Komentarz po sesji 28.07.2015

Dzisiejsza sesja właściwie nie wniosła nic nowego do sytuacji dziennej jedyne wskazówki możemy zauważyć na wykresie intra. Indeks WIG20 po wzroście 0.24% zamknął się na poziomie 2194. Tym samym ….

[fumpBegin]

… na wykresie dziennym otrzymaliśmy mały młotek który pokazuje nam tylko tyle, że rynek nie jest jeszcze gotowy do wzrostu.

wig20

Tak jak zaznaczyłem, na tym interwale nie doszukamy się nic co zmieniłoby sytuację od dnia wczorajszego. Jedyne na co zwrócę uwagę to kolejny dzień na wysokim obrocie. Zatem niezwłocznie przejdźmy do wykresu intra kontraktów.

fw20intra

Na powyższym wykresie możemy dopatrzeć się impulsu wzrostowego po którym rynek wszedł w większą korektę. Zakładam, że w obecnym wariancie możemy oczekiwać zejścia co najmniej do 61.8% zniesienia impulsu wzrostowego. W tych samych okolicach znajduje się przedostatni dołek co może zaowocować tworzeniem ORGR z linia szyi bezpośrednio w strefie oporu wyznaczonej przez dołek z 08.07.
Jeśli na wspomnianym poziomie nie powstanie jakaś ciekawa formacja odwrócenia to trzeba będzie zostawić rynek w spokoju i zobaczyć czy zakładany scenariusz będzie realizowany. Jeśli nie to czeka nas nowy dołek, jeśli jednak nastąpi powrót do wzrostu to najprawdopodobniej po wybiciu linii szyi będziemy mieli chociażby chwilowy retest tego poziomu i ….

dax

Wczoraj zwracałem uwagę na dojście DAX do poziomu 61.8% zniesienia wewnętrznego na dużej czarnej świecy z skokowo większym obrotem. Dzisiaj jest to jeszcze bardziej ważne ponieważ powstała tu formacja Harami czekająca teraz na potwierdzenie (bądź zanegowanie). Biorąc pod uwagę wielkość ruchu wzrostowego w dniach od 8 do 20 lipca można w tym ujęciu czasowym stwierdzić o wystąpieniu technicznego sygnału do zajęcia pozycji L. Zanegowanie formacji byłoby równoznaczne z wybiciem SL

daxfutureintra

W ujęciu intra kontraktów na DAX mamy również pierwsze symptomy możliwości zakończenia korekty spadkowej w postaci wybicia OB. Cofnięcie jakie miało miejsce podczas wczorajszej sesji przetestowało od góry wymiar OB tworząc równocześnie sygnał kupna w postaci Pin bara. Najbliższy opór to teraz 11130 gdzie zbiega się bardzo silne zgrupowanie geometrii wraz z linią trendu spadkowego. Wyjście ponad ten poziom będzie potwierdzeniem najbardziej prawdopodobnego scenariusza z rozpoczynającą się kolejną falą wzrostową (najprawdopodobniej 3 w ujęciu dziennym).
Gdyby jednak rynek nie poradził sobie z tym poziomem to wówczas znacząco wzrośnie możliwość, iż obecny ruch wzrostowy to jedynie korekta i rynek może wówczas zmierzać do utworzenia nowego minimum.
Jednak na obecną chwilę to byki są w dłuższej przewadze i dlatego spodziewam się najpierw wybicia wspomnianego oporu a następnie dążenia do pokonania kolejnej bardzo silnej strefy oporu w okolicach 11500. Wyjście nad ten poziom to już super potwierdzenie powstawania kolejnego impulsu wzrostowego w ujęciu dziennym.
Po drodze jest jeszcze jedna strefa, nieco szersza a zatem i słabsza ale w jej okolicach mamy również ewentualne wydłużenie 1/a do 161.8% więc i tam możemy mieć reakcje niedźwiedzi.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

4 Replies to “Komentarz po sesji 28.07.2015

    1. no póki co to powiedzieli, że to przekładają na później, ale niepewność nie zniknęła – ale jakby tak się troche EM poprawiły to byłaby szansa na ruch do gory, na WIG podwójne dno, na WIG20 to już chyba potrójna dywergencja na RSI dziennym, mWig40 sie przygotowuje do oRGR, zobaczymy

  1. Zastanawiam sie co z tym fantem zrobi KNF…. Manipulacja rynkiem przez spekulantow to jest przestepstwo, a manipulacja rynkiem przez jedna z partii politycznych o bardzo nie rynkowych pogladach to jest….. ??? A wystarczy spojrzec oczami KNF na rachunki, na ktorych wykonano operacje przed ogloszeniem cudotworczych informacji dotyczacych podatku od srebra, czy teraz dotyczacych bankow i skutecznie wylapac tych, ktorzy mieli jasnowidzenie i przykladnie ukarac. Moze takie dzialanie przyciagneloby do naszego kraju jakis kapital….. Bo obecne polityczne zaklinanie gieldy dla swoich korzysci przez partie polityczna raczej nie wyjda naszej chorej od dawna gieldzie na zdrowie……

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *