Komentarz po sesji 24.07.2015

Wczorajsza sesja przyniosła nam odreagowanie dokładnie z poziomu jaki wyznaczyliśmy wcześniej czyli z 127.2% zniesienia zewnętrznego ostatniej korekty wzrostowej. To pozwoliło na zamknięcie indeksu WIG20 0 0.69% wyżej czyli na poziomie 2201. Taki finał sesji sprawił, iż ….

… na wykresie dziennym pojawiła się biała świeca o znacznie mniejszym rozmiarze niż poprzednia czarna a układ jaki powstał z tych dwóch świec niestety nie jest optymistyczny dla byków.

wig20

Jest to formacja Wyrzucenie czyli układ zapowiadający kontynuację trendu spadkowego. Jeśli dzisiaj od samego początku byki nie przystąpią do działania w celu negacji tej formacji to będziemy skazani na nowe minima. Oporem jaki okazał się nie do przejścia w dniu wczorajszym było dolne ograniczenie dużego kanału z jakiego wybiliśmy się podczas poprzedniej sesji.
Gdyby jednak byki zdołały kontynuować wczorajsze odbicie to i tak zadanie jakie stoi przed nimi jest dość spore. Aby móc poważniej myśleć o wzrostach w kontekście czegoś większego niż tylko 1-2 sesje czyli o korekcie całego trendu spadkowego, musi zostać wybity poziom 2300 do tego miejsca jest jednak jeszcze sporo miejsca i dzisiaj nie ma co o tym myśleć. Zatem spójrzmy na intra kontraktów.

fw20intra

Tu po utworzeniu Pin Bara na strefie wsparcia rynek odbił w górę i doszedł do pierwszej geometrycznej strefy oporu, która w dniu wczorajszym skutecznie powstrzymała zapędy byków. Tym samym nie mamy właściwie żadnego konkretnego rozwiązania ponieważ cały wczorajszy dzień ma dużą szansę być zwyczajną częścią zrealizowanej w dużym zakresie, korekty abc.
Równocześnie, patrząc bardziej byczo na wykres możemy mieć nadzieję, że to co do tej pory powstało będzie ruchem wzrostowym w którym weszliśmy w fazę fali 3 impulsu. Niestety w żaden sposób nie jesteśmy w stanie rozwiązać tej zagadki z jakim wariantem mamy do czynienia więc pozostaje nam czekać wiedząc, ze jednak to trend spadkowy nam towarzyszy od dłuższego czasu i to scenariusze w tym kierunku mają większą przewagę.

dax

Wczoraj pisałem o wybiciu strefy wsparcia ale ostatnia sesja pokazała, że na rynku jest siła po stronie byków, które nie pozwoliły na kontynuację spadku. Trzeba jednak powiedzieć sobie jasno, że czarna świeca to czarna i daje podstawy do założenia, iż podaż spróbuje co najmniej zaatakować poziom 38.2% zniesienia fali wzrostowej.

daxfutureintra

Wykres intra kontraktów zdaje się potwierdzać, iż jest duże prawdopodobieństwo możliwości szybkiego zakończenia ruchu spadkowego będącego korektą abc (no chyba że spadek rozwinie się w jakiś większy impuls). W tej chwili zakładam, że jeszcze jakieś nieco ponad 100 pkt przed niedźwiedziami ale gdyby jednak został wybity poziom ok. 11570 to będzie można założyć że jednak wcześniej byki wróciły do gry. Zatem gdyby kontrakty wyszły górą z kanału i pokonały tym samym OB to mielibyśmy już sytuację świadczącą o wejściu tego rynku w kolejną fazę wzrostową. Samo zejście do poziomu 38.2 i powstanie tam ciekawego układu świecowego mogłoby okazać się dobrą okazją do powrotu na L.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

18 Replies to “Komentarz po sesji 24.07.2015

  1. Warto zwrócić uwagę na obecną sytuację na parze EURUSD. cena zbliża się do dwóch ciekawych stref w rejonie których może dojść do zmiany kierunku.
    http://www.bankfotek.pl/view/1916837
    Pierwsza strefa (mocniejsza) związana jest z równością korekt i silnym zgrupowaniem geometrii na przestrzeni ok. 15 pips. Dodatkowo zwracam uwagę, że ruch wzrostowy między dwoma prostokątami był trójką czyli idealnie pasującym układem na falę B w korekcie pędzącej.

    1. Nie tu nie chodzi o humor tylko o sytuację. Ja nie mam nic przeciwko samym wpisom posiłkującym się cytatami kultowych filmów.

  2. mielenie się wreszcie u nas zaczęło na giełdzie i to akurat dobra oznaka na dole konsoli, jak dla mnie to im dłużej będzie ta męczarnia i trzymanie głowy pod wodą trwać, tym silniejsza fala wzrostowa potem, miedź już na poziomach z lipca 2009, banki zrobiły -20 od początku roku, pole do spadków coraz bardziej ograniczone – a zanim ruszy do góry to musi wyrzucić zbędny balast i niechcianych pasażerów za burtę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *