Komentarz po sesji 19.05.2015

Dzisiaj nie zaszło na giełdzie nic co miałoby jakikolwiek inny wpływ na sytuację od tego co przedstawiałem jeszcze wczoraj po sesji. Dlatego też pozwolę sobie odpocząć od komentarza dotyczącego naszego rynku i całą swoją energię włożyć w komentarz do DAX jutro rano. Może tylko zwrócę uwagę na jedna kwestię, mianowicie na wykresie intra możliwe jest utworzenie „duble 88” co oznaczałoby, że w przypadku ponownego ruchu w górę i wybicia dzisiejszego maksimum mielibyśmy mocne przyspieszenie. Czy tak jednak będzie? Dopóki męczymy ten trójkąt to nie wiadomo. A teraz przejdźmy do DAX.

daxintra

Wczorajszy dzień przyniósł spory wzrost wartości indeksu DAX. Było to 2.23%. Sesja rozpoczęła się od utworzenia luki cenowej która ani przez moment nie była zagrożona. Takie otwarcie i start spowodowało, że wszystkie „linie oporu” o których wspominałem dzień wcześniej zostały przełamane bez większego trudu.
Równocześnie wczoraj otrzymaliśmy techniczne potwierdzenie poruszania się w fali 3 w 3 , mam tu na myśli wybicie z obydwu kanałów, przetestowanie je od góry i odbicie od górnego ograniczenia. Zatem nie pozostaje już nic innego jak przy zachowaniu dobrze dobranych i odpowiednio przesuniętych względem początku zleceń SL.
Obecnie możemy pokusić się wyznaczyć rejony docelowe dla tej fali co uczyniłem na powyższym wykresie. Rejon, w którym możemy spodziewać się ewentualnego wykończenia fali 3 (dużej) do strefa ok. 12030 – 12130. Tam wypada geometria oraz opór cenowy. Oczywiście to jest tylko strefa która może doprowadzić do zakończenia 3 i wejścia w falę 4 ale nie musi. Gdyby ta przestrzeń została pokonana bez większych korekt to z punktu możemy oczekiwać dojścia w rejony 12250. Złamanie powyższego scenariusza miałoby miejsce w przypadku spadku wartości DAX poniżej ok. 11630.

dax

Wraz z wczorajszym wzrostem, na wykresie dziennym powstała biała świeca, która nie dojść że wybiła linię szyi podwójnego dna to równocześnie chyba wystarczająco wyraźnie zanegowała wcześniejsze wybicie z RGR . Skoro mamy już pełne podstawy aby mówić o podwójnym dnie to z tej racji powinniśmy oczekiwać realizacji ruchu wynikającego z teoretycznego minimalnego zasięgu na poziomie ok. 12260 co wskazywałoby na pokonanie strefy o której pisałem powyżej przy wykresie intra opartej na geometrii i cenie.
Dla zachowania możliwości realizacji tego wzrostowego scenariusza, indeks DAX nie powinien spaść, w przypadku ewentualnej korekty poniżej 11700 a więc poziomu na którym znajduje się linia szyi DD.
Tak na dobra sprawę to rozpoczęty i trwający obecnie ruch wzrostowy najprawdopodobniej jest fala 5-tą w dużym impulsie od października 2014 i z tej strony powinniśmy oczekiwać wyjścia indeksu DAX na  nowe historyczne szczyty w okolicach 13000.

6 Replies to “Komentarz po sesji 19.05.2015

  1. Darek robisz dobrą robotę, nie to co ci analitycy z banków, a twoja formacja dumble 88 dała już nieźle nie raz zarobić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *