Komentarz przed sesją 25.06.2015

Wczorajszy dzień to ponowne włączenie się do akcji popytu, które pozwoliło na wzrost indeksu WIG20 o 0.33% do poziomu 2349. Tym samym znacząco wzrosła możliwość, iż ….

…. spadek z wtorku był tylko korektą w większym ruchu wzrostowym.

wig20

W kwestiach oporów i wsparć a także tego kiedy dostaniemy „sygnał” świadczący o możliwości tworzenia korekty całego spadku, nic się nie zmieniło jednak na wykresie intra kontraktów mieliśmy dobrą okazję do zajęcia pozycji L z dość ciekawym R:R.

fw20intra

Jak dokładnie widać na powyższym wykresie, w miejscu wcześniej wyznaczonym czyli na poziomie równości korekt zbiegającej się z dolnym ograniczeniem kanału cenowego, powstała świeca pin bar z białym korpusem. Zajmując pozycję L na otwarciu kolejnej godziny i ustawieniu SL 2-3 pkt poniżej jej minimów mamy ciekawy R:R wynoszący ok. 8:1 wynikający z docelowego poziomu w strefie 2400 – 2410. To właśnie tam spodziewałbym się notowań kontraktów i to być może nawet już w dniu dzisiejszym. Realizacja takiego scenariusza świadczyłaby na korzyść powstawania ruchu będącego co najmniej korektą całego spadku od szczytu z maja. Oczywiście w obecnej chwili wsparcie wyznacza nam wczorajsze minimum.

dax

Jeśli chodzi o DAX to tu również widać, że byki nie zamierzają „tanio sprzedać skóry” i po wtorkowym odbiciu od linii już na drugi dzień przystąpiły do obrony i ponownej próby wywołania ruchu mogącego przebić opór czyli wybita wcześniej linię trendu wzrostowego i poziom oznaczający równość z największą korektą w ruchu spadkowym od kwietniowego szczytu.

daxintra

Jak widać na wykresie intra indeksu DAX , spadek został powstrzymany na wyznaczonej wcześniej strefie wsparcia łączącej się z linią trendu i poziomem równości korekt czyli w miejscu które wyraźnie wskazywałem w poprzednim komentarzu. Tu również mieliśmy okazję do zajęcia L równoznaczną z zamknięciem spekulacyjnych S na bazie świecy markującej cenę. Jednak w przypadku zajmowania L narażeni byliśmy na większy SL i mniejszą „pewność” w stosunku co do braku ewentualnego retestu minimów.
W każdym bądź razie wiele wskazuje na to, że po pierwszym impulsie wzrostowym oznaczonym jako 1/a i po głębokiej korekcie, mamy obecnie do czynienia z falą 3/c w której nastąpi dość istotne wydłużenie za sprawą korekty pędzącej. Kolejny impuls wzrostowy powinien dojść w rejony ok. 12000 (w zależności od wydłużenia względem niebieskiej 1) co przełoży się na wybicie szczytu największej korekty w ruchu spadkowym od szczytu w kwietniu.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

14 Replies to “Komentarz przed sesją 25.06.2015

 1. Na DAX w niższym interwale nastąpiło wybicie linii trendu i linii szyi podwójnego dna (w korekcie spadkowej). Doszliśmy do 61.8 ostatniego swingu spadkowego i teraz ważne rozstrzygnięcia. Ewentualna korekta w dół nie powinna wybić i pozostać pod linią szyi.
  http://www.bankfotek.pl/view/1906676
  W interwale 1h jesteśmy w trakcie wybijania linii szyi ale z układu fal i geometrii korekt wygląda na to że byki się z tym uporają.
  http://www.bankfotek.pl/view/1906678

    1. Ale to chyba wszystko w ramach większej korekty od 11640 i po tym wystrzale znowu spadek czyli tradycyjna trójka korygująca abc.

  1. Duża korekta, a z tą mamy chyba do czynienia może się tam zbliżyć ale czy zamkną tą lukę to trudno powiedzieć. Raczej nie

 2. Pod moim SL na gbppln. Dokonuje się ostra dystrybucja i obserwując gwałtowne podbicia jak tylko spadają obroty , osmielam się twierdzić ,że grają pod umocnienie złotego . Jest jednak mały problem w postaci dużej koncentracji SL powyżej 5,880 , a to może się skończyć tym ,że zwrócą w dół dopiero jak uda im się strącić te SL .

 3. Odnowilem S na gbppln po 5,98 ( lewar *3 , Sl 6,05 )zlozylem rano zlecenie Etf na wig 20 (lewar* 1,5 bez stopa ) . które z jakiegoś powodu długo nie było zrealizowane . Gospodarz podobnie jak ja wybrał nieciekawy moment na urlop , gdyż internet znów nie domaga .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *