do poziomu 2212, nie pozostawiła najlepszego wrażenia. Wystrzał w górę jaki miał miejsce w 3 godzinie notowań został zniwelowany w znacznym stopniu przez całą resztę sesji. To spowodowało, że ….

.. na wykresie dziennym powstała biała świeca z bardzo długim górnym cieniem a połowa czarnego korpusu z poprzedniej środy okazała się wystarczającym oporem, który wczoraj nie pozwolił na „dobre” zwycięstwo byków.

wig20

Tym samym nie mamy podstaw aby stwierdzić, że coś w tym spadkowym trendzie się zmieniło. Jednak pewna nadzieja została a to za sprawą wykresu intra.

fw20intra

Tu wspominany wystrzał w godzinach porannych doprowadził do wyraźnego wybicia oporu jakim była strefa oparta  na dołku z 8.07 a dalsza część notowań przyniosła powolny spadek do tej strefy ale już od góry czyli tzw. ruch powrotny do wybitego oporu będącego teraz wsparciem. Układ dużej białej świecy i tych kilku czarnych nie schodzących poniżej połowy białego korpusu pozwala oczekiwać na kolejny ruch wzrostowy podczas dzisiejszej sesji. Pytanie czy ten ewentualny wzrost zdoła się uporać z kolejną strefą oporu. Moim zdaniem jest to mocno prawdopodobne a cały ruch wzrostowy ma duże szanse osiągnąć poziom ok. 2260. To tam moim zdaniem powinna rozegrać się najpoważniejsza batalia o zmianę trendu. Oczywiście nawet i pokonanie 2260 jeszcze nam nie zapewni zmiany trendu bo do tego aby móc tak myśleć potrzeba wyjścia nad poziom 2310.
Wsparciem jest wspominana wybita wczoraj strefa a w przypadku jej wybicia poziom dołka z wtorkowych notowań.

dax

Na DAX choć w dalszym ciągu obowiązuje Harami to jednak wczoraj nie udało się go potwierdzić i tym samym musimy dalej czekać na ewentualny taki sygnał.

daxfutureintra

Na wykresie intra widać, iż po pierwszej fali odbicia utworzyła się korekta pędząca a następujący po niej ruch zdołał wybić jej maksima które obecnie stanowią pewny rodzaj wsparcia. Jednak w tej kwestii ważniejszym jest poziom w okolicach 11100 gdzie mamy dwa dołki wspomnianej korekty pędzącej. Trochę dalej na północ rejony 11300- 11350 gdzie w obecnej chwili grupuje się kilka rodzajów oporów i jest to strefa, która z dużym prawdopodobieństwem zostanie dzisiaj zaatakowana a szansa powodzenia takiego ataku byków jest moim zdaniem bardzo duża.

26 Replies to “Komentarz po sesji 29.07.2015

 1. Darek masz typową trójkę bessy na WIG 20 do tego LOP dalej rekordowy i to tyle , możesz dalej zaklinać wzrosty

  1. A gdzie Ty wyczytałeś o tym zaklinaniu wzrostów? Mam na myśli oczywiście nasz rynek!

 2. Jest 10:28 i kończy sie lipiec. Albo w ciagu 2-3 godzin ktoś cos powie i rura w góre albo robi sie coraz bardziej nieciekawie.

  1. Nie wiem z czego to wnioskujesz ale ja mam też pewne założenia i to mocno zbieżne z tymi Twoimi.

   1. Z wykresów panie, z wykresów. W pierwszej polowie lipca pisalem ze koniec lipca bardzo ważny i podałem poziomy. Dobrze byłoby to dziś wyciągnąc na sesje +1%. Istotne 2 dni.

    1. Gdyby teraz do 14 wysmyczyli jakąś białą świecę na indeksie to znacznie wzrosłaby szansa na taki końcowy wynik.

     1. Na obecną chwile czarne chmury widze nad wigiem długoterminowo. Wygląda to teraz tak: poczatek sierpnia spadek, potem miesięczne odbicie mocniejsze pod 2370. A potem rok bessy i kierunek grecki. Tak to zaczyna wyglądać. Wig20usd juz puka w dno i raczej przełamią te magiczne 570-580 świadczące o tym w ktorym kierunku PL przez kolejne lata pojdzie.

     2. A widzieliscie jak wczoraj gładziutko wyrzutka w góre poszła? zero sprzedaży. czyli jakby tylko ktos chciał to kurde 2600 mógłby w tydzień zrobić.

  2. Tam jeszcze ta korekta wzrostowa wygląda na nieukończoną tak więc możliwe jest podbicie ostatnich szczytów.

 3. trochę dziwne zachowanie rynków. w piątek info o rekordowym napływie kapitału na rynki europejskie, w zaledwie tydzień czasu. czyli dalej się ubierają w akcyje-tak to widzę. rura będzie, tylko kiedy.
  a zbędny bagaż trzeba gdzieś zostawić…

 4. w sumie to być może mamy klepanie dna, które może jeszcze potrwać, bo jak narazie to koszami sobie pogrywają

 5. wróciłem po 2 tygodniach urlopu ale jak czytam o uklepywaniu dna to mam niezły ubaw , na razie to widzę za każdym razem nowy dołek a to oznaka nie uklepywania dna , dno będą uklepywać ale jak 3 razy obronią ostatni dołek , najsilniejsze spółki spadają , powybijały wieloletnie wsparcia a ci chcą wzrostów , takie właśnie odruchy są typowe dla bessy cały czas po 7 latach wzrostu mózg zaprogramowany jest na KUPUJ , jak nie będzie mega wysypu papierów na mega obrocie to dna nie będzie , dla mnie mamy besse przed podwyżkami FEDu ,

  nie po to jest rekordowa liczba kontraktów wygasających we wrześniu żeby rosło a złotóweczka to dawno tyle nie słabła , na tej serii pod to rozliczenie sypną pewnie towarem i to grubo , zresztą zobaczcie S&P 7 miesiąc męczy 100 pkt konsole i nie może szczytu wybić , do tego dołożyć surowce i krach w chinach o Grecji nie mówiąc i nie trzeba być mega specjalistą żeby wiedzieć że po 8 latach szalonej hossy na drukowanych sterydach powietrze z balona musi zejśc ,

  1. Ku pokrzepieniu byczych sers:
   Jak co czwartek pojawiają się wyniki badania Indeksu Nastrojów Inwestorów, przeprowadzane przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Sentyment do rynku robi się coraz słabszy, co oczywiście na przekór może z założenia dostarczać bykom pewnych argumentów.

   Inwestorzy oczekujący w ciągu najbliższych 6 miesięcy trendu:

   – wzrostowego (byki): 39,3 proc. (-2,2 pkt. proc.)
   – bocznego (neutralni): 25,2 proc. (-0,6 pkt. proc.)
   – spadkowego (niedźwiedzie): 35,4 proc. (+2,7 pkt. proc.)

  2. Tylko że nas Grecja sie nie ima i dodruk też nie. U nas sa inne problemy: frankowicze, podatek bankowy, cena miedzi i podatek od miedzi.

   1. Giełda nie lubi nie pewności, a ta jest zafundowana właściwie do końca roku.
    Choć podatek bankowy dopiero w 2017 ma wejść, KGHM też zdaje się chcą dobrze zrobić przed wyborami jeszcze (za 2 tygodnie)
    Zostają frankowicze ale chyba też nie w tej kadencji – chyba ze na kolanie i Trybunał to odrzuci.
    Na miedzi szansa na pozytywną dywergencję na tygodniowym RSI.
    Nie wiem czy problem nie tkwi w silnym dolarze – dopiero jak on się osłabi czyli jak złotówka będzie drożeć to ten ktoś kto wg mnie teraz za tanią złotówkę kupuje akcje będzie dokupywał jak złotówka będzie drożeć bo wtedy będzie zarabiał.
    Jak widać na razie USD/PLN jest w pobliżu szczytów więc nie opłaca się kupować akcji PKC tylko na takich zjazdach jak dziś.

 6. Wg mnie ten m-c chcą zamknąć nisko – żeby mieć efekt bazy na kolejne.
  Ale faktycznie brakuje sesji z obrotem w okolicy 1,5 mld – narazie było 5 chyba po 800 mln.

 7. kj pisze:
  Lipiec 30, 2015 o 4:09 pm
  Tylko że nas Grecja sie nie ima i dodruk też nie. U nas sa inne problemy: frankowicze, podatek bankowy, cena miedzi i podatek od miedzi.

  widzisz Grecja jest nierozwiązana i tutaj nastąpi 100% BANKRUCTWO albo może strefa euro się rozleci , a co do DODRUKu to zapewniam cię że ten DODRUK poszedł na aktywa na całym świecie , jak teraz zobaczysz surowce , akcje i obligacje z rynków wschodzących bo one jako pierwsze z racji małej płynności pokazują co będzie na dojrzałych i umacniającego się dolara to sobie dodasz 2+ 2 i wyjdzie co robią zawodowcy , ale każdy ma swój rozum i niech kupuje skoro to okazja ,

  ja Wam piszę tylko z dobrego serca bo wypocząłem , żadnych analiz ani wykresów wklejać nie będę ale parę słów które piszę mądry i doświadczony zrozumie , zresztą na razie nic nie robię to sobie piszę , od przyszłego tygodnia może zacznę coś robić na rynku albo i nie ,

  moim zdaniem kto nie złapał w porę S na WIG 20 ma problem ALE POJAWIA SIĘ DUŻE ŚWIATŁO PRZYSZŁEGO ZYSKU , trzeba tylko wyczekać wybicie przez S&P odpowiedniego poziomu i będą duże zyski , ja czekam spokojnie , a konsola 7 miesiąc doprowadzi że po wybiciu przez tyle samo miesięcy INDEKS obierze kierunek

  1. To, że Grecja jest realnie bankrutem to żadne odkrycie, tyle, że w 2010 r. też była i np. DAX od tego czasu podwoił wartość. Ja bym uważał z tym szorceniem „wszystkich rynków”, bo bilion euro gdzieś trzeba ulokować, a od pierwszej podwyżki stop do bessy na Wall Street też troszkę czasu musi minąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *