Komentarz po sesji 28.05.2015

Dzisiejsza sesja tak jak przewidywaliśmy wczoraj, przyniosła ponowny spadek indeksu WIG20. Tym razem stracił on na wartości -0.8% i zakończył dzień na poziomie 2441. Tym samym …..

[fumpBegin]

….. na wykresie dziennym przybyła nam kolejna świeca, która zmierza w kierunku realizacji teoretycznego minimalnego zasięgu z formacji DT.

wig20

Jak widać wyraźnie wczorajszy skokowo większy obrót na białej świecy był kolejny raz dobrym wskazaniem na kolejny dzień.

fw20intra

Jesli chodzi o wykres intra to tu również nie było wczoraj żadnej pomyłki. Kontrakty wykonały 1:1 a z racji że obie fale dzieliła wyraźna trójka , dzisiaj niedźwiedzie musiały dość do słowa i sprowadzać kontrakty w dół w celu doprowadzenia do testu dołka z przed dwóch dni. Przyglądając się dokładniej dzisiejszemu spadkowi dochodzę do wniosku, że chyba jeszcze trochę mu pozostało ponieważ dotychczasowy ruch doprowadził co najwyżej do wykończenia fali 3 w tym małym impulsie. Zatem powinniśmy spodziewać się jeszcze co najmniej 4 i 5 fali. Tu najwyraźniej również jest duże prawdopodobieństwo realizacji zasięgu z formacji DT.
Wydaje się naturalnym to, że ewentualnej zmiany kierunku na nieco dłużej powinniśmy spodziewać się dopiero po wybiciu kanału górą a naturalnym podstawowym oporem, który jako pierwszy powinien być pokonany to poziom ok. 2450 czyli szczyt z dzisiejszego początku sesji.

Jeszcze o tak wczesnej porze nie pisałem komentarza ale co się nie robi dla swoich czytelników.
Wczoraj DAX zakonczył dzień na dość wyraźnym „minusie”. Indeks stracił -0.79% w wyniku czego na wykresie dziennym otrzymaliśmy czarną świecę pod postacią szpulki.

dax

Sama szpulka pokazuje brak zdecydowania wśród inwestorów a taka sytuację wzmacnia jeszcze układ ostatnich trzech świec tworzący formację Inside Bar . Ograniczenia tej konsolidacji stanowią poziomy, których wybicie powinno wskazać kierunek na kolejne sesje. Zatem najprawdopodobniej kluczowe poziomy to 11600 oraz ok. 11900. Układ trzech ostatnich świec powstał po ruchu wzrostowym i wydaje się, że mimo wszystko to wybicie górą ma większe prawdopodobieństwo. Takiemu stwierdzeniu sprzyja również wykres intra.

daxintra

Tu, jak widzimy, po raz drugi strefa wsparcia, oparta na silnym skupieniu zniesień geometrycznych , powstrzymała spadki. Wczoraj dokonało się to przy udziale silnej formacji przenikania. Mamy zatem fundamenty pod powstanie formacji cenowej DD i właśnie poziom szyi tej formacji czyli poziom ok. 11800 stanowi wstępny etap do ewentualnego wybicia oporu z dziennego wykresu. Wybicie 11800 to zarazem otwarcie drogi o kolejne 200 pkt za sprawą teoretycznego minimalnego zasięgu formacji DD.
W przpadku negacji formacji czyli wybicia ostatnich dołków będziemy mieli również wybicie Inside Bar dołem na „dziennym” i wówczas powinniśmy oczekiwać zejścia w okolice 11400 gdzie wypada równość fal korekcyjnych w ruchu wzrostowym od 7.05
Osobiście uważam, że scenariusz wzrostowy ma większe szanse na realizację a jeśli tak się stanie to najprawdopodobniej pomoże to i naszemu rynkowi podnieść wartości indeksów na nieco wyższy poziom na koniec miesiąca co jest dość istotnym zwłaszcza w kwestii indeksu WIG.

[fumpEnd]

40 Replies to “Komentarz po sesji 28.05.2015

  1. póki co delikatnie, bo jeszcze widać, że rynek chce zejsć niżej, co niestety spowodowałoby wejście z powrotem w kanał boczny, co wyglądałoby już brzydko, pożyjemy – zobaczymy

   1. jutro zamykają świeczkę tygodniową, jak nie wyciągną nad kreskę to po fałszywym naruszeniu górą właściwego opuszczenia boczniaka należy oczekiwać dołem, realizacja zasięgu to poziom około 44k-45k czyli jakieś 20% niżej http://bankfotek.pl/view/1898168

     1. to nie jest skrajność, jak jest fałszywka górą to wybicia należy spodziewać się dołem, a później zejście co najmniej na szerokość kanału, pure AT

 1. kurcze zaczynam mieć obawy co do Twoich wpisów Darek, niby żyjesz z giełdy a jako wskaźnik podajesz wpisy jakiegoś qby, trochę to mało poważne…

  1. To jest jedyny sposób aby ten człowiek zastanowił się nad sobą i swoim postępowaniem. Jeśli uważasz że to mało poważne to cóż masz do tego pełne prawo. Ja wiem co robie i po co to robię.

   1. chodziło mi o to, że wpisy tego czy innego czytelnika w żaden sposób nie powinny być traktowane jako sygnał do ruchu up czy down

    1. Rozumiem i nie traktuje tego jako sygnał ale biorę pod uwagę z lekką dozą śmiechu.

     1. Szkoda Darku, że blokujesz wpisy Quby. Trochę tu nudno bez niego i brakuje tej „lekkiej dozy śmiechu”.
      Gratuluję trafnych analiz Daxa(chyba pomysł Qby) i czekam na następną.

     2. Też uważam, że komentarze powinny być puszczane zamiast komentowane. Znamy cięty język Qby i nikogo to już nie dziwi, a przynajmniej nie będzie nudno.

     3. dla mnie ogólnie moderowanie dyskusji jest karygodne, doświadczyłem tego tu wielokrotnie, albo rozmawiamy i każdemu pozwalamy się wypowiedzieć albo puszczamy tylko te opinie, które nam pasują, ale wówczas to już nie jest dyskusja a manipulacja

     4. Opinie zawsze są puszczane , moderowane są wypowiedzi obraźliwe i nie związane z tematem. Ty rubik powinieneś dobrze pamiętać dlaczego jedna czy dwie Twoje wypowiedzi nie były przepuszczone. Osobiście cieszyłem się (do dzisiaj bo już zaczynam się znowu bać) że odpuściłeś wojenne ton . Mam nadzieję że dalej w sposób dobry i fajny będzie układać się „nasza współpraca”. 🙂

   1. Z tym chyba nie ma problemu dopóki nie przebije połowy białej i do czego na tę godzinę jej brakuje a o WIG nie wspomnę. Dodatkowo ważniejsze jest jak będzie wyglądała na zamknięciu świeca tygodniowa na WIG bo gdyby weszła ponownie w obszar konsolidacji to już będzie problem.

  1. I co ten wykres ma oznaczać? Cyba tylko tyle że albo mieliśmy korektę w górę i teraz nowy impuls w dół i jeśli się tak stanie to po pierwszej fali w impulsie przyjdzie druga do wykorzystania na zajęcie pozycji, albo mamy od dołka korektę pędzącą która zbliża się do 1:1 i jeśli tak to trzeba będzie brać L.

   1. zróbmy tak , ja w weekend rozrysuje swój wariant a ty swój , i każdy sobie zobaczy czy się zgadza , z falami to się zgadzam z KJ mylisz Darek liczenie fal że aż zęby bolą

    dziwne że nie widziałeś tego PIN BARA na D1 na Daxie 4 sesje temu , i dalej widziałeś wzrosty i to mocne ,

    dla mnie to dopóki 12085 nie wyjdzie to dalej jesteśmy w korekcie i być może skonczyliśmy dopiero B korekty i jeszcze C do 10700

    1. Nie ma żadnego pin bara jest świeca z górnym cieniem i dlatego napisałem że może to być jednak korekta abc w górę ale dopóki nie padnie 11400 tak ok. czyli 1:1 to nadal w przewadze jest dla mnie wariant wzrostowy. Co do liczenia fal to mógłbyś zauważyć wreszcie tak samo jak i Kj, że raczej stosuje oznaczenia do ostatnich fal a nie całych wykresów bo to mijałoby się z jakimkolwiek celem. Po pierwsze nikt nie potrafi dobrze rozrysować fal przed czasem a po drugie w tradingu nie interesuje mnie tak na prawdę czy będzie to czy tamto , interesują mnie konkretne wzorce i tyle.

 2. Plan na dzisiaj zastopować pozycję na break even co właśnie uczyniłem ,dzięki temu stosunek zysku do ryzyka 50:0

 3. Widać, że wsparcie na przebitym ograniczeniu kanału na WIG póki co działa, bo dzisiaj rynek był naprawdę bardzo silny. Mimo grubo ponad 2% spadków na DAX u nas na „0” to duży plus przemawiający za wzrostem, ale jak w poniedziałek zrobią drugie -2%, to będzie ciężko to utrzymać i u nas. Póki co testowanie trwa.

  1. działa owszem, ale jak dla mnie to poziom około 56k jest oporem, który został naruszony i rynek nie ma siły iść wyżej, zobaczymy jaka kolejna świeczka tygodniowa sie wymaluje, sądzę, że rośnie prawdopodobieństwo schodzenia na dolną bandę kanału http://bankfotek.pl/view/1898168

   1. Właściwie to tylko natychmiastowe opuszczenie kanału może uchronić nas przed spadkiem do jego dolnego ograniczenia a nawet wybicie dolnego.

 4. Jeśli wyjdziemy dołem to nie ma w tym nic złego bo tam jeszcze jest miejsce dla wariantu korekty spadkowej, później to już może być trudniej i ewentualnie już tylko korekty wzrostowe w nowym trendzie spadkowym. Ale tu jeszcze bym nie przesądzał bo korekta ma prawo być tym bardziej, że nie był0 jeszcze żadnej większej.

 5. Rynek się zachowuje przy tym 55,5k, jak W20 przy 2560. Ciekawe tylko czy w końcu czeka nas mocniejsze odejście w górę, czy przełamanie. Ale na szczęście nastrój się schłodził dość wyraźnie, to przemawia za powrotem do trendu.

  1. ?????????
   A jaki trend masz na myśli , bo z tego co ja widzę to mamy spadkowy dzienny z możliwością wejścia w spadkowy na tygodniach

  1. 55,5 masz rozmienione, powstał nowy dołek, który zrobiła prawdopodobnie kolejna fala impulsu spadkowego . Są jeszcze małe szanse że wyjście poniżej dołka jest częścią fali nieregularnej ale ja obstawiam kolejny impuls .

  2. Człowieku a kto tu pisze o jakimś zgadywaniu ???
   Bez obrazy ale po Twoich wypowiedziach to sądzę, że chyba jesteś nie po tej stronie rynku, bo nie ogarniam tego o czym piszesz.
   Czekać na sygnały ? na jakie sygnały ?

   1. Panowie,
    Spokojnie, bez nerwów. Ja patrze na WIG, a WIG20 mi służy co najwyżej do krótkoterminowych zagrywek, a na WIG wsparcie na 55,5 k trzyma rynek. I nie ma mowy o jego „rozmienieniu”. Nastrój się zrobił niedźwiedzi i bardzo dobrze, wcale nie mówię, że rynek nie spadnie.
    I kolego te nerwy to są wynikiem chyba tego, że coś ten spadek opornie idzie, bo niby spada, ale jakoś tak słabo i na tych esach łapanych od 2300 jeszcze nawet na 0 nie wyszedłeś. Nie potrzebuje usprawiedliwienia dla swoich pozycji wśród innych uczestników forum, a wręcz przeciwnie wolę, jak zbyt wielu nie podziela mojego poglądu na rynek.

    1. Chłopaku sam chyba z tymi ESAMI branymi od 2300 nie wyszedłeś na zero, bo ja nic takiego tu nie pisałem o ESACH przy 2300, na innym forum , gdzie też czasami się udzielam pisałem o ruchu w górę dokładnie na 2550 17.02 , więc raczej mnie z kimś pomyliłeś, bo ja nie jestem typowym misiem ,zajmuję pozycje z trendami i kolegami nie jesteśmy a reszty nie muszę Ci tłumaczyć

     1. poza tym tak jak napisałeś, że opornie idzie to też lepiej-dalej zajdzie , gdzie będzie odbicie i czy będzie to zobaczymy a tak o tym rozmienianiu jak napisałeś, że NIE MA MOWY to jak się odnieść do tego, że mamy 55 300??? to jest to samo co 55 500 mam rozumieć ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *