Komentarz po sesji 18.05.2015

Dzisiaj Nasza giełda dała nam wynik taki jak zazwyczaj w poniedziałek ale emocji jednak trochę było. Indeks WIG20 zmienił swoją wartość o 0.35% a zamknięcie, które wypadło na poziomie 2524 idealnie wpasowało się w …

[fumpBegin]

konsolidację w jakiej tkwimy od 19 sesji.

wig20

A skoro cały czas jesteśmy w konsolidacji i dodatkowo dzisiejsza świeca ma charakter niezdecydowania w postaci szpulki to nie ma sensu rozpisywać się na temat wykresu dziennego.

fw20intra

Jeśli chodzi o wykres intra to tu możemy powiedzieć, że obecnie buduje się formacja trójkąta i teoretycznie powinniśmy oczekiwać wybicia w kierunku północnym. W dużym trójkącie mamy jeszcze jeden mniejszy, który za pośrednictwem swoich „boków” będzie dla Nas trójkątem wczesnego ostrzegania zwłaszcza przy ruchu w górę gdzie dodatkowo górne ograniczenie małego trójkąta nakłada się na silną strefę oporu cenowego. Zatem jej wybicie powinno owocować wyjściem w górę ponad górne ograniczenie dużego trójkąta.
Czyżby zatem zapowiadał się „zielony tydzień”? Zobaczymy a już jutro rano zapraszam na analizę DAX.

DAX w dniu wczorajszym zyskał na wartości 1.29% i tym samym na wykresie dziennym powstała biała świeca, która jednak nie dała rady potwierdzić formację Objęcia hossy a co za tym dalej idzie, nie mamy również wybicia linii szyi ewentualnego podwójnego dna.

dax

Zatem w dalszym ciągu mamy przygotowany fundament pod ruch wzrostowy jednak jeszcze bez „zatwierdzenia”. Jeśli za Naszą zachodnią granicą, tamtejszy indeks będzie kontynuował taki sam kierunek jak wczoraj to po wybiciu wspomnianych „oporów” powinniśmy doczekać się większego przyspieszenia. W kwestii ewentualnych zasięgów ruchu  nic na obecna chwile się nie zmieniło.

daxintra

Powyższy wykres intra pokazuje, że w dniu wczorajszym mieliśmy niezłą zmienność, która najpierw przyniosła niezły wystrzał w górę po to aby następnie spaść z delikatnym pogłębieniem poprzedniego dołka a ostatecznie wyjść na nowe szczyty dnia. Moim zdaniem jest duża szansa na to, że właśnie te wczorajsze ruchy zakończyły falę 2 w 3 i rozpoczął się ruch w fali 3 w 3. Jednak to co najważniejsze jest dopiero przed Nami. Tak na dobra sprawę to byki mają teraz przed sobą najtrudniejsze ok. 150 pkt gdzie niedźwiedzie mogą „się czaić” na poziomach niemal co 50 pkt począwszy od tego na jakim wczoraj zamknął się dzień. W tej strefie przechodzą bowiem : linia trendu spadkowego, linia szyi ewentualnej ORGR, strefa oporu cenowego i na koniec linia szyi ewentualnej większej RGR. Jeśli popyt zdoła uporać się z tymi „zasiekami” to otworzy sobie drogę na kolejne 300 pkt bez jakichkolwiek barykad.
Jeśli chodzi zaś o najistotniejsze wsparcia, których wybicie zmusiłoby do zmiany scenariusza to są to poziomy ok. 11380 a niżej ok 11220

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

16 Replies to “Komentarz po sesji 18.05.2015

   1. Darek cały ruch jest trójką wzrostową podchodzącą pod linię szyi RGRa . W dodatku ruch jest dynamiczny charakterystyczny dla mocnych korekt w młodym trendzie spadkowym. Widać że jest emocjonalny . Takie jest moje założenie i daję mu 70% szans. Dziś albo jutro powinien zacieniować, a niedługo potem wybić dołki.

    1. Rozumiem Twój punkt widzenia. Dzięki że odpowiedziałeś. Proponuję jednak dokładnie spojrzeć na wykres DAX. Jeśli dzisiaj nie wróci do swojego otwarcia to tak naprawdę RGR o którym często wspominasz przestanie istnieć bo na obecną chwilę mamy już wyraźny powrót nad linię szyi. Co do dynamicznego ruchu to owszem taki jest ale według mnie, o czym wspominałem w weekendowej i nie tylko, dynamiczna jest fala 3 a z nią zdaje mi się mamy do czynienia. Mam tu na myśli falę 3 licząc od dołka z 7.05 a od wczoraj zakładam, że jest to 3 w 3 i jak na tę godzinę to według mnie zachowanie indeksu DAX zdaje się to potwierdzać. Oczywiście z ostatecznymi wnioskami trzeba czekać do zakończenia dnia.

     1. Nigdy nie analizuję instrumentów pochodnych tylko bazowe . Na pochodnych mamy zbyt duże szumy. To że zostały tam połamane wszystkie linie które mogłyby blokować to efekt szumu czyli emocji i euforii, a to są źli doradcy, futures i tak pójdzie za bazowym . Jeśli bazowy nie przebił szyi to na futures dzielą skórę na niedźwiedziu. Ja rysuję linię tak aby jak najtrudniej było ja przebić , po to żeby potem się nie zdziwić.

     2. Seweryn pierwszy wykres to indeks DAX a nie futures i widzisz tam chyba że linia szyi jest już wyraźnie naruszona. To tak na marginesie bo oczywiście najpierw musi skończyć się dzień aby rozważać taki wykres.

     3. To wiem, tylko odnoszę się do tego co pisałeś, że na futures połamane są wszystkie linie które mogłyby blokować.

     4. Wiesz rubik to nie jest apteka, ja starałem się uchwycić cień świecy z 5 maja bo zauważ że tam przez chwilę była naruszona Twoja linia szyi i ktoś mógł uznać że już zostanie przebita, a tu zonk. Ogólnie rzecz biorąc jeśli oddalisz się od wykresu na jakieś 2 metry i nie widzisz zdecydowanego przebicia to znaczy że go nie ma.

 1. Konsolidacja trwa, a to, że słabo reagujemy na pozytywne zachowanie giełd europejskich skłania ku temu, że nasz rynek chce korekty.

 2. a teraz powiedzcie po co komu analiza weekendowa jak DAX daje 1000 pkt na 3 lotach , jakieś 120 000 zł pewne jak w banku i w jakim tempie , Darek po fakcie idealnie dołki wyłapuje jak zwykle na rysunku , ale przed faktem gdzie ma te analizy DAXa , zapomniał

  eur/usd tutaj jest rozwiązanie rynku , ropa zbliża się do wsparcia , eur/usd tak samo , mało tego eur/usd zrobił 5 fal w górę więc impuls i widać że chce całe duże 5 zrobić na 1,18 -1,22 chociaż wszyscy piszą że już wszyscy L na dolara – oczywiście 1,1050 mega wsparcie dla tego wariantu , a DAX to dopóki 12 085 nie przejdzie to jest w korekcie i 4 tej fali bo na 12085 jest fala B korekty i dopóki tego nie wybiją to można sobie o tych 13 000 gdybać jak na razie

  euro spada rośnie DAX i na odwrót , S&P w klinie w 5 tej fali , DAX nawet jak zrobi tą 5 tą falę to potem dłuższe spadki i nasi już to czują , najsłabsi teraz maluchy z Książecej ,

  u mnie każą sprzedawać dzisiaj i pan Smoliński z PKO BP też tak zaleca jak po porannym wyskoku nic nie zostanie , ja już 2 tygodnie temu pokazywałem że rajd się skonczył no ale DAREK widzi wzrosty na WIG 20 , rośnie aż zęby bolą , nawet jemu już się nie chce analizy tego badziewia robić ,

  1. A był już taki spokój i znowu odezwał się koziołek matołek. Czy Ty w ogóle wiesz co piszesz czy może rozum już uciekł Ci całkowicie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *