Komentarz po sesji 20.05.2015

Dzisiejsza sesja choć zakończyła się na „minusie” to była to jednak minimalna strata bo wynosząca zaledwie -0.09%. Zamknięcie wypadło na znacznie wyższym poziomie od minimów dnia co w efekcie …..

[fumpBegin]

… przełożyło się na powstanie świecy Pin bar z długim dolnym cieniem. Cały czas znajdujemy się w konsolidacji o której wspominałem już niejednokrotnie dlatego ograniczę się do zamieszczenia wykresu dziennego bez dodatkowych słów analizy. Z racji, że jest jeszcze wczesna godzina a liga idzie pełną parą skorzystam z wykresu zapożyczonego z Stooq.pl

wig20_d (1)

Może tylko zwrócę uwagę na kształt jaki przybiera ta cała konsolidacja – trójkąt.

fw20intra

Przyglądając się zaś wykresowi intra widzimy dość istotny element. Mianowicie po wybiciu strefy wsparcia na poziomie 2490 powstał solidny Pin bar a co ważniejsze charakterystycznym jest towarzyszący mu obrót. Jest to niemal idealna świeca do grania L w krótkim terminie a dla tych co rozpatrują wykresy w dłuższym interwale również mógł być dobrym sygnałem pod warunkiem, ze inwestor konsolidację traktuje jako korektę w trendzie wzrostowym.
Przyglądając się jeszcze dokładniej całej konsolidacji można wyznaczyć fale według czerwonych dużych cyfr. Idąc dalej układ poszczególnych fal zdaje się jak najbardziej potwierdzać korekcyjny charakter konsolidacji a to z powodu, iż każda fala jest „trójką”.
Podsumowując zakładam że mimo wszystko prędzej nam do nowego szczytu niż do ostatecznego wybicia wsparcia które dzisiaj zatrzymało spadek.

daxintra

Wczorajszy dzień na rynku niemieckim przyniósł konsolidacje. Tamtejszy indeks DAX wszedł w fazę korekty, która ma dużą szansę przeciągnąć się na dzisiejsze notowania. W przypadku kontynuacji korekty zwróciłbym uwagę na poziomy ok. 11750 i następnie ok. 11680. Są to istotne miejsca zarówno pod względem geometrii ale i również pod względem cenowym. W tym pierwszym wypadku mamy do czynienia z dolnym ograniczeniem kanału a w tym drugim z wyraźną strefa wsparcia cenowego. Dopiero wyraźne zejście pod poziom ok. 11650 zmusi nas do zmiany spojrzenia na obecna sytuację w której dotychczasowy trend wzrostowy nie jest zagrożony.

dax

Na wykresie dziennym powstała mała świeczka niezdecydowania, która pokazuje, że nastała pora na „wypoczynek” po mocnym ruchu wzrostowym. W tym ujęciu w dalszym ciągu najistotniejszym poziomem wsparcia są okolice 11710 a więc poziom na którym przebiega linia szyi formacji DD. Jeśli chodzi o ewentualne zasięgi obecnego wzrostu to tu sytuacja nie zmieniła się od poprzedniego dnia.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

5 Replies to “Komentarz po sesji 20.05.2015

    1. Faktycznie, możliwy jest jeszcze jeden spadek w ramach dużej korekty, ale jeśli pójdą dalej to ….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *